Не раз доводилося чути фразу, що якщо бачив пам’ятки Львова, то цього цілком достатньо для загального розвитку і нема чого їхати в інші міста області в пошуку чогось нового. Ніколи не погоджуся з цією думкою. Для мене кожен населений пункт Львівщини неповторний і унікальний. Ну а Дрогобич мені полюбився відразу своєю історією і атмосферою.
![Дрогобич. Палац мистецтв Дрогобич. Палац мистецтв](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjK_Zvar5lPdZZhg6AzhOFsqDsg7L1TpLkypIp02xgVsvFpWDpBeMU3VS4AKutD4s5fi-KOOiV92dZ-SKQ5OJBzGHx7VQ4kr8U47I9G1n1cuxSOzEpFa2_eRSvzbLjt8KzGgulLKFkgDA0p/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110741.JPG) |
Палац мистецтв |
Прогулянка по Дрогобичу може стати романтичним променадом і пізнавальною екскурсією. Я знайомство з містом почала з перетину вулиць Лесі Українки, Івана Мазепи та Стрийської, де розташований монастир святих апостолів Петра і Павла.
![Дрогобич. Монастир святих апостолів Петра і Павла Дрогобич. Монастир святих апостолів Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJS69hNI4TsRYVMFmKfoKX4FJk174462J_fleh9OjzvGcrPhmwGrBF-c03sapPxqySleD45pzapQVrhwV5PbCLSA26m_IxcWsPfnLpiaGwg1kt12STRkWCJ7VodimBhqSwCltImFV_d-10/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110529.JPG) |
Монастир святих апостолів Петра і Павла. Мозаічне зображення мучеників Севіряна Бараника, Якима Сеньківського, Віталія Байрака |
Побудований в 1828 році і освячений в 1831 році, він став наступником монастиря Отців Василіян Святого Йосафата, відомого з 18 століття.
Саме тоді, в 1775 році, в монастирі була організована перша в Дрогобичі українська гімназія, про що свідчить табличка на храмі.
Греко-католицька церква переслідувалась більшовицькою владою, починаючи з 1939 року, коли західні області України увійшли до складу СРСР.
Багато священиків і монахів було знищено в катівнях НКВС, а під час візиту Папи Римського Іоанна Павла II в Україну в 2001 році троє з них були зараховані до лику блаженних.
Портрети мучеників ми бачимо на мозаїчному панно на всю стіну.
В’язниця НКВС, в якій загинули близько 3000 жителів міста, розміщувалася в сусідній будівлі.
![Дрогобич. Педагогічний університет імені І. Я. Франка Дрогобич. Педагогічний університет імені І. Я. Франка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6pdJqIjKRiATtwj05Q9m2JUbBojzz6netzyz5M6GKS0Nr24Sj69c9DbmY5M9Yzqb42KdsivFSlD6K5XlusO_J5gNRnWKwgWJU09DfN4CiycAYmBN88KQmm5sEt34kSdKt-zWgitQ2ldUQ/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110550.JPG) |
Педагогічний університет імені І. Я. Франка |
Тепер це педагогічний університет імені І. Я. Франка, пам’ятник архітектури 1913 року.
![Дрогобич. Педагогічний університет імені І. Я. Франка Дрогобич. Педагогічний університет імені І. Я. Франка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfliC7cKDsIuR10Zjug49cryIicqio1r-ZvOQg2WKOcfuHbN6J4WA4gBa1sFjBa6GAUT5ydnXXCsY5z5ve3hHp6cgFzYWZboL6M8odq4w8bk1purgrmlBUDe6c9MxknbX3DABpRczTZ5pN/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110560.JPG) |
Педагогічний університет імені І. Я. Франка |
У Дрогобичі більше десятка навчальних закладів, де можна отримати професію технічного, гуманітарного, духовного, медичного, музичного напрямку. У студентів був передсесійний період, і вони насолоджувалися травневим сонцем на ганку.
Молодість ...
Якщо багато молоді, значить, і місто молоде, хоча відома дата його заснування — 11 століття! А з 1238 року має статус міста.
