Їду, дивлюся у вікно, спостерігаю і запам’ятовую. Проїжджаючи станцію Гніздичів, помітила вдалині костел з високою вежею.
![Гніздичів. Костел Гніздичів. Костел](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEidkD3atQ01mBbpAzwjbqB_GVaDuCu_oCZ0ojAEASjVb6XCyg21g_C80P0ZRmp_sfqn3HQb3SohHB1CffRfq4EgKOC4B74o8QfD3sLbM8utz4wGBHpZwpzjWWubAcVG5493JeFg7gTb7u_0/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090980.jpg)
Запитала у жінки, яка сіла на цій станції, що за споруда? Вона мені розповіла про костел, про села Гніздичів та сусіднє Руда. У неї і книжка є про історію рідних місць. З іншого боку руху поїзда виднілася церква святих безсрібників Косми і Даміана, її висота 42 метри, одна з найвищих в Україні. Розповідь і побачене мене зацікавили, я вирішила з’їздити подивитися по можливості. Я ще не знала, що цим планам вдасться здійснитися набагато швидше, ніж попереднім.
Більшість пасажирів у Жидачеві вирушили на автобусну зупинку, щоб дістатися до Ходорова. А я за вказаним напрямом моєї попутниці пішла по вулиці з приватними будинками в центр міста, що знаходиться не так вже близько. Побачила скульптуру Богородиці і пам’ятник Борцям за волю України.
![Жидачів. Скульптура Богородиці Жидачів. Скульптура Богородиці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBhk9gjH16YtOOWswKz95Zct2EzT05QuhlLi-FJ8k02XzrBukHpSIHUCHRSDeW_23biFUm5YSvAwi6fsWJUlkYd_LMhaeDeAp2f1GfraDdtYaZAuB9zjFqvDPB7QADmGssB0qrJnKip2gN/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090914.jpg)
![Жидачів. Пам'ятник Борцям за волю України Жидачів. Пам'ятник Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGua0vUslgjvXXP-N0J4RO0Vsi1rD3CZqiKgMOwJJmgrseYRKaoXJIudxBsRg4aSkJi4eWWWBZ9XwkoUiuNyiZ6pbju8kkpgNKqPoZSa3ScxoYWogu7N6HXFcGicRFVdalAbrgI1ZRl47s/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090913.jpg)
Ось вже магазини, ринок і пов’язане з цим пожвавлення. У торгових рядах багато продавалося грибів, запашних яблук, хризантем, домашніх ковбасних виробів. Хто на що багатий. Біля ринку — кладовище, на вході встановлена табличка з написом, що це пам’ятник історії.
![Жидачів. Кладовище — пам'ятник історії Жидачів. Кладовище — пам'ятник історії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrKopUHqpAWR48Ar1roscrGpFHrvKq3Qq-FcOplUVcZwFY36dgoWJlyd0cN0hHehtztjOkBwlE2UdlXLQIN2PzCvBSp3FxY2h0ml9no0ZUovQ73yBwRPk3MFsUIloDvWLFCOpDIqwEGdgh/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090916.jpg)
Далі я пішла по умовному колу, щоб побачити побільше. Першим мені зустрівся Богдан Хмельницький, чий бюст встановлений в не дуже зручному місці. За ним розташувалися ряди речового ринку з китайським товаром.
![Жидачів. Пам'ятник Богдану Хмельницькому Жидачів. Пам'ятник Богдану Хмельницькому](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEji7YjRhiaDUmb-YPcvPcC5C719a9rmhogWYQZh8tc2DJTnU4KR_5-4AyPtuiBOzVdegisXlG2ZbXOk75gkZI6K5L5tth4uFfFELGsOGq_-uPpqOQldMkEUtaToWpEj-ymAPfKCIBdmmjpD/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090918.jpg)
За Палацом культури з ліпниною і фонтаном знаходиться дитячий майданчик і літня естрада.
![Жидачів. Палац культури Жидачів. Палац культури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBO3FNaFWnhV5siL_JUixUDn8AkFgz61O__CyOzLSRVwECFrAu9hznzE4iupT9G5dnnb5VZwKB8baEgishaErFMINJytz3mBzSMzXzrZthenNoDbh0_oc0gtL5QViobe_sqpjdf_dm4-uY/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090922.jpg)
![Жидачів. Фонтан Жидачів. Фонтан](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQd2CU2ca9tty_SVkieGHfbB3C_M9RRQWKkxQ2RT8HNXLBrE71b9PX2v3_Cy2tZy2Zqp8cktQD-HlnYdawe6vYbBXEw-S5-23DkfzHEXXixxK0M9O0ieexa2hXbIR5eP9dN_mBP1rQ4QXv/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090921.jpg)
А ось і головна історична пам’ятка — костел Успіння Пресвятої Богородиці, побудований в 1577 — 1612 роках. У атеїстичні часи у ньому додумалися розмістити автовокзал. А потім краєзнавчий музей.
