![Великі Дідушичі. Церква Великі Дідушичі. Церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhUO0bzJb3D11aZFuBhXmeXFII0hCKxpe7Z7Eb4VSEaIPANCxIOGNYdXu2UUM_4ZCa8zV7x9c8HO3L1GsIlIfgH9iQq4-ghvInVajzi6qC1jmzCPaWrP_XDNEbwDIz4dC5tA3s192mQ9K4/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100027.jpg)
Центральна вулиця завдовжки майже 4 км простягнулася через все село. Моя зупинка не була кінцевою, автобус ще далі поїхав. Я відразу ж пішла дивитися церкву Стрітення Господнього, побудовану на місці попередньої і освячену в 1811 році, про що свідчить табличка.
![Великі Дідушичі. Церква Великі Дідушичі. Церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhN1VfHVcz8yYsHya41UmAJUFWivzsuUEnmOz1msEGebJLDbDWrrX7d_-UR19OcXqsBWszBVHa0m1GIigLeBIeZ7oG9EOR2onkbSv2woTQT8ZjQ_btVZT6oqyZAlD6hs5tYIaO0LSw7M5qD/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100026.jpg)
Перша письмова згадка про храм в селі датується 1457 роком. Такі епохальні числа важко навіть з чимось порівняти і уявити, скільки ж всього сталося за цей час всіляких змін. Церква не закривалася в атеїстичні часи, і парафіяни сусідніх сіл приходили на службу сюди. На жаль, час і зміни не могли не вплинути на збереження споруди і в 2000-х роках, щоб зберегти святиню, стіни покрили вагонкою, а дах черепицею. Евроодяг зіпсував естетичне та історичне сприйняття культової споруди. Як і всюди по прикарпатським селам, парафіяни нехтують віковими традиціями дерев'яної архітектури. Забулися методи старовинного ремесла народного будівничого. Головне, щоб було по-богатому.
![Великі Дідушичі. Церква Великі Дідушичі. Церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjTWYpqe1UfNoxxTPG2xHe1JXT1UeoiuUWFGbc7l_SMayL7OdhKGmbp96VcVlfN8W4yPyAcDTzXhrG1rRoWksO60CY3x0y5hojbP2VhRmng3ZBh3Vdi01fSE4L2fksdPXpTjAlLJd4GAunv/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100024.jpg)
![Великі Дідушичі. Дзвіниця Великі Дідушичі. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXWPbJbkb7I5zSPy2ptOGXpUvreQ2R2iTys1Sy5_PPtBTJFKEg-yiye5Jo_gyUu19nZelogQ9ygLAlKG3I7OLkvhoEAFwq9M0OcJq6YCM2iaX3nA5AD8zD1Q8xLfFDDxVrcxFb53q7TTeV/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100035.jpg)
Біля церкви на початку прилеглого до неї кладовища встановлено хрест на честь 1000-річчя Хрещення Київської Русі.
![Великі Дідушичі. Хрест на честь тисячоріччя хрещення Київської Русі Великі Дідушичі. Хрест на честь тисячоріччя хрещення Київської Русі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3M_JnGI9kqxPjmTJy1b8dYpxvSgu8q2LcXtlizdtAdr_guYrRBSB7bgXrKfmOTEAol4iFmOoL_7J0gnfDR2cCbNjQrQFkas7gybt8gtYHAn56ME1gPW8P9PUvLNev9bRGoCnUMyrvgi3C/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100028.jpg)
Центр села — сільрада, клуб, військовий меморіал Другої світової війни, магазин и нова церква.