![Дрогобич. Відділ поліції Дрогобич. Відділ поліції](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEXTirrQ8zdt-lb8T8guZ6u_hG091Hg3ii8JdVYvTcxwuY7NbcYLFxNq5NeUjaD4mZ8adZI9rpOlXoLpuMooG8Cm4qcOWEDTL4A6MNgZWABIXlJBu-y6CxKdf8KCDW69ZhJnAj5aaWQ9Lo/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110557.JPG) |
Відділ поліції |
З 18 століття до Першої світової війни Дрогобич входив до складу Австро-Угорщини.
![Дрогобич. Школа № 4 Дрогобич. Школа № 4](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzNXFHUmbDJyisgn7TL36LHkaRcBzrN_T4DscT4RkFnM4uYj9KtEVQ4xZbiJcS16MsmbBBMWTjRms4WasPRv25E1YqMkNQMIcsoCPP034xOKvtan5iNPfn0JwMf8Tdc067Ba1Kxopd_umk/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110558.JPG) |
Школа № 4 |
У міжвоєнний період належав Польщі.
![Дрогобич. Будинок по вул. Мазепи Дрогобич. Будинок по вул. Мазепи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQ6jHm0gL-8hEdxFDbWg4x9-rQmsdwKiOsDb7hFxNiQ-zbP0MGHc_2mE_QQemr7gqQYX0zJaaPstvTcHphEyaJ987J5hI3S3nWzcvSg3qEU5Dta2svkGDGsSk5vImE34D-RhMMcxH-jJWA/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110528.JPG) |
Будинок по вул. Мазепи |
На жаль, в близько розташованих курортах
Моршині (40 км) і
Трускавці (10 км) туристичні агенції не пропонують поїздку в друге за величиною і економічному розвитку місто Львівської області. І даремно! За один день, звичайно, всі пам’ятники історії та архітектури не побачити, але деякі мені все ж вдалося.
![Дрогобич. Будинок по вул. Мазепи Дрогобич. Будинок по вул. Мазепи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOaUeDmsT4Vy_9PAHiojsw3LYoZhvN2bdxzHrWs9Vxv7zDJLh-faUM4vr6ZmcUWNfDw73y0W69LkCbq1SDAjenAshAfhtfiSla3rd4GLZ7AFg1nBN34e_Jb8Z-LR77xjMyuF66TFBJ97fI/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110566.JPG) |
Будинок по вул. Мазепи |
Центр культурного і духовного розвитку — Львівський академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича. Чому Львівський — мені не дуже зрозуміло, але гру акторів можу оцінити на найвищу оцінку, так як бачила спектакль «Кайдашева сім’я» на завжди актуальну тему на гастролях театру в Моршині.
![Дрогобич. Музикально-драматичний театр імені Ю. Дрогобича Дрогобич. Музикально-драматичний театр імені Ю. Дрогобича](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoweoSsYvimGIbpB6twRYmqfzNfYeJ25pnvN1OO8s10aqPSajBlLgr1uwOfsENXvq6Q_KeNwKTfxktGarFHXn-OO3pH1oexYh1l0KaIpxPOCEr4znJHE06Tkv3mSGxt45FXVt6DDtvvZMq/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110568.JPG) |
Музикально-драматичний театр імені Ю. Дрогобича |
Дрогобицька земля народила, виховала і надихнула нашого Каменяра. І. Я. Франко першу освіту отримав в «нормальній» школі в 1864 — 1967 роках.
![Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Колишня школа, в якій вчився І. Я. Франко Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Колишня школа, в якій вчився І. Я. Франко](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyDxMGSIo2zTJcj2mTzexqoiCA9qHdXU8eEgNyUd9ZLc5mvEQuw3Bf3-6nlYbhRQIqS4dNtlt5ZWxBA1i9ZXbA20ULNS2UcIrDISEp_PH8OoBhwH49yeEIIRCLR9sqg5pJPKS55Ruu8Zas/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110575.JPG) |
Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Колишня школа, в якій вчився І. Я. Франко |
Я зайшла в собор Пресвятої Трійці, побудований в 1690 році.