![Жидачів. Костел Жидачів. Костел](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhj1H7qPWO12KxPwx7rUchyMS-EUcMBiNRMrz37KXY29gVuZpi78cq1zxOfnOgWKWE-Dk1bP_14MoVkkMaOz9kCSdZB-AjJZJgeJKKfz8_VPi7GdAEvHq_lpc7KzqmOcDVi4Q7efu6U1Ouo/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090931.jpg)
За ним ще одна святиня — православний храм Всіх Святих, освячений у 1996 році. Він був відкритий, і я зайшла туди.
![Жидачів. Церква Всіх Святих Жидачів. Церква Всіх Святих](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCYMwEqWavg9p5TcYc2x0_ga4_qvYW8T_I5ExLAz_ojnw_wlQtvPx3nIO85_oGkLc3fvLeEnzi3Mb2qop3ZGn-UybO4HZsqsp6Sx2KG6Qhh9sAExziybz4LknEYVrHhT-LHe6Aho-dcDte/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090942.jpg)
У скверику військовий меморіал Другої світової війни в 2015 році доповнився встановленням гранітного хреста. Написи на стелі з прізвищами і званнями загиблих воїнів російською мовою.
![Жидачів. Військовий меморіал Жидачів. Військовий меморіал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbLNlvGyPG3qbWv6qdro93Z8-bxptdWtnenXbIXWxXltwO578x77tAowyvXRXylmh_C9p8oV3L6rolgZmUe77UT7eB5N7yYiV5DCoKLjnagXaYCxNkQDpJ1UVwRL-CJIkOU86_XyyMfKzp/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090938.jpg)
Центр міста — площа Свободи, її прикраса — фонтан.
![Жидачів. Фонтан Жидачів. Фонтан](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjWSoEdkXwq_9Z5KwY_JEBeLK145hAONSQd71QAb3BEpp3krpSGhOvC6JwUH4gmAgTztGMcaPIVaKBpKeu6pEOHijIaVVVGKw-VW1q5Kol6CsXdCXrEiphQxAC-MD70kw0jtx05_s09x4Hx/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090935.jpg)
Центральна вулиця — це адміністративні будівлі, народний дім, бібліотека та пам’ятний знак Маркіяну Шашкевичу, просвітителю, письменнику, священику, на честь якого названа вулиця.
![Жидачів. Бібліотека та пам'ятний знак Шашкевичу Жидачів. Бібліотека та пам'ятний знак Шашкевичу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpnCZb0dYzq7dCosnxj1SzoY0Q_bCjbx6Y2h5HO6Xk-oZnPqwYSa6BlDYTvoqKku4TgXmS7M8-LR3fqhp3nd914UbSXI6fjZHlMEU845oWZREbXefxkJGO8syHXvlhICeUkmIVQYaka3tE/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090949.jpg)
Нашому пророкові відведено місце на однойменній площі в обрамленні красивих дерев.
![Жидачів. Пам'ятник Шевченку Жидачів. Пам'ятник Шевченку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOxDpGXUdK8f_8UIFtaEgpvTT4k01_49TABfXtxd_TeTHVZMWeDHmLe5w8RCC2GFFwaA44q_JVPLAX_tJXtQRvg8y5c__bXoXomcBmHSbDCXFgZQp2vVKwgCVWUtfPhUCPQx36S6q-taqL/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090955.jpg)
Греко-католицька церква Воскресіння Господнього була закрита. У ній знаходиться чудотворна ікона Божої Матері «Воплочення», або «Жидачівська Оранта», що датується 1403 роком.
![Церква Воскресіння Господнього Церква Воскресіння Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglXioTRMfjrOjLxOzvZV430sNGf57vt4vf-n-olVi58AWOaJU-XNfALHrssT3Y7Jm-g0JanxlO0A5R5eEvwls28liM1toIIU1Msp8bg15DZIOIWycf2rV8B3I2D3KnJc-cnVU2JiyuMtXZ/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090960.jpg)
Я походила навколо і попрямувала на залізничний вокзал. По дорозі заглянула в дерев’яну церкву Бориса і Гліба. Вона побудована в 2010 році і займає чималу територію з дзвіницею, скульптурами і красивими рослинами.
![Жидачів. Церква Бориса і Глеба Жидачів. Церква Бориса і Глеба](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsk4H8h8bc1Mcp_N3x529XcyMvPXHc3OmC_6Otj_G_NKJx26SEKxtX7XYxIIN7V-u57QsNV8ZGUUPXFlKw54mX5lgliOTZCcDGobcFQExOxwoq0miHYUVdgWWNUvCFQaSEyw05bnoWcZMF/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090964.jpg)
На вокзалі електричка з укороченим сьогоднішнім маршрутом чекала нечисленних пасажирів, яким касир продавала квитки прямо на платформі. Дякую, Жидачів, за прекрасну осінню прогулянку!
![Жидачів. Вокзал Жидачів. Вокзал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3E-XEiVs4aV32Xsu8BL7Rnvr40pGdjl2_DPKL3V80iA9aBJHA0iKjcrtaOcrODjlWShyphenhyphenLvApU3MI4QgeqlQsDFSNJ28SLNrKFNldrX7FkEvcboaYflHVDAPk1SMhoX45Kr3exP3E7asLq/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090967.jpg)
На зворотному шляху я, звичайно ж, вийшла на станції Гніздичів і пішла інтуїтивно в бік костелу по безлюдній вулиці, тільки одинокий велосипедист обігнав мене за всю дорогу. Хоча в селищі чимало багатоповерхових будинків. По дорозі побачила символічну козацьку могилу.
![Гніздичів. Станція Гніздичів. Станція](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieh07WWWyrsXyGBKM5wCrniFcmn9ic4uskpbAlO9qAq-gz0PpovwLgmgu_U6hq64cuDnU49noXYWaW52LSM1f00rZ17UMAkvo4r4Z9OeOG6-xwc0BRd83udevjRh5tJf8dLbPyY0BUNFZw/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090970.jpg)
![Гніздичів. Символічна козацька могила Гніздичів. Символічна козацька могила](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgLzMRfWzt69rZp2Rn2Z-1V9uDkJ6Z94ZB8G1Il03MF_jqoW23HV3RqUTrmm0ZI1KJbRwv1taK3ANq5D9X39Ka10gmHUZfAi-4AETtmP2rMG-XHUaP3k4yakPpE1-FS2hRmkMdyHNYJ3IQ1/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090974.jpg)
Ця місцевість має історичну назву Кохавина. Костел був побудований в кінці XIX століття. Зараз він належить греко-католицькій громаді і освячений на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Фасад був вже відреставрований.
![Гніздичів. Костел Гніздичів. Костел](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioIw4-_eM71ww3tUGr-AKsbFPkRrpZJQMDPefSjWQsO4bFMPM__ZIOxXwSBj9yVfBqHXzNNvRcP4rCLrunmA52rEZbNSPq0MQFy1DxIFu6azC9-BD5tk4ANB2Id4QcU_gclOPQCrDGehL0/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090982.jpg)
![Гніздичів. Костел Гніздичів. Костел](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiRRJv27Tu_gSndyJ59VNvyJajs4rqr2nNcPTLHYu4pkH7JaZ256bOThDWyOqCnmqG4MqfkjTvNX0WiHVIOnMtJ6VLV9mCn8iIDoxEput9gyDR8B7Zumubzbmkot_noeBE2STsSz8K2NtVV/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090983.jpg)
![Гніздичів. Костел Гніздичів. Костел](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDEE-E9jAq3TwNyaa73k_mYmT2VKQPiUQpuv-lZKoYwJu1oqoYIgz_C8m52DP55rfsjf2Wyg2McrR7trEcQYDo2RFgttMWU792jypzI7cSyLdZLIwYEX9C8LcKXazYLGq-chdqr3ARA4Mt/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090984.jpg)
Доглянутість території вказувало, що тут доклали чимало сил.
Пройшовши ще метрів 200, я побачила каплицю, побудовану в 1903 році на місці явлення Божої Матері в XVII столітті. Біля неї — криниця з цілющою водою.
![Гніздичів. Каплиця Гніздичів. Каплиця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyiODOFAhe6IDbIqgRps8V8Nq60_6UHtwZcGDFtok2ch0ISOtAuuLmyrLdPO-Qzx7WMLmXuvbjKJtUlgEdeU_-GMtciiTPkCIyVS6rMb9-k9DCthaxbK6MPPtHpRVvWxNDWh9B5i38kp8R/s580/trip-impressions-zhydachiv+-P1090990.jpg)
![Гніздичів. Колодязь Гніздичів. Колодязь](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOeoBiyPLw_nSvn-vGSYyrly7R5FxCdf-sWjk0_1xO0u0l_jXFQve45rYNp8hQryzKm53ycfmGzeEvULtxXvXiAq8cyiGskH_02fsoxxDJsJOZCxSnVmAM4L9wibhGBddgt0Aqd7CRYDVE/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090989.jpg)
Поруч закрита будівля колись була монастирем, потім школою-інтернатом. Навколо багато дерев, напевно, це був монастирський, а потім шкільний сад. Хочеться, щоб і тут навели порядок. Але всьому свій час.
