Проїжджаючи по трасі Стрий — Івано-Франківськ біля села Станків Стрийського району Львівської області, неможливо не помітити дерев’яну Свято-Троїцьку церкву.
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhVp9D9J89nAq-fHzILp_MMRu4mjv_J04lqmryZOzJW8vfkQpc0FIG7Q9etKZ95QfPSLaENkzw0uKCaFSjTgdh8w5I7_nDmEcce1ylAzJMwKg1_elR_l01jFEd2cgkkSyLe25DzmianI3ld/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100386.jpg)
Багато разів я бачила її з автобуса, так як часто їздила по цій дорозі. У мене було близько години вільного часу і я вийшла в цьому селі, щоб побачити ближче храм, який має славну історію, як і багато інших храмів в Україні.
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiuRhrxDq6NFPxARwg1lnVvWVc4hIQesvuLfi724oE9R-dB_8yAHZG1g0sNVG4_YzR5pQnQ3QbCjG-WUsbttaBGzCV8aRHq2LcbsAm_fQ1Mep2elmpY5Hdr7tjPPlAq_0H-xTZnrHYWj1H6/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100389.jpg)
Село відоме з кінця 15 століття. У далекі часи тут була каплиця. У 1850 році було зведено на пожертви Свято-Троїцьку церкву. Перший святий образ, ікона Божої Матері, збережено донині.
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLPwdF_xkDGQy18IeD9TjZqazFHyD93ZyJzxc5aYd_ESxs2wXYgicRCNdHDStbCzEM1ZJqBO3SQ80UIelUkS27Q8scqq_BYe6gWg8L6cRLg_FsL_8UnH6Fgl3duSFQpEC1AbjqClQrIZnb/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100394.jpg)
До 1911 року у храмі молилися і жителі сусіднього села Фалиш, поки не побудували нову свою церкву замість згорілої. Дзвіниця споруджена в 1934 році, були куплені 3 дзвони. Під час Другої світової війни гітлерівці вимагали знімати дзвони на переплавку, але жителі зуміли віддати тільки один. Решта, ризикуючи життям, сховали і зберегли.
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква. Дзвіниця Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNoBL5XSIWEoGOtnOe2pKJvYejcIRfLopY37Y_upBzvlAffMVsMVCe1uSLlZYSsyqBXTfsaZEVY_vsJNGLZ7IOMe3xVPCvPPUgtIJCaFJAP7nJGpyVhGn9SqqIXJBsRkwY0kCr5jYJeMK_/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100387.jpg)
Після війни віруючих чекали утиски з боку атеїстичної влади. Церкву закрили. Голова колгоспу найняв циган, щоб ті розібрали іконостас. Дещо з церковного начиння людям вдалося врятувати. Багато років селяни домагалися відкриття святині. Їздили по кабінетах, просили, благали. Відповідь чиновників була одна: «Як вирішить Москва». Тільки через 40 років в 1986 році ціною неймовірних зусиль віруючих вдалося досягти своєї мети. В той радісний день 4 години безперервно били в дзвони. Ще 2 роки пішло на ремонт. У травні 1988 року на урочисте відкриття храму зібралися всі жителі Станківа, і приїхали громади з інших сіл.
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiKZCU9ffoVOtaqm9esx-VCUQ_zQKpiXd-LWn2wvGyrnLs5HqFjjgLMQydIvpmMCbcIiTpcj8HXeoMxNAnXTGlgVXIn0hh4mTIDroYPfl2xUFiFA7IqtgVSfg8nwZkOU40bFKDCXzjVZqjQ/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100381.jpg)
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAFMQ-sprk8Z1J76aA_-xS4M2b-9XKaFrITfo6laaNsrY_VDuojkfvqS4d6cv4A2UDKVtgzkLvQeCSAVCiNKRX298Xi2KSuDBFA4LD2jim_kHt-08arXKLHFzEzOxDPYVA9VnxTDnlFjgX/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100384.jpg)
![Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква Поїздки по Україні, Станків. Свято-Троїцька церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCd0IRBUV34_Im_qMswyZj-6P1RPBfZ60okSYH_Fh4jDcup_lOMYzuoHYtv5IPfgZS2wJ36MxUmHVBGo9tQcr1fTQJtt9U2J113jdc3s2nfsXDuCTTSSCBcs6FQq86ltlIKK3fz_ZvkzJk/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100380.jpg)
Пізніше на території святині відновили символічну могилу Січових Стрільців, знищену більшовицькою владою. Зараз тут завжди проводяться молебні в пам’ять загиблих захисників України.
![Поїздки по Україні, Станків. Символічна могила Січових Стрільців Поїздки по Україні, Станків. Символічна могила Січових Стрільців](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj-iYAGuVowixQ6cBMDKNhhZJWbBDC0q34xrLD6q0xibcwZE_2AgcIr7qYVNRGlITkFkrn8biOtn2iMGTluFDluaX0gffm0bYEZPTQ44y94EWyHvjpcwuUmx3o_YaTN3YlR5-_7DC93wITC/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100385.jpg)
Недалеко від храму на великій галявині — скульптура Ісуса Христа.
![Поїздки по Україні, Станків. Скульптура Ісуса Христа Поїздки по Україні, Станків. Скульптура Ісуса Христа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKxV1xZDrHd4w80t6GG6vDwZOc9G5IynHbsn0fZuRl2XmdoHQX61Qu6ndvHq7511LH1sB4ELooT5Yo9K8pyovhz2rGdVIHnYGGNWslls8MrDtop2hFDd21wYirBThNwkhIxDKQaSubG64k/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100390.jpg)
У самій дорозі встановлені під склом святі образи.
![Поїздки по Україні, Станків. Святі образи Поїздки по Україні, Станків. Святі образи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiiRv7-Y771SgBWvMj8j2voDgOMTUcUsPuCp9qS6l9HkLFGZKUPGnXqFbD3-LYqXTg-G37IH_4VYdqwVbK6Z5M9QrWowkt0d3H_C2UGa4562dWtIwVDcI_ICmCZYdhGTCdIrzdOLtdzt26X/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100392.jpg)
![Поїздки по Україні, Станків. Святі образи Поїздки по Україні, Станків. Святі образи](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhatwxvnnb5wVbzRB7FkhmeDEFLI9rnM1awvcWWezqSWRvEmf3MHdt6j4jmfKlTHPWm4k2vytBvwqY6SzrTo4VIBF5TWbJFmNDkheNUJO_szSZ0sHdYLcg5rXML6InKpTsEkMfDxIUdA_OI/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100393.jpg)
Пройшовши метрів 200 вздовж траси я сфотографувала каплицю Божої Матері.
![Поїздки по Україні, Станків. Каплиця Божої Матері Поїздки по Україні, Станків. Каплиця Божої Матері](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEzoQYCPWQP4DE9Y5WmSAcM7wUxx7GntE_Yv9xTn7lKGCjDW2JxLlo5bvLU1OJY2aak6tR6KlPt0ER17eRv4rvMztQfoWBGhkHxBZiagHhghz6XuhQh-LM-BL65uHMxbhvIL9xO1z0AkDR/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-P1100395.jpg)
Ще через 600 метрів знаходиться нещодавно відремонтована сільська школа — альма-матер всіх дітей Станківа.
![Поїздки по Україні, Станків. Школа Поїздки по Україні, Станків. Школа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg51Llandg1I2cJ3AiUdYlw0WViIbPVdBUKM86HduxU4YppAEE_kYDm9wYCO5S6Tu_Oo4cbFAVPvAim_v6hT_vjhzKP2xr7iBGR0pIAnPU0lRG9jOQPraFAY_WyBOtSLmlmJzH3XWv38X_e/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-18_full.jpg)
Місцева влада засідає в будинку навпроти.
![Поїздки по Україні, Станків. Сільрада Поїздки по Україні, Станків. Сільрада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYjuPLgWePw6DQqFMszOSdG5706mEFW4HDmgBvPWI5E_0v425PeR3KUk6xFUTgZjtaZFCYcj7S0OS45pk7aJygoFmHrgyhOCQw4lGvX_fbpLVq89kCcLiPzKHsHuduKonscYW70CSShlp-/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-22_full.jpg)
Поруч пам’ятник загиблим землякам — воїнам УПА.
![Поїздки по Україні, Станків. Пам'ятник загиблим землякам Поїздки по Україні, Станків. Пам'ятник загиблим землякам](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBG-SkaGAxrlMgmlkRaQLm2mz6Ylxshs6eXKuH05RFiSt1m3j1gFHeW_ff6cYdlZHQRnjhi-4_Gyeh2VSLEBP0NKIHTskSWX54UXBZK670TA0kNi_-xmVwa8ZChKyNfuKXf8pIvUnyrh9J/s580/trip-impressions-ukraine-stankiv-45_full.jpg)
Ось така коротка, але пізнавальна екскурсія вийшла, враженнями ділюся з вами.
Дякую. Скільки цікавих куточків зберігає Україна! На перестаю захоплюватися.
ВідповістиВидалити