Архітектурна і історична спадщина Самбора є невід’ємною частиною культурної спадщини Львівщини і цілком України. В Самборі на державному обліку перебуває 72 пам’ятки культурної спадщини, з них 7 пам’яток державного значення: 56 пам’яток архітектури, 10 пам’яток історії, 6 пам’яток монументального мистецтва.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEheKFfbbjt2xaXoOP-E1-KOev7LIqxvOSD7_JbgT6PS9Zq1FdfeqELRwjDf3i5lQlaJyOgiW1l_g1mTSMmffWhNBoOLJYzSKscaE6wqB4OfS4FT0VN56EhQ1AdhAon8isQmmE0J68UTXKhe/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+IMG_20180524_142629.jpg) |
Самбір, Львівська обл. Площа Ринок |
Завдяки формуванню в Самборі найбільш цінних і показових культурних цінностей та архітектурних ансамблів, місто має зростаючий туристичний потенціал.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj2reyRM5SWarMS8mqZwEGMw-KyqUT5Z61FMOW9ekZelsLu3D4msB4gdVY6P5kRVt23KhxDn4IJsSb9-at1GQHjdnrEBSdSOoz_MFxolpTV6UOHwJgxf3aYGnF2w6qNfDEZ0xl0hqU7eUo2/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+IMG_20180524_142633.jpg) |
Самбір. Площа Ринок |
Історія Самбора пов’язана із сусіднім районним центром — Старим Самбором, коли після його зруйнування в 1241 році монгольською ордою містяни вимушені були переселилися і заснувати нове місто. Самбір став великим ремісничим і торговельним центром, йому надано було Магдебурзьке право.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLh6w2vSPqZXMJWaV8Ej9qzEGWQl_TYv2pHt2a6crNpFQXdHKSdTa3P8UnSmy38wK7rm_0mfGdohFM-L4bPBXqpQIFKx5NX1u4N9L0-weFaeQpwbS5hVKNiXoTeujoCl5LmMyQi0j_QkHj/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300329.JPG) |
Площа Ринок. Пам'ятник Матері-Україні |
В місті заснували обителі монаші ордени — домініканці, бернардинці, бригідки та єзуїти, які мали в місті свої кляштори. Кожна епоха залишили у спадщину , що зберігають в собі згадку про певну визначну подію або постать, що вплинула на розвиток міста.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7JJG9wUS1mGY6KsUNnEBl_vljoyEmiC5cHC2LfWdHgHbrUMjQEtrN7bpkdsOhTt-HuGETW0aQ1kLRme-2PBdh-zRaIsGQuSeLb3mjLFzpBQM9eXHG7JuJB1EvMZ9rTLU8DouDZpnaQjxu/s320/trip-impressions-sambir-P1090725.JPG) |
Церква Усікновення св. Іоанна Хрестителя (1530 р) і пам'ятник Папі Римському Павлу II |
Створену талантом і працею культурну спадщину у разі її втрати відтворити практично не можливо. Міська Ратуша — це серце міста і керівний орган.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhy3ZJndL0wQrFpCDWkLAj6_iQ6qe3jYqv0WhdKWyRJXXuXayNqMeNds5wxoqGNs9RtjEo0Zwxub_rJ9RufWhVe-doYm1AFPfE6NdUsO-vTWtD8w9To4zziuc5kohY3-q2NuJjwpWf9-Ljw/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300334.JPG) |
Самбір. Ратуша |
Познайомитися з Самбором з висоти пташиного політа можна, якщо піднятися на годинникову вежу і помилуватися панорамою адміністративного центра Прикарпаття.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTIOB1yE2_mtsmdm_N92As2NYWU6R-elWZ5nyWlubSXum9AjxxK36yO89qPfR1WjzrLCvTZ-yxy_M9yajJ5KqBENeE-8H6NvBgZ5HYaRwE6eqmsWesGITOyJKrTvEfN3atyx6QDaUzhC80/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300355.JPG) |
Вул. Богдана Хмельницького |
Щоб почути історію міста, оглянути етнографічні експозиції, дізнатися про відомих жителів, які зробили свій внесок в розвиток Самбора, обов’язково треба відвідати історико-етнографічний музей «Бойківщина» і меморіальний музей Леся Курбаса.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0Qkc4UAs8M6wBrRkYz0xvWfmKRtMHA2a3bhxp9Di5vf3PSimLbCZrpSTEcMctPuiJvsdMjIKC9UVdMwmxKE2rjR2AXKfr8G8OeM0lr5Zn4hCTTy4WmU2rINCSWo68S3_fm9vE7UFPpTsF/s320/trip-impressions-sambir-P1090754.JPG) |
Експозиції історико-етнографічного музею |
Богослужіння відбуваються в храмах різних конфесій, стародавніх і сучасних. Церква Різдва Пресвятої Богородиці є візитівкою Самбора, завдяки Чудотворній іконі Самборської Богородиці та мощам святого Валентина.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGxsiYhU3eFQU6CbgDKGA3A6Xr4kG9gHRM5oWDI8-S0wzXn6OIvpxV59SgZFmu3PWf_-YQKDHIMEnll6fMdeoxdKPAu-j0nvUYOPThXdNxMw1CwCAm5RQ9vjYifuVEeRPt_FBolVEw3diw/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-57_full.jpg) |
Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1738 р. |
Собор Покрова Пресвятої Богородиці має висоту 64 метри і може вмістити до трьох тисяч вірян.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCr0XOFJsPvc6wHdhIdbB653xjHKnC0B8MgiUVKv5JNGftbI-qM29eESMrHAolRwlxePsgTKTTOkro-J81atHydLXavKPc3Z1gJ-iPs_o9AIsOfoFTDr9Z1suoLCNoSXZ9afebwWAbJafA/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300309.JPG) |
Собор Покрова Пресвятої Богородиці. 2011 р. |
Біля церкви створено найкращу в єпархії Хресну дорогу зі стаціями Ісуса Христа.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEggWCE59DSkXW_xGljRnLsnx3ENPVME7PFgOxDYOW9decNllPS6vqLYDtYJAZRqwKW5cnlqFhtsCZceBO82s-tZaQcG4s5aG-1t7LxASuCFygQJeGIeB0gZ7R_e9qQZ7RdcPyt_VC-HiDid/s320/trip-impressions-sambir-P1090677.JPG) |
Хресна дорога зі стаціями Ісуса Христа |
Концертний зал органної музики міститься в колишньому єзуїтсько-бернардинському костелі.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjY_pG6_TdUOt9SLq2PGngHNTJ3yuo6vvms8dAO6Lx7vgZGilwuHCjULt38xuwm5NuVKRyI4-o1-barho_MD1Dv9KXrJsMQdwZSzVuSXE1IB_s5v3RF_XeOmO-XM0L5HAm2IgeGMqKqvJ_N/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300387.JPG) |
Зал органної музики |
В місті безліч пам’ятників визначним особистостям і історичним подіям.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg48uSD51Kg09SeGEQ1wGFvFknez0d-EWJkKusd2NlQT1I0DVfJigymauaBF0Wg9DbG0tBx9YjAnAtTEZ7UXmz0CI6zzkqT063c1pJDo6gLmvgREYYWslkwLnxCMEVridzuBlIKxlPe0wl7/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300315.JPG) |
Вул. Франка, 1 |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9M98488FkySmYGGQvvg43incDa_wjazlMHCHybYLsOk0ykxX_zNYsL82Hu6ESYFRiSHjt-93FW0N9N2KJwM13purPjErlXifBUJt1H3KA5ynBpJwBe0UP8T5aDWW-bbgUvtexGnWzU_1u/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300313.JPG) |
Соціально-гуманітарний факультет Дрогобицького педагогічного університету ім. Франка |