![Гніздичів. Рослина біля каплиці Гніздичів. Рослина біля каплиці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioP3ShwmdvzQAXA6FAXgFGq4dGXoUH6fRg2U_QdhmHR2Mj4dmN3wL3bytMrCMBcOtwNieQW_7c8YGEppN-yW2_jQEF1yK-UFkzjltyCqBZeGEQvqove4B39_iQdvn8vE9YVip9y2mFlH-I/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090991.jpg)
А у мене ще був час швидким ходом відправитися в сусідню Руду, про яку мені розповідала ранкова попутниця. По дорозі я зайшла в новий храм. Не знаю, на честь кого освячено. Запитати нема в кого було, хоча був відкритий, і я зайшла в нього.
![Храм біля села Руда Храм біля села Руда](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHX5yEQQbcUdqC2gBLcOdAmBpo-wMgmTADUO91-FcL_N4DfCa-bqgCKjOj4C8dS5zuy7-ZbVbYaTI6lwps4asZJJE0bSPkelJpjhs1ORnZBuEwhpWSCBFE8ssklbQ1yY8kWF2ornD3I6AX/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090994.jpg)
Перейшла насип розібраної вузькоколійки, яка, мабуть, колись чимало потрудилася в лісовому господарстві.
На околиці села знаходиться музей гетьмана Івана Виговського — філія Львівської галереї мистецтв. Музейні експонати відтворюють період боротьби за незалежність українського козацтва. Представлені твори живопису вітчизняних та зарубіжних художників XVII-XX століть.
![Руда. Музей Івана Виговського Руда. Музей Івана Виговського](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgzKY4QXgDY1OOHanM0HxKBoywYxOjUhQm6wr35u2SfYKPz7bIm1jZhV8oAknh-jC7Ut8q0qbbUUz0mw-a_k8SjY9aeJRRRZr-tCeg4VkhI5Qj804mdzufxuOXgmpRdFHCC8UZqimX4TsL5/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090996.jpg)
Коли я розглядала сторожову вежу на території музею, в 10 метрах біля мене зупинився автобус, що слідував в Стрий. Я поспішила сфотографувати музей, але автобус вже рушив і наступний очікувати не мало сенсу. Довелося повертатися на стартові позиції. Привіт, Гніздичів!
![Гніздичів. Вказівник Гніздичів. Вказівник](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3u9qruHcNGLxsKEy9fJrLkObzZGmLxLG6djPhx0-j2fVTPbjI7-tWxRDK5xoLKyz6yauhVMnj8hX2Egc3AOzxPeKSWaN2mwYhdpPaxEdrqgineQn49QigrcQ2JEEDgAJHWsWc_xaYsguV/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090992.jpg)
Але й у вже знайомому Гніздичеві не передбачалося в найближчий час ніяких транспортних засобів, якими я могла б дістатися до Стрия. Зате через хвилин 15 їхав рятівний автобус в Жидачів. Довелося мені їхати туди по колу, об’їжджаючи половину району. Зате під час автобусної екскурсії, трясучись і підстрибуючи по жахливим дорогах, я побачила навколишні села з церквами та пам’ятниками Т. Г. Шевченку. Погруддя Івана Виговського встановлено в тій самій Руді, по якій теж проїхала.
![Лівчиці. Церква і пам'ятник Шевченку Лівчиці. Церква і пам'ятник Шевченку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYgblNlDZvNO56XLNrj21pDQVKLJ2OqopMS76fzrzhJ1wPhErXwJx-o7oSWhrC8JA-GIcrVFbdJcX__MoTsKYqVfqPVyXfLDWxeZyVtuREAL3Ra3TLnVYSBEoc-wCSJdzhv7xs9siF97KO/s580/trip-impressions-hnizdychiv-P1090999.jpg)
У незапланованому вже вдруге Жидачеві я пересіла в автобус на Стрий і в дорозі прийшла до висновку, що день вдався. Враженнями від побаченого ділюся з задоволенням з вами.
Немає коментарів:
Дописати коментар