![Великі Дідушичі. Сільрада Великі Дідушичі. Сільрада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7TvR5oisCsHPmb76wzdgkEcJZcy3ZMYNabxJeE-41xkxFJow3bZ7JzSeXujgF3HdLJUiX-OOBWIwd1CqB9Rp-VL5VHTgVEXkk0wsA3CzMrk_a8usyVSWNfWNoWnuu690wFIS0BDZEX5zG/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100023.jpg)
![Великі Дідушичі. Народний дім Великі Дідушичі. Народний дім](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZ8bw68FnjPgAwG87IOZuMmr_-C-nV7vDcWaZ6fXv68CHGuAWTy92oqi6XJyEztdNKM0iC_gc68XhSf8KluFVzgNA5Q5NufT94Id1-Om94haCw7Ox6PyPIWaDSH5-5ZsUVMtZNURKVg7nE/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100019.jpg)
![Великі Дідушичі. Військовий меморіал Великі Дідушичі. Військовий меморіал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJ9QMCZLOMrlSvUGVveSE6IGeGR0jtrc3XDcrNMbkfqTqb1DstTJxZcVFlNWAKDU3Xfm1exXCPuP2Yd7TdO4HPfznGIl4cppwDrYuAr7VnXHU8zYCsl2Ub1E1ysVItDBHLwTxFM4XRIgd4/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100018.jpg)
![Великі Дідушичі. Магазин Великі Дідушичі. Магазин](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTXnqdI_TTMs15gnGrwnMdVqn1D9cICjet04L7DWgma5Hqbxv3ZKu3hvH2DJpLGue7ekUn_-zym9LpOWbisEyWsIwBVdB5QdpkxvR1K8_gauFIUj7ljtK72ofTUOWWBuVsYypPRYRA_RGg/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100033.jpg)
На території нової церкви встановлено пам’ятник Борцям за волю України.
![Великі Дідушичі. Пам'ятник Борцям за волю України Великі Дідушичі. Пам'ятник Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNIZpsPRb-DCR6LZrC7HFbSKBsXeNUwpXDTDDmWJBXna0_UgKCqWATZnvML7YGmk0unp04KU0WmQNL1rhosdm2jrmuHI9SikXrO8U4hlJyiwxFZPoGOsERO-WAxFT-xZLRxT3ExDpqD6iU/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100032.jpg)
![Великі Дідушичі. Пам'ятник Борцям за волю України Великі Дідушичі. Пам'ятник Борцям за волю України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgnEgmjotN4F9OAtf703rh1gqNMXzTAivczeGRW80n4XJXKCA0RQoMCCM5AUbkKyCbmH8gLo0IOPEMTSWUPMSM3MDSNlhJQOTAwfN3AXNb91xJg0b3kDl2BGwj9tLFPgK8I5EvjeImOOuM2/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100031.jpg)
У закладі зі смачною назвою «Варенична» були відкриті двері. Туди заходили постійно люди. Невже в селі так популярно громадське харчування? Цікаво подивитись. Кілька совдепівських столиків, за одним з них сиділи 3 жінки постбальзаківського віку, продавець-офіціант з ними розмовляла. Бабине літо ж! Побачивши незнайомку, вони припинили спілкування і мовчки розглядали мене. Раптом, я з будь-якої перевіркою. Я ж не сховала фотоапарат! Робити мені там було нічого і я не стала заважати компанії.
![Великі Дідушичі. Варенична Великі Дідушичі. Варенична](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNKRmzmB6R1oSglRS52zNs_DcTGNtFSBGk4zJ3HLyHIkVlFgqlxsSXxd_voey7HML0jmleuj_tEBwVnlyvnVVDkoWzQpbPLNQ0vHN2RKeZ-guZv33GZOFeNeOHsdVpygdmGwCViyZQjVyg/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100040.jpg)
А ось перукарня з квітами на підвіконні. Мабуть, стрижуть там теж акуратно і красиво.
![Великі Дідушичі. Перукарня Великі Дідушичі. Перукарня](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjxJebIfLW1T-x6zpRruBlTM-Cc2QoyNtzjYxeIjUFANQJzmLwmyIOgq9WIicBN5UL9GT46cOb9alMIBxXq04yncX32SZxkZvZkKYHyRZhvDUxLze2scYWpeB-VsIkSPVP6arfr0ZIaeedO/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100046.jpg)
У школі ремонтники поспішали до зими відремонтувати дах, і я не підходила близько.
![Великі Дідушичі. Школа Великі Дідушичі. Школа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEja9atCiQU3Bv7hKu84aSGhS90wT5Fsp2-GcK3-WSt8p9Qiq1_QXbRFqHB96HWOlhJpLf7O2zPmFsG0XZhyMIfY2WkSNfN-v82czroktPIgsNeMpIexT7n4TrZwcSkFldr5phglGZOwXtKI/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100045.jpg)
Я йшла довгою вулицею Гошівською.
![Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitW3ispJwmK87iKIqKjZr-2jgncGlBSY5E8pkwhafI0wvRv6VWiRr0muwHqtr6R6kh0DiBnbCegtqSb2k8Tmx4NBFlS54piEqs2e3V5mwUKiWAcBeEeT_ca7oJiETzgW8oQPJmknQBIQen/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100044.jpg)
![Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhFGShOluTdpJaCdXgWVOirtVLNuAtEUGCbsVbo_jwb-E0tzmOUDV0wqGN-MGcuzZs-VdHnwYOvdrZaZgZZ0XhtCTE1euE-PYSp2vaV3jKmel5X05eP6TOlHgmSKY4V65Mpi73oAYEMnz-a/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100047.jpg)
![Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGyMv5MEmLtI-zUv5k7Jgtv21iAS-mN9L4C7vKoUKpWdnXZ0STEf9zsyLQ9Zj2eG0KOkL5rAwFhs_E7xJegbOz50g7THBBdct_MMyKtdsM1LDvGGJTVIBN37gJLznoMIlfNOUtIKDuEH_y/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100049.jpg)
![Великі Дідушичі. Старовинний будинок Великі Дідушичі. Старовинний будинок](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBHRnITKYd-SkU80fvxz58FgD7h8X4_jLOriikYEl_j-HE982FFJllmfqn1cRxmqDI6E7AbSpOOvHS9vXmgvHPei42HbQFWNBeCfLZaJ1nwraTDWP4AMfa4CkQrGddUqOWJ-RbsOr13ZVF/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100043.jpg)
![Великі Дідушичі. Магазин Великі Дідушичі. Магазин](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4tQfKuJYz-YhTb8PFAZIZupQU7eiSpkveHV71CAcjwSMU_itXxofVdGyutnXogzfseq19BLRCV8MxVAc6GkO5A8iEeD6P8JgHWtEUz4MiZtSBja_PEAsbrYmM8X4affrbumFhgI4eeKi1/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100051.jpg)
![Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська Великі Дідушичі. Вулиця Гошівська](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiuHAebmScIckldI7lECm8GOaaW8oo3oqDmS2-LOpgTvRj_E4vEY7ngzQ4Dq8Qj7RMGwf_uFdtOdtTqULYFaHBxu4-6R2leJILTUor8BcoQI5FVrvPGKYr8wrXJac8iIkzgDs-RATMSfIDp/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100057.jpg)
Біля магазину прямо вздовж дороги, на простелених на траві простирадлах продавалися речі секонд-хенд. Кілька покупців приміряли, прицінювалися і раділи придбаному дешевому одягу з Європи. «На роботу їздити!» — самі себе переконували в потрібності покупки щасливі власники заморських брендів.
Так я дійшла до старовинної каплиці 1848 року побудови, прикрашеної штучними квітами. Майже біля кожного храму я зустрічала оголошення з проханням не використовувати штучні квіти, які екологічно шкідливі і не несуть ніякої богословської символіки.
![Великі Дідушичі. Каплиця Великі Дідушичі. Каплиця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3qFfZ4X2OsA3RFm3iFZL91mQxUeeFqepzgYuDjxw7EY4MEFAladaZEtVo8hcKsnt8iQ_IOJwJIskuhHVfOpovm0j9Rk9OqCRxAb5FptLWh3mZXHCgzeAJXm4HNdsXRHqkonTN91VBSZ_l/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100056.jpg)
Біля каплиці хрест, встановлений на місці знищеного більшовицькою владою пам’ятника на символічній могилі українських героїв.
![Великі Дідушичі. Пам'ятник-хрест Великі Дідушичі. Пам'ятник-хрест](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEio2IRCZaKk4C8wOnFFLv0lJevGDTOP9DQaS58tv9PIRRmbU706vKd8Cf4fYDaA6Txnu_BanXYRyKM6zvh33_7GkkHNVjZv9ggzAC3HitE4G8BCvdBQYOVeSN27IWQxkxwy5HNVc6xoKFPK/s580/trip-impressions-veliki-d%25D1%2596dushich%25D1%2596-P1100055.jpg)
Підійшов автобус, і на цьому моя подорож у Великі Дідушичі закінчилася, прекрасними враженнями ділюся з вами.
Немає коментарів:
Дописати коментар