На фасадах майорить агресивна реклама. Набридливі банери і вивіски, як більмо на оці, спотворюють історичні перлинки.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh1Jv_C5Zn45yz-wcyHeaG_RTafttUiZiIc-ZvgOrTB_U_w1Tz3nt6KhDNciEDWNWubwQj5UIUcy6ylEZzi1hnvRvyuOy6MipBYjJV7V5W-XwSPCAeV6G_DGj0hsKGSHRCRSA4MdnuFNc-r/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300447.JPG) |
Будинок учнівської творчості. XIX ст. |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDDkngO-Jc1i9Ncc07p7wFpjn1ONq6-iMzUlrJSj7lUkN6c1snmMVISVVX6jmLBJ5J4pSR-TA18KWBoDZiB8PHsaPbaLIMrflnsTLbEEvaGkgSUq4x95eiKJsfagrU9UFP4XLhX-pRafYL/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300417.JPG) |
Школа декоративно-ужиткового мистецтва |
Історичне ядро не може бути збережене, коли вузькі вулиці захаращені припаркованими автомобілями.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRCvOSjcI3-OnUTQv6AECYZiD5Id2wtvHNDCWTwCG3A8tdPGMA4T5QJ7ne_BYTrPpOxmQZ1mAvRWFQbtdj0E-n_-7xs5WV7fwPSgxdR8zECN5k01-bdhgpbOU9UjKN-yPFBmoy3jP2Kbgn/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300392.JPG) |
Вул. Богдана Хмельницького |
Більшість будинків потребують ремонту фасадів і дахів, реставрації декоративного оздоблення.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihwcKTUHAPXjr_BjmLlv2uCkiyuQrAv49IgpysHlVT6PS0FavILBzcjAhNJQw75MQFN08L0s8i-6SIA3kyVuQTAASu941MEfzKEVrmS6JYZ_Oui2uHr4jU-gIubij9YeR5msrxZ36QrkrO/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300423.JPG) |
Вул. Тараса Шевченка, 10 |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh766nZW0ZnTXWbtdmzMyDzAJR8cYyewFn-vDZuS2WuJf28zfm025RjvUqYAN3rB1Qa3wK1G5Gl21Jc34m26i2uMD-Y-T_TjsxJieGBasQkpdT1jaVBtLNHS7po6ssec4fgQRLFF5vqVmLU/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300328.JPG) |
Площа Ринок, 37 |
Бюджетних коштів не вистачає на реставраційно-відновлювальні роботи. Але і самі мешканці повинні подбати про збереження своїх домівок і більш вдумливого підходу до кардинальних перебудов-добудов. Не вистачає охоронних дошок, інформаційних стендів і схем геолокацій пам’яток. Гостинні самбірчани завжди привітно відповідають мандрівникам, готові навіть супроводити, але в туристичному місті обов’язково потрібно встановлювати покажчики пам’яток і об’єктів інфраструктури.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjE_3_lhKA3-NjjNXroTR_JOW67lqi0jtO5mtPmrYPBqy3Ek-Ed1zbfydySJtXFYBQoJW7nRC0BoOMktzz2aSX_pr0nJCQjNeKVFivfVhKnmkuVOREaBwROVjX-qouCc3lgSGYLRlpGMwt0/s320/trip-impressions-ukraine-ukra%25D1%2596%25CC%2588na-samb%25D1%2596r-pam%2527yatki-+P1300319.JPG) |
Самбірський коледж культури і мистецтв |
Самбір розташований від обласного центру на відстані 65 км і дістатися до нього автомобілем можна за годину. Через місто проходить автомобільний шлях Львів-Самбір-
Ужгород. В Самборі є залізничний вокзал, на якому зупиняються пасажирські і приміські поїзди з
Києва,
Львова,
Трускавця,
Стрия
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEijrcw2t25-iBHugfaK6JzHdcTdqldHc_X93fmwHWwX9AUBcXxuA09tAJaMMvmVPwbqz2E7Pa0bwISyzTg3_EstKny0N0thil1DzgawVSR-FqLsktWROrBHzaxfzU4no6c0R6q1U0iP4i68/s320/trip-impressions-sambir-P1090669.JPG) |
Залізничний вокзал |
Немає коментарів:
Дописати коментар