Через районний центр з населенням 20 000 чоловік проходить траса Львів — Івано-Франківськ — Чернівці. Кільцева розв’язка з’єднує місто з Закарпаттям.
Біля головного дорожнього кільця зустрічає скульптура Архангела Михайла, встановлена на колоні. Цей пам’ятник називається Борцям за Українську державу і є візитною карткою міста.
![Долина. Скульптура Архангела Михаїла – ангела-охоронця міста Долина. Скульптура Архангела Михаїла – ангела-охоронця міста](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOAFx2b-hhyGahY1ptjqaZ3VGQmWVZ5A4OFZe4xJIj6U1fA84znTKxEOttfhTG88kJ9ozeRnVaqelD2Qn2rlOhDVsVrE_mn-MjopYtVAq-T4V7GKJa5Ycu7ME2D_0232tku0C067HrdCf_/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-14_full.jpg)
Коли проїжджаєш через центр, то в красивому парку видно пам’ятник Т. Г. Шевченку. На початку своєї екскурсії я пішла його подивитися. Всюди були люди, незважаючи на ранкову годину. Всі йшли з набраною в джерелі водою. Щоб швидше знайти дорогу, запитала у перехожого, який ніс пляшку з цілющою водичкою. Чоловік провів мене до пам’ятника, постояв поки я дивилася і фотографувала. Здивуванню його не було меж, коли він дізнався, що я приїхала здалеку, та ще й українською мовою розмовляю. Таку реакцію зустрічала дуже часто. Намагаюся руйнувати стереотипне мислення. Він мені розповів про міські проблеми, що не вистачає робочих місць, підприємства закриваються. Його батьки в 1950-х роках були репресовані і заслані у Волноваху Донецької області, де він і народився. Потім сім’я повернулася в Західну Україну, і тепер він дуже переживає за людей, що живуть в Донбасі.
Я подякувала і попрощалася з привітним городянином, вже відійшла на пристойну відстань, помітивши скульптуру оленів в сумному стані, а чоловік все стояв і дивився на мене, не вірячи своїм очам. Я до сих пір пам’ятаю його сумний погляд.
Пам’ятник Кобзарю, встановлений в 1964 році до 150-річчя поета, мені дуже сподобався. Він знаходиться на узвишші, як би на символічній Чернечій горі, по якій ведуть сходи.
![Долина. Пам'ятник Т. Г. Шевченку Долина. Пам'ятник Т. Г. Шевченку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-aWMCf6Hao93_ajIeg1JGtAL6SMckfjbHojMQOXhyphenhyphenmzJ0sEX8QjA5T9dljjAdcoS4QPI1Oe_ThelbqEbi4En6_Rcdz2c7a0t6md1Xe6OZASpDr6OWvXndcdR0O-U657JD4dK5IXhY4pvF/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-24_full.jpg)
А ось парочка оленів дуже потребує уваги. Колись вони прикрашали чудовий парк, діти гладили красунчиків, фотографувалися біля них. А тепер улюбленці городян просять допомоги.
Парк розбитий біля Долинського озера, що має площу 25 гектарів. Не знаю, чи водиться тут риба. А ось на човні покататися можна із задоволенням, є і пірси.
![Долина. Озеро Долина. Озеро](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8ANSUda1h2bDM6h_NlZ3kcMsTbGrvOJqNcU01x3OHbKcY2kLqdaxwk6bnbQGifwH8BqIK7ZqTAa7v4oczld_kaEgMlM3sWi95-EWikRKWvsTBPQU6duu9dLXkVZjt9bMZxfi1MyqXtR5J/s580/trip-impressions-ukraine-novaya-dolina-68_full.jpg)
Це джерело зі смачною водою облаштоване, але є й інше, де людей було більше.
![Долина. Парк. Джерело Долина. Парк. Джерело](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjqQrIAeUTQBA-f9hLt-GMw1nKaj0-cf1ryC20k9BZiM74jGp910hcYK15cLW_cJTYkHmP45YLZMuAI7DtaWNP2S715ZQvCsUz3zyaBX0CjTc0HJK1izWnKOr3oiYS3DcDbLrHkTvOdICJb/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-73_full.jpg)
У парку каталися велосипедисти. Вперше побачила я пам’ятник транспортному засобу, спортивному снаряду, помічнику і супутнику людини.
![Долина. Пам'ятник велосипеду Долина. Пам'ятник велосипеду](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7L97k0-7wJhWtUFJ4AuwINzky6By-w8a2lzNc9y_L0iQuLonM91SBP-tEFohnV-1fNakiU1DlnZsmS5uvidt5XSJgjNPP9McIJ1q0hsbUAOMF0lBvchVDhIXSw9JKjqEjsRC58sUjrfEK/s580/trip-impressions-ukraine-novaya-dolina-83_full.jpg)
В Долині кілька церков. Але в цей день я приїхала з іншою метою. Здалеку на височині побачила величний Свято-Успенський собор, побудований в 2002 році.
По дорозі до музею зустрівся пам’ятник Михайлу Грушевському, голові Української Центральної Ради. Дуже рідко бувають йому пам’ятники, а в Долині відкрили перший, ще в 1990 році.
![Долина. Пам'ятник М. С. Грушевському Долина. Пам'ятник М. С. Грушевському](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIeUfqLavy_nC40LwtQeW6p12grR-ZyxrFR8acfqcAMiF8r34Qu55Nzlso6cqwtHu7zwTpFZQq3LgidS_ew9F-Bg-XGs5YsEv5Gr8_GcXOptrbsYZuZdoCnbGJ1_OFQLN2z3cmpOOM6Mzw/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-37_full.jpg)
На цьому проспекті Незалежності встановлено високий флагшток з державним прапором, багато магазинів, знаходиться заклад культури — Будинок техніки.
![Долина. Будинок техніки Долина. Будинок техніки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6lJeyiSjb2R-3y6hxfQEZ1qKtNJqrgpwVEtZZyT8s22fexzrpKmmVI_o_scRgd-yoscGF7iOdTD6HOn18WhokxOpKEMVtLh7ilHgyCoj3XGTMM3hN92VoMT_nniFcLTbpOMiZOa4hiU1J/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-41_full.jpg)
А дерева з відпиляними кронами виглядали жахливо. Якась повсюдна технологія прижилася в міському озелененні — спилювати до самого стовбура.
Ось Долинська міська рада оточена стрункими туями, підстриженими із застосуванням техніки мистецтва топіар. Дуже красиво і сучасно. На будівлі вуличний годинник показував правильний час, що рідко буває.
![Долина. Міська рада Долина. Міська рада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghP59ibt00DOR2e7oQ4LANIergFJfnx8HqDqYjHhOnmTYt_FJqpPITfpuNAmUoMIMiSD7wuDVGvgPk1y_MjIfydD2vzoZ5BTquCt7RvCSIpGBxnKs6LhU6DK1e-05mpaIRgnc4XD0uoa_-/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-38_full.jpg)
Краєзнавчий музей відкритий завдяки фонду Антоновичів. Ці ж патріоти України, подружжя Тетяна та Омелян, є меценатами пам’ятника Борцям за Українську державу, символу Долини.
![Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина» Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjVsTBIDeG3qYAcCWFzf22ZugqQYA_T_DkZ4WIAAfQI4uJBtEEUJw5hU74a7l_xIL1T4B4kGvdobMo-vKzPgbh78saSLd3mw2FGNRKhBVkkurh_qC4isAeyDZu0t6SEjSQQkBVwte_nhdDH/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-42_full.jpg)
Приміщення музею нове, дуже зручне. У кількох залах організовані різні експозиції, що розкривають усі межі історії та життєдіяльності Бойківського краю. Рідкісні експонати, зібрані багаті колекції. Хто буде в Долині, відвідайте обов’язково. Представлені матеріали, які розповідають про природу, етнографію, історію міста та околиць. У цій місцевості живуть багато майстрів з писанкарства, вишивки. Їх дивовижні вироби, твори прикладного творчості просто вражають своєю красою і неповторністю. Я відчула велику повагу до зберігачів історичних та культурних цінностей бойків.
Вийшовши з музею я ще побачила 3 величезних писанки, встановлених до Великодніх свят. Цією фотографією я закінчую розповідь про поїздку в нову Долину. Подорож до старої Долини — попереду, і про неї я розповім наступного разу. Місто гостинне, чисте, дуже мені сподобалось, враженнями про поїздку ділюся з вами.
![Долина. Писанки біля музею Долина. Писанки біля музею](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBJh9RSzPkK5uKvX5YePQigILg78wxIKqU6wJREiHKBwQRDW2hgZL9l8H_6Prht6fHgR7GWYIESGIunoQYkDEw101_sUd9tIyV-eqMXEZDYDvyBrH46bAiLxIbCGT2quU8pfEh2UOlIl5C/s580/trip-impressions-ukraine-Novaya+Dolina-60_full.jpg)
Немає коментарів:
Дописати коментар