Дрогобич — друге за величиною місто Львівської області все більше приваблює мандрівників. Площа Ринок і
сходження на годинникову вежу Ратуші,
екскурсія на солеварню і в музеї, знайомство з архітектурою дерев’яних церков, одна з яких значиться в реєстрі пам’яток ЮНЕСКО та інших сакральних споруд входять до
туристичних маршрутів одного дня. Вулиці батьківщини дрогобицьких ковбас і столиці нафтової Галичини сповнені таємниць і легенд.
![Дрогобич. Вул. Івана Франка, 24. Педагогічний університет імені І. Я. Франка Дрогобич. Вул. Івана Франка, 24. Педагогічний університет імені І. Я. Франка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilpMGