![Стрий. Будівля міської ради Стрий. Будівля міської ради](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjavIv8VYPZWb75Hp5DsJLlmS2z1NQkWm7itNTkkN9ckV65_kJoBtO6RtgokLoldc46S_zdBPEFrAZMKzVkCwnj2ZjuSmgeo1M_VNcXXkTDg6ZB-qjEMSaCpdN63QSPG4lAdbUldNlWY-E/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-39_full.jpg)
Що запам’яталося? Вулиці, пам’ятники, храми.
У місті багато будинків, що зберегли свій неповторний архітектурний стиль і є пам’ятками історії.
![Стрий. Будинок по вулиці Олесницького Стрий. Будинок по вулиці Олесницького](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0CD43SB3P5qJI0n01c7rWI7fAt1GkoyUsBBdub7PXoycY1NaTNnSFttYBwnSbnyISbWY1Mqut-LhGPESseYYdPksm_NHy38CtGxmJj7kl_7-tkGIMyddY9rfdt1Ct7G0yuINyZoro414/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090570.jpg)
![Стрий. Будинок по вулиці В. Чорновола Стрий. Будинок по вулиці В. Чорновола](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrL-mxW8gMH8GchQVzsRoPrCyrLTbBmfPwtlyPdvMVqG2JDbiESDVCY_7HxURfk3gPSjIFTN4qDVkoWDUT8Z8yLtlKkOu41Q5d5kVBWa1cB18sJwJXZ8Vzw1ot0tXAiBKA7XzWEs1RhmK8/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090635.jpg)
![Стрий. Поліклініка Стрий. Поліклініка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYD_SOYy4pYdGF_zHd35RMqxxi0dP4QX-c963fXH6ObZRsghCrqp8hy_FoiYlvd0XunkkD1guCo4i5Btn_KK-bc2bUdH2N4r3W71dlL-Q_gqfntk8Ne3aK877bjVAZ6uOumWK6wcWWZZ4/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-08_full.jpg)
![Стрий. Комерційна будівля Стрий. Комерційна будівля](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjVxaiMynNUzU8M-oDLzn2U7LuZ0jclBNQL3ja6E21f-1RG8jUizJLnx3pcSy9qthmZ236ZDvsB9Sr71RJQFNdmH1heOE-lAasR6UhXv8GR-CEYwJ3xfhz4nCQ551IVAw82PHc-x-5wtXg/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-87_full.jpg)
Щоб більше дізнатися про місто, я відвідала краєзнавчий музей «Верховина» з багатою колекцією експонатів. Музей знаходиться в історичній будівлі споруди 19 століття.
![Стрий. Краєзнавчий музей «Верховина» Стрий. Краєзнавчий музей «Верховина»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEcoD2Mi_QkUSKqvvxbkfQl9wlWCRbKiuSCz6p7kMONfG6D8xxsQKVic3Inx27pyQuv59zw0R94HEwMp83GloxaFFwMno8M8Vm6xzrVOYF2JbqQINlpZmAOKG_QqA0lYgrvC4geubr-Ho/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-95_full+%25281%2529.jpg)
Пам’ятник нашим національним поетам — Т. Г. Шевченку, І. Я. Франку, Лесі Українці, називається «Будителі» і встановлений на площі, де завжди багато людей.
![Стрий. Пам'ятник «Будителі» Стрий. Пам'ятник «Будителі»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgk92P6xYXDNfFY7tfA9iLyhscVjfPR_ufUvXk27ObrqZRAbdV17e-QeRQuckbhrmKCBaM6x9YtVYI0WQQaTJoL6glX2qc668eRVBIwVUfF6vrFpS09ZF-UA6t9dhqb89y7LyI_2K7XpoU/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-83_full.jpg)
![Стрий. Пам'ятник «Будителі» Стрий. Пам'ятник «Будителі»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIux_5rtMsiHvvuFksED4Zv8GE2DpWfA8TXtC896y_7-wNqpm4hQYNeen01yjWyjT_R9iCYAS83j-WhOvUxqlv3T-phHMfOlCY4iXjE0uBtg5-hmBbu5ruCMaxPDzWvijNCsidewabCn8/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-82_full.jpg)
У Стрию є площа Ринок, місто в 15 столітті отримало Магдебурзьке право. У центрі площі встановлено пам’ятник радянським воїнам Другої світової.