![Дрогобич. Собор Пресвятої Трійці. 1690 р. Дрогобич. Собор Пресвятої Трійці. 1690 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgswqTbp587yj79i34d4gJ3HC56c4s57BhLep5HG1I1tbPX_XNV1kPLZrEgOS_vFoZ_b4FnnHEsUbPm7O50CMItqDpx-FnniqeIrVYybWAwgyYv82YOGxYgOSjZWb5oa0gdonYeKtvrso3z/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110580.JPG) |
Собор Пресвятої Трійці. 1690 р. |
По закінченню навчального року в храмі вперше причащалися семирічні діти. Таке священне дійство я бачила вже в Трускавці. У цих краях дітей готують до такої значимої події, і вона всім запам’ятовується.
![Дрогобич. Собор Пресвятої Трійці. 1690 р. Дрогобич. Собор Пресвятої Трійці. 1690 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkU2VU5RW22RW5-_XcDO8AT57LlUj-J7HOOKtlmbyfwiaS67NPzz0XZ78vL5EJ_GEX5rzLLY7DuDgGyA6ycWfgsaz4K7L9W2S1r3TZtnHPdmZkaPEdO00kH_jCT5gnAZkgNEXute1GoRyO/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110582.JPG) |
Собор Пресвятої Трійці. 1690 р. |
Пам’ятник нашому письменникові-новелісту В. С. Стефанику, який закінчив гімназію в Дрогобичі, встановлений, на мій погляд, в не дуже зручному місці, біля магазину і перукарні.
![Дрогобич. Пам'ятник В. С. Стефанику Дрогобич. Пам'ятник В. С. Стефанику](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9QK7HlCW0jywiVjKKlqofl7dGVcY5tfzIlWRk7LfqhK0DM2EEj0y-xHXcTnwiXWISG-9AcCTZuJFMfkeKUpIxCGCnZp7yDaTMNi2n4lD-Nnc5vVW1lVl4hkjtbXbeH9QE9C56JOk50ujK/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110583+%25281%2529.JPG) |
Пам'ятник В. С. Стефанику |
Кожен будинок — це історія зі своїми таємницями, які можна вгадати по орнаментам, декоративній ліпнині, барельєфам і гербам колишніх власників.
![Дрогобич. Школа № 3 Дрогобич. Школа № 3](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLkuQ1lUfouJRQaOklWDK-Qp1Czu4Dzz9uUDyUMmiNn_0X7ze2jjk2fp0vs3bGraCMMz7wzJJ43TKzJ-p9_dVXkxiWHo-JK_untlkAoiFgvDHq4ivgkDhO64qkT8cWNCGlrKdtrTKHphVC/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110570.JPG) |
Школа № 3 |
Шкода, що здебільшого художнє оформлення будівель було знищено тими, хто прийшов зруйнувати «весь мир до основанья».
![Дрогобич. вул. Жупна, 3. Пам'ятник архітектури. 1903 р. Дрогобич. вул. Жупна, 3. Пам'ятник архітектури. 1903 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4lsHVdMzxcduhyYShMIsPvE7WBPUAoTzGSOcb1I-hXRH6533q6BVwSBZDDbxXzQ7-vFCxI2GNINAWZRBgKG5ZGCYBNMF3tsoaLDI10103enhuzWRHJ06P8GP_Dj-m1xJcCl11GHUoJm7s/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110592.JPG) |
Вул. Жупна, 3. Пам'ятник архітектури. 1903 р. |
Всі головні вулиці сходяться на площу Ринок.
![Дрогобич. Площа Ринок Дрогобич. Площа Ринок](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiv3UL7tSq36dWwkUiANs5sQ5mDQF8LS3SQAsDkxVMnFgKD_Z5h6id1czYg9dHZbtUr94dVoPjRCDyu5_b95y3R0EtAXD8XS4qR4l7vUgQ9uwFhMm2HvWUrI3aOrDBbUN8gpirinlKxGLDj/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110618.JPG) |
Площа Ринок |
Магдебурзьке право місто отримало в 15 столітті.
![Дрогобич. Вул. Підвалля. Арка Дрогобич. Вул. Підвалля. Арка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEguoRc0FNRVpCHjSwYYUjxz4Do0QIc9o1-6-weOqNT27UKnDHWnB0TCUnFJS_k_OPidXYbk3P30YTaIlPbskG34WAhDRtADFnQlKLn9-urzLDz9K-GFb7j56QK6F4pd8vjUFXXn51qP0g5z/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110574.JPG) |
Вул. Підвалля. Арка |
Обрамлення історичного центру — це забудова середини 19 століття, коли в Дрогобичі грянув нафтовий бум.
![Дрогобич. вул. Жупна, 4 Дрогобич. вул. Жупна, 4](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-vUpTdsjtmH5eQUamllteBLlisgk9tmqTVPjFgDg2X7-8Iyw3cCEtbXRtGy0rzVImYP6tvyRKu1Ve-ZzB-66v-YFGrufoMGC2Y6yDSugZhUVdV9hydOIe8t6F291cyDcvEbOjFZd2Xy4A/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110594.JPG) |
Вул. Жупна, 4 |
Після того, як в околицях було виявлено важливе сировинне джерело, чорне золото рікою полилося в Європу, а місто отримало новий виток економічного розвитку.
![Дрогобич. Редакція радіо «Франкова земля» Дрогобич. Редакція радіо «Франкова земля»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiFHBEK2_lrVoLZZp3wqD4EQrFBns1OOosGH_wnbiyWDrOXt97AS7PD7AXzxqAqP-lmV5RXHjb5uNCYSlSLEEQNF6695OyPvD0ViGBjpZYPQSbqJax3MHPn-bYAFnd4xZpHw6sb9Bo6V3cJ/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110595.JPG) |
Редакція радіо «Франкова земля» |
У центрі площі — міська ратуша з годинником, що показувал правильний час.
![Дрогобич. Ратуша. Міська рада. Годинник Дрогобич. Ратуша. Міська рада. Годинник](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNWDAGONb3oa3nQtY3iP53PGp97IyMMLobtgDoBwOhr_NMZkAgtoahz7d2A5o0iNxJBRawd2P2RYNgeUPUpDMf7kDKcAbVqBgDcOb1-u71BKUh6azMZZFXoicdhoAlRYnt4Fb-Pj-PSQNb/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110621.JPG) |
Ратуша. Міська рада |
А ось для тих, хто торгуючи на площі, використовував неправильні інструменти для визначення довжини і маси товару, існувало спеціальне «ганебне місце», як і ганебний стовп для злочинців.
Які застосовувалися прилади для зважування, можна побачити на виставці ваг в будинку № 13 на площі Ринок.
Засновник експозиції Анатолій Задерецький безкоштовно пропонує ознайомитися з його колекцією старовинних експонатів.
Костел святого Варфоломія — історична пам’ятка національного значення 14 — 15 століть.
![Дрогобич. Костел Святого Апостола Варфоломія Дрогобич. Костел Святого Апостола Варфоломія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYf_yUiDGCii3pyDKyR09tJ9N31ZoROi4BvAZxuyyKgiRq8ZSRtx6DwLNxSb2z1IkbcYOkiZUEM80tZ2j4gHJcy8ApE7G394tJBJC1VJAOPignf3iGOtriQOdvfJxOP-8YUXnD6ansXqRx/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110609.JPG) |
Костел Святого Апостола Варфоломія |
Об’єднавши два архітектурні стилі, готику і барокко, храм зберіг свої архітектурні особливості.
Звертає на себе увагу візерунчастий малюнок на стіні з коричневої, червоної і сірої цегли.
![Дрогобич. Костел Святого Апостола Варфоломія. Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II Дрогобич. Костел Святого Апостола Варфоломія. Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiRDPixdfkRhMrEZc0tiWjXEWSwqj308LiMo8OHSHkA8sNeXhzMRHNtVMMFkCBQb6NkaG_T6IYOWMSbxrzI9r_suA-3rAcKp-n_DjZPySZC_CtAfpuy-AS8fJjfenq1RBqZttnQ5hCNMeHk/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110604.JPG) |
Костел Святого Апостола Варфоломія. Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II |
Дзвіниця мала функції оборонної вежі.
![Дрогобич. Вежа-дзвіниця Дрогобич. Вежа-дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCoIh2QQOQRQd4EJiEdZzNoYZx87QRep80YUKd08UVryOJQEDlZH5WgIOOq_zYgukOvswq56kiTXykAJBTX6Uwafb6CZ5sOKRCbMPWukpKOE-NS4ddA_p_fW5esKt8HpjZ6g8vmZaBKXua/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110616.JPG) |
Вежа-дзвіниця |
У сквері, пам’ятку природи 19 століття, встановлена скульптура Юрія Дрогобича, доктора медицини, філософа, гуманіста, уродженця міста. Будучи професором Краківського університету в 15 столітті, знавцем географії і астрології, він, можливо, викладав студенту Миколі Копернику.
![Дрогобич. Пам'ятник Юрію Дрогобичу Дрогобич. Пам'ятник Юрію Дрогобичу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjkOmGwXwbjBdTb-KxNRfq8KKtupARoeBZQKP77AJD8wjtAfWCKUSwwzd7f4BHhTNtq2IdXGPlAuQPvTwQZ9dQyekjosiSa-fcGAT9i56m6ZAPcxVaSmrqfL5x3W9Hy_Lj5I3L8x9mOzcbm/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110596.JPG) |
Пам'ятник Юрію Дрогобичу |
Хоральна синагога побудована в 1865 році, була однією з двадцяти міських синагог і однією з найбільших в Європі. Зараз вона знаходиться в стадії реконструкції. Фасад вже відреставровано, відновлені архітектурні пояси.
![Дрогобич. Синагога Дрогобич. Синагога](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjEvSFBsRqY5xA0NcKxDmrtkCqspJxiP57rWrwLB2hHmNBk36mTWRQr5Lu1A592o3blWCRQP4tbGImACtptpjaSE8Q3_Sc0KLJ0aKY8xJfvlBnGoodrioQLJxhz9u6l39R8ba47xp00hHm-/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110635.JPG) |
Синагога |
Я попросила у майстра, що займався ремонтом, дозволу увійти, пояснивши, що ніколи не бачила, як влаштовані ці храми усередині. Взагалі-то сторонніх на будівельний майданчик не пускають, але мені двері відкрили. Перед очима відкрилася картина майже повністю зруйнованого приміщення.
Роботи ще непочатий край.
Майстер мені показував, де можна пройти і розповідав історію синагоги.
При гітлерівцях тут була конюшня, за часів совєтів — соляні склади.
Грабежі і підпали перетворили культову споруду в руїни.
Фашистські окупанти євреїв розстрілювали прямо на вулицях. Серед жертв – талановитий письменник і художник Шульц Бруно, світова слава до якого прийшла посмертно.
Дрогобич — місто різних релігійних конфесій, в якому дуже багато храмів. Недалеко від синагоги, по цій же вулиці Пилипа Орлика в 1995 році побудована православна церква Успіння Пресвятої Богородиці.
![Дрогобич. Церква Успіння Пресвятої Богородиці. УАПЦ Дрогобич. Церква Успіння Пресвятої Богородиці. УАПЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEguFLdf_cxxQJnTCd46oDSTRt_hs7OPCMBgl0fA73YXm_68-zx1lHYFngQQXqjC9J1hoE8E_uxtZjcSSpuf31oMji6wZDz0LCOdj3G6jNIC800WRmJBramPRwsm33fjJUOyrbx-GWjyneES/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110664.JPG) |
Церква Успіння Пресвятої Богородиці. УАПЦ |
Тарасу Шевченку у світі встановлено майже 1400 пам’ятників. Зображення поета молодим дуже символічно для міста молоді. Постамент зроблений у вигляді ліри, тому що лірика в творчості Кобзаря була присутня завжди.
Після декількох годин подорожі, вже в спекотний полудень, я трохи відпочила в одному з парків. Поруч зі мною на лавочці сиділи подружжя дуже поважних років, насолоджуючись тихим травневим днем і свіжою парковою зеленню. Як приємно дивитися на пари, що зберегли підтримку один одного. Молодість? Так, і справа зовсім не у віці.
Я запитала у дрогобичан, як мені пройти до дерев’яних храмів. Несподівано літні пан і пані підвелися, пояснюючи напрямок по не зовсім прямим міським вулицям. Вони з подробицями, але дуже дохідливо, не перебиваючи один одного, а доповнюючи, розповіли, як краще знайти дорогу.
Вже не знаю, кому і коли з приїжджих не відповіли на питання «де знаходиться?» і «як пройти?» у Львові або області, про що доводилося читати в ЗМІ і чути в побутових розмовах. Я все більше переконуюся, що це некрасиві міфи. Мені завжди все люб’язно підказують і допомагають, за що я вдячна галичанам.
Почувши нашу розмову, до мене підійшов чоловік, який теж відпочивав в парку. Він запропонував провести мене, так як дерев’яних храмів три, і дорога не так близька, як здається.
![Дрогобич. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. Дрогобич. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjxtJuVJkiE6Q5l_V8MfW2WGBxoJiTtPpQ43afPX7F79JxDZBl4nSYTG5AgKPhj2NCwWW7W-LtmejAv2zcU5Lakxfe4EZDaCO2VHQ_MhxC2qeYeFqUAehdvlpwyim0Joynrn-qCVz2hIvuS/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110694.JPG) |
Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. |
Церква Воздвиження Чесного Хреста побудована в 1661 році на місці згорілої попередниці.
![Дрогобич. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2DDUwy9_hzXqCc92YuauLg7XRMFNY0tdZvZ2HAcJyAekexaZIs8SKPAyqeMc7I-OZH28TIOLKyPlYSCHBhovIbpSh9ghbqKpHGSi6Cz91qzu_rVDZYTdbzV7HVZko1shsbXH242-_u7HY/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110686.JPG) |
Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. |
У ній збереглися стінописи і різні написи, іконостас.
Вхід в храм низький, щоб заходити ні з гордо піднятою головою, а з поклоном.
Історико-архітектурний пам’ятник знаходиться в стадії реставрації, його відкривають тільки 27 вересня на храмове свято.
Дзвіниця заввишки 25 метрів мала оборонний характер.
![Дрогобич. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. Дзвіниця Дрогобич. Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkEvtNiImyBHVtdAd8Krx_1OTlil8Pn8w8mZkBOTC8DjJRwDQ8AKjU8ze4owP75GZCwfDPHeR7iSZiOA1pII6DOsZKij_f0Iw_vgf-qTtxhqXhCpmn_3Y1IsSXOMX1sOvz9iMVdkSh9dqi/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110693.JPG) |
Церква Воздвиження Чесного Хреста. 1661 р. Дзвіниця |
Мій гід виявився знавцем по дерев’яній архітектурі і навіть написав книгу про старовинні дерев’яні храми. Коли він випадково почув в парку моє запитання, то навіть в душі щось здригнулося, як же не розповісти тому, хто цікавиться темою, для нього близькою і добре вивченою. Володимир розповів, що його хрестили в найдавнішій дерев’яній діючій церкві України. Я відразу здогадалася, що це Свято-Михайлівська в
Сваляві на Бистрому, адже я її для себе відкрила сама.
Ми підійшли до православної церкви святого Юра, яка не побудована, а зібрана без жодного цвяха.
![Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiIm1UFRUoTt2dMIas4Wz3FT4gKMsyIRvDpKn4Y-L7mBA4DEg8sNoBwmZHlMMhiK8n1KEzraLMBPJ-QXKSsOZFXVLmUuaLUC7WYpX6ALFPfWdVv8AgLCCYFPKo8IMZ7uOUp737NpfIiLf2p/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110703.JPG) |
Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО |
Пам’ятник галицької культової архітектури 15 — 16 століть має статус об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО. Вхід платний — 20 гривень.
![Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjw7JhvHDXdWWeWMjZdtwj-uI4YlU12byK-nmmIDh_3q3XSApJEPATlGhTbXSp1BF3wzCMTjMbAyxEh4lz7pPZya6u9Vo3gRyfwhM87u2AYikm7H06nPlFR5PZ_kPXLr9hWZQTmNiSvVExb/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110705.JPG) |
Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО |
Зараз ведуться реставраційні роботи, всередині стоять ліса.
Збережені іконостас, стінопис, декоративний орнамент — все це тепер рідкісні музейні експонати, і зйомка в приміщенні заборонена.
![Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО. Дзвіниця Дрогобич. Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfWymn0Mlxe-r0OCWqI9q_DVEQ4_F4XdKzBhV4jh7DOW8tNZzHOij02F05RiA7mJqFkk9zwsSTdyEcUJ5zfCavblG4SlTo2retGIBX3Oy60FoeJQiu1Z_yQgLsP_uvpdJCNPrH1iLwvYa5/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110701.JPG) |
Церква святого Юра. Світова спадщина ЮНЕСКО. Дзвіниця |
Піднятися на хори можна вузькими крутими сходами, які перегороджені якимись підпорами. Зате зверху я побачила, що на галявині місцеві художники виставляють свої роботи із зображенням пам’яток Дрогобича.
Залишалася ще одна дерев’яна церква, але я вже знала, як її знайти і подякувала Володимиру за цікаву екскурсію. Велика удача познайомитися з компетентною людиною і почути від неї цікаві краєзнавчі подробиці.
Вулиця Солоний Ставок, на якій знаходиться церква Святого Юра і по якій я рушила далі, виникла на місці солоного озера, в нього вливалась солона річка. У давнину біля озера було поле. В один страшний день воно провалилося крізь землю разом з працюючими на ньому людьми. Люди, що залишилися в живих, звернулися до ченця-пустельника, як врятуватися від подальших обвалень. Той порадив побудувати храм в цьому місці. Така історія виникнення святині.
Я ще пройшлася по Солоному Ставку і абсолютно несподівано виявила колишню солеварню, найстаріше підприємство, яке не припиняло свою роботу, починаючи з 13 століття і до сих пір випускає кухонну сіль.
Є приказка: «Немає солі в Дрогобичі, немає її в Європі».
Не знаю, але по-моєму, на цих руїнах вже неможливо випаровувати необхідний продукт з ропи, родовище якої тут і знаходиться.
До церкви святої Параскеви я пройшлася по вже знайомих вулицях, помилувавшись знову храмами святого Юра та Хресто-Воздвиженським, в порівнянні з якими третя дерев’яна церква була просто молоденькою, всього з 1815 року.
![Дрогобич. Церква святої Параскеви. УАПЦ. 1815 р. Дрогобич. Церква святої Параскеви. УАПЦ. 1815 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiX82aOqHYU3hW0AZdTNfuQFBGFHRILYK5fi8izm89lScbQMFwKv-11wHg3EW4sGigiBRLTer-At-kOXForlYdFj8YvV7MIRt6H-okoYeHTEx9JBjtdktOkKOakDc6ifMtZohBGQaQVQw8N/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110728.JPG) |
Церква святої Параскеви. УАПЦ. 1815 р. |
Побудована на місці згорілої і відомої з 15 століття, вона була закрита в роки більшовицького правління.
Зараз святиня належить православній громаді.
![Дрогобич. Церква святої Параскеви. Дзвіниця. УАПЦ. 1815 р. Дрогобич. Церква святої Параскеви. Дзвіниця. УАПЦ. 1815 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNxyyce89OksytsPhKR2tVI7Qv6ShbLjOKnrFto_YMbosQKrW1JfXSWtU757xJ4QsT3ds8jJ-xzTu2nHMGlYFmUKf5_AcntU4o0lFJKC-keSEERr9rxs6STLnOhqeuVuh_BZXKNNFA1AkU/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110725.JPG) |
Церква святої Параскеви. УАПЦ. Дзвіниця |
Повертаючись на залізничний вокзал, я ще дві години гуляла по місту, розглядаючи нові і старі будинки, несхожі один на інший.
![Дрогобич. Школа № 5 Дрогобич. Школа № 5](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGHzxvusTjY-XI4KPD4D5xVaTQMkbSdDlpQXl6V87m5A14S75yI9Idbj5yXoGUtjeODLuVbfCEOU9Yi8byJva4sIr1YiqXT7DBPQkIftWPgsS2c1ZpnqS3Isbl-9fMhwgG_ZES2U3SQx_Q/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110732.JPG) |
Школа № 5 |
Хоч і некрасиво розглядати вікна, але в Дрогобичі вілли мають різні за формою віконні прорізи і неможливо не звернути на них увагу.
![Дрогобич. Картинна галерея Дрогобич. Картинна галерея](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjAwOyvZTKqW94x3loho98eOZaf-q8sn9owOU4tcgCwWPYJ8mbifAe9cAmkwXnJAXOXj4g6d7aQ9JYY5SmgTTDawY2EwdAW56H3dYpzcPwZSx7ti5pCxHjfjgFAWOoRGD48HpwJ447EjYbR/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110737.JPG) |
Картинна галерея |
![Дрогобич. Будинок по вул. Тараса Шевченка Дрогобич. Будинок по вул. Тараса Шевченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgO1Dt1UPyxWYWNnTTkPfj0MPYpn0_bP-benyQccVGMrMJyVW6518kgljsLZLLUz3YK3GwTt6dGMzYUnMBJ8nXuvxUTESiCmAEpQO80FAmmq2G-f346IGoviw-18rqg1qLgz5KHmpDIvKKn/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110735.JPG) |
Будинок по вул. Тараса Шевченка |
У своїй розповіді про місто — менше половини від того, що побачила за день.
![Дрогобич. Палац мистецтв Дрогобич. Палац мистецтв](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0cgpXvkex3or8IpiVY9MGIXKtrNmI94y2Cw5V-y2Ftby-gZADkRot0iF0ffj5tDfAY61n6nULiMWnumiZDhDGqGvRnXbZYaJQn7qzhARn9Xh5jcOfCv5sIzCGH8u7rIXieEc2leuhQoA8/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110738.JPG) |
Палац мистецтв |
А побачила далеко не все, що є красивого і цікавого в прикарпатському районному центрі.
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки. Будинок Северина Чупруна, диригента, композитора, громадського діяча Дрогобич. Вул. Лесі Українки. Будинок Северина Чупруна, диригента, композитора, громадського діяча](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXWd63u-rszZM5kabs7HI_EBcruabAlcSXgv7v0UUTJ_zb8w8D5msjMMaMfTfFHZ_ZpEHiAbq2yNW952gsTrbWRgf-YgGyFCuD-Ylj8A3VAdkDeHoRYq0L40ts2YWR1M-VEnEjNFxtvYte/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110755.JPG) |
Вул. Лесі Українки. Будинок Северина Чупруна, диригента, композитора, громадського діяча |
Я йшла по вулицях і думала, що я знала про Дрогобич до поїздки?
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки Дрогобич. Вул. Лесі Українки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi2_v1c8KIUxMNfDYFu0B0IuAXwlhk9f1oHZMQEkJxdalcejGYhW4ZAdeirDWRc_ogkAkHxB_QilYeG4zAyobuRxy44Z1ZIX574F_qjuI4cSvLVxoYnfaDbS4nhdrt-1zpxB2ntWm-HbUy-/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110756.JPG) |
Дрогобич. Вул. Лесі Українки |
Виявилося, що дуже мало.
![Дрогобич. Військовий меморіал Дрогобич. Військовий меморіал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgd9mEGvk0o9G8kkCK9Vmh6UQFWZ0_tbnNOwq2YorUWK6lCVNDbMJg2mzOY5nXmxwPY_oH-bHu88zHY_3sKULTfFIal5XDcBf2w22KRoISEceP6UNZW-l50UZYnX5sc10NWZtNJwa-3WPoD/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110745.JPG) |
Дрогобич. Військовий меморіал |
Пригадувалась тільки ковбаса «дрогобицька». Але та, що продається в інших містах з такою назвою, не може навіть за зовнішнім виглядом зрівнятися з тими ковбасами, виготовленими в Дрогобичі, не кажучи вже про рецептуру, різноманітності і технології виробництва. Так як я не змогла придбати магніт або сувенір на пам’ять про місто, я купила знаменитої полядниці, тому що вже на наступний день поверталася додому з прекрасними враженнями і смачним гостинцем з Галичини.
![Дрогобич. Пам'ятник Борцям за волю України Дрогобич. Пам'ятник Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj729CcEbCFATCs6lpblnfsVj7QXnKebp3hY6vI_iw7Q58aAAkWsPLytbotE0CyrdBYav9l36hXFMYRc8VP7zz1JUHVSKIgveEBn6YbnODqFlqzBiQNmm6NiiJ4b9e0MBr7lAez_thiC2us/s580/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110744.JPG) |
Пам'ятник Борцям за волю України |
Немає коментарів:
Дописати коментар