![Стрий. Військовий меморіал Стрий. Військовий меморіал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWk0yeObKDlRfpMXHNxHGa-8XhbXtDWyS0W6d67M6GF_YhxfMer8f4EnptMhboK14JVnEOz6CPuZKmS9BYdQcAu3MlTj0gtr1JwxbirvT5ZqZwIqKIVxsX6lxviPDqLPXasiMI_BOjvc4/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-90_full.jpg)
Тут міститься міська влада.
![Стрий. Міська рада Стрий. Міська рада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg58OdAit7ZsVctWAqNzYjEGvwpk5m15-ZADRpGupSYiNq60AGsmceeXQnMRlSg3w9dsgdOhpg0wc2XhVqqdOh9_VZo4blhcdIjGAEuq0x2Q4Ev8kgJ_REZTfvNuhhu9lflyZGUDGrm-Pk/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1100004.jpg)
За будівлею мерії я побачила меморіальний комплекс Борцям за волю України, до складу якого входить музей історії Стрийської тюрми, скульптурна композиція, стіна скорботи. У роки сталінського режиму тут були закатовані і вбиті патріоти України. У 1990-ті роки проводилися розкопки, були виявлені останки жертв, але точну їх кількість встановити неможливо.
![Стрий. Меморіальний комплекс Борцям за волю України Стрий. Меморіальний комплекс Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjp_AWVcMudglid-CHEkwk7RXTukUDUWyr19bVD1UpjENNBvXvb4NgkHhMUgS6OBZqn6uV1xZMPbuGSyW14DJOsyCfrlqTPpV3xzr6GjjeFL1ayp0rdrl7859u5z0c4DBjYzD9j7Afi8GE/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1100003.jpg)
![Стрий. Меморіальний комплекс Борцям за волю України Стрий. Меморіальний комплекс Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhs-0j_iSZ0DtZRJHAfGYQRj6rUF8QKwLFh7I8lPlz5V7V4C_qkU3lWENpsWZ92ehloL5O8rnrwEOsXbx0CnGUfJ_9jRCLI_dezVE3jxjzBuJ0r6iQFR6InHlXsGKF51qzHXE7-s2vLXiQ/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1100006.jpg)
Дуже гірко, що біля трагічного місця, практично на кістках загиблих політичних в’язнів, хоч і невелику ділянку, але все ж відведено для сміття. Це просто неприпустимо.
Поруч зі звалищем ще один примітний, а на вигляд дуже скромний будинок. Якби не меморіальна табличка, то і ніхто б не знав, що він належав О. Бобикевичу — громадському діячеві, поету, священику. Я поговорила з жінкою, яка живе в цьому будинку. Вона мені розповіла про подвижника, його талант, прочитала гарні вірші. Тут бували поет І. Я. Франко, митрополит Андрей Шептицький, письменник Карпенко-Карий. Є надія, що тут відкриють музей.
![Стрий. Будинок О. Бобикевича Стрий. Будинок О. Бобикевича](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhl2fIrRHNgpAUucyOmOkFLDRYECd1TEfmTTF4yCcq2h-44kmWJ82vHu-gC9FMXqk1BexsD_1zLN0SKwifp-dceKhgMWT55NWRFZviYDfyvo5UrcbOn3XwhjUGboc8kSDxvkgnnDH0t5lY/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1100014.jpg)
Стрий — великий залізничний вузол, що зв’язує Україну з Європою.
![Стрий. Залізничний вокзал Стрий. Залізничний вокзал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhn1Lbm9gs2NXLiYkpojwEN1cEMm6h11P_nVZV-UlqMcjNNgqvRlsfDc3gQDclmyJJU5fhlXuMyPGd_6b0eB3rUMZmSvUi1xayyHj_ur1D_BJ1TpIBu9h4Omj1vFNYes-fai91nOTKQIb4/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090551.jpg)
А ось автовокзалу немає. Автобуси і пасажири тісняться на Привокзальній площі.
У приміському напрямку громадський транспорт зупиняється біля ринку, де теж не все упорядковано, виглядає не показово для великого районного центру.
Парк імені Т. Г. Шевченка закладено в кінці 18 століття, займає площу 20 гектарів. Деяким деревам по 100 — 150 років.
![Стрий. Парк імені Т. Г. Шевченка Стрий. Парк імені Т. Г. Шевченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibEux3Z83jF66gV7QjcGVNctSnFDHlmrxwuMP8fqHcXR0XPwoohHffo7WnTRfhCK3xBTrqd6ODNxjWBfCMvQfxY7u_5mBIMM4KKsE6gpEWtqiWrUN1BguuhI12iLzEJGZeLVhsnzAPwQQ/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090617.jpg)
Таке велике господарство вимагає постійного догляду. Цей зелений масив виглядає дещо занедбаним. Ні обладнаних ігрових майданчиків, атракціонів. Але є пам’ятник поетові, на честь якого названо парк.
![Стрий. Пам'ятник Т. Г. Шевченку Стрий. Пам'ятник Т. Г. Шевченку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfI_rG-GuAkI-PV1hNRWwAP6sfNCX7V4-iTSKSBF4aeoh1UmwQdoibDyXf6IYC-kFsIHrIl4GPD_7m5WsgN0Ynn4E6j-lHokQ792hkGIg2quX6F5SyEx1gRVUl9XlKSNormBRdRb4vLwA/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090626.jpg)
Пам’ятники встановлені на честь відомих особистостей і історичних подій.
![Стрий. Пам'ятник Богдану Хмельницькому Стрий. Пам'ятник Богдану Хмельницькому](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSChejUoUIOGpwvXZRJ9Foe85i57IeIi0IzNJd8REBXfjVHciORxmt4QE53TFfir9uFLEkSfk_6fKLeTV9tE3q-T7mbVsjVjLIBEHVPWtdu7Gybub_-8z78sofE7W3lUkqNVudMjSsGIw/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-92_full.jpg)
![Стрий. Пам'ятник Небесної сотні Стрий. Пам'ятник Небесної сотні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi7Pmxb7cnNaG6NNseR4YGYiNTbAu73dwk3GpEd2rIvMEYtMyLEuK2PdOxMceRAArPEbPg0kfm7rA9G4AbyPSYZGFVUM98UGhNk57QgCR325_oQcARW3VvkP7psvGecRG_WxaDmiXuvhGM/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090556.jpg)
![Стрий. Арка на честь 600-річчя Стрия Стрий. Арка на честь 600-річчя Стрия](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTIEj60EIuTF5HGGaXgwnVlOd6IRUYwaJKi5OVp8eal0tlzXIRzS7_u9UhbWtizUBiiZIQTX28XZQkhmrUsZjkKlMpVNfAYXa2RaIzqf5MZRQVKJ3r4eXkyHv9ultaHRdsv0zSO431vUQ/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-72_full.jpg)
У місті кілька храмів.
![Стрий. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії. 15 століття Стрий. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії. 15 століття](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJMxJ5d5KhsUt3_fwipbVNixoDsAdiTYnEMMl3QhQOFnu9kBrfmE3uYs4lzz_Z-PugXAjKB08E4bFd_xxTdncyQ43INwiLHbcWAZfGiCVZEMKY-uV7exiKib3a9DW_HnLWb7EzZeuuwKGa/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-17_full.jpg)
![Стрий. Церква Петра і Павла. 2006 рік Стрий. Церква Петра і Павла. 2006 рік](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjp5YcX7Ug9RUHpp7pVv6l1FZiEco5l5Zm5PChoKX74XTU6CWeLVHRUc0X45QXQYtpv48axFjdoAZMnMssfP3Ij6G2R4h-cATFULwuvIKLswGzsD9ChyM1x_dH243jGW7CuF2hSauD-MM/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090562.jpg)
На честь видатних стрийчан відкриті барел'єфи і пам'ятні дошки.
![Стрий. Меморіальна дошка на честь видатних діячів Стрий. Меморіальна дошка на честь видатних діячів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEhzlFSr5WP1f5ye9_Po2XEsOOHGJmZ9q9a8Gr4Nqp3Y1a9Gomg8jd5gqf20s8QNrLef4BGdP5SctMpxdX6isDQLujVWynMVCNPBgkhP7yh-XajB6ES4xVP4qvkVaka9egcGkfdjER1rE/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-44_full.jpg)
![Стрий. Меморіальна дошка на честь подружжя Кравців – політичного діяча і письменниці Стрий. Меморіальна дошка на честь подружжя Кравців – політичного діяча і письменниці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPRpTX_gau9qLq7Znmt5Odc1jjteJiEV3QkO7DLDBP0z0JB693Eq3XZBDSK2IAjgBHxoC_SErNgWPR1xFCfp_dTs_AgLTGGVTD7sPUREV7JENa1N1R5N5-8Bnjhg0wel5CNXD9KK2p_cs/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1100002.jpg)
Професіями можна оволодіти в декількох освітніх закладах. Я помітила, що велика увага приділяється культурному і естетичному вихованню молоді. У місті є Школа мистецтв, музична школа, виставковий зал. Студенти художнього училища демонструють навички, відкривши виставку своїх робіт.
![Стрий. Школа мистецтв Стрий. Школа мистецтв](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwl2mOHtoqk17DtqkifIFAm85J0g9zGQfmH1e332eWSI874FlZ80SvjTCfQZowpJJ3IB51lK7TZ2VtLQCpZgK36XL5FHAvkouPdyNH1vCsXSfbCh5t4ehbyRCv3AZNmWjsXFsmwqGuXyQ/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-87_full+%25281%2529.jpg)
![Стрий. Музична школа Стрий. Музична школа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDLD3gV6P2vRfZNGQ7-hlu4INFjIVQDRJCYX9nWLtOybByFTld7ExkcCCwAhEh9GX4YWhyphenhyphenBgQasuht6i45MJQYavthkRMmzsr9hDqeLfSUYTp93Q3O4aExRfbkHBV0razqYCNqcYOlMN4/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-88_full.jpg)
![Стрий. Виставковий зал Стрий. Виставковий зал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgtIf5qjqnWc4QhXwstD4Og180ITk9LjX8H4v6CWWR9O1WrK0PiK7vdoVENE8LpZCMl00XQE1ZQoqz_3AFwEm2nrNynY8BLoD04F_vw_I-HmfouIuzhIQNe-8uOFuj-4-PcnqwksxFB_Zs/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-54_full.jpg)
![Стрий. Експозиція студентів художнього училища Стрий. Експозиція студентів художнього училища](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuHEuxdE-pD9GLbnIcWWVZq7ozDEUJAmA6Hv1TIhQfUFYs8-3iihoX4glilh_v13uJ2QvMZA-1IJ2Rg8FBO6Bb9L6MdETLXTr8UyAlaN7HP90DKz-Z5D1bcihjO_kEBNKkb9Pm9ntjMf8/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090610.jpg)
Навіть водонапірна вежа, до якої так важко було підійти, щоб розгледіти і сфотографувати, має дуже привабливий вигляд.
![Стрий. Водонапірна вежа Стрий. Водонапірна вежа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1Ywno0ZA0EZuclRjWZ9_-MjL5RREg9CsBkl_M3B5XrWy9c9Nti46QkoKuPRCp0RjKwK9BhnuncA5wa88euXiemns_SVKogwtTSJEbN0eetJVlYlDV6NAAO1D95GJlDddouN4HM8DMGVM/s580/trip-impressions-ukraine-Strij-P1090565.jpg)
Мені подобається Стрий — місто з величезним історичним минулим і великими можливостями, місто молоді, місто трударів. Про нього у мене склалися чудові враження, якими ділюся з вами.
Немає коментарів:
Дописати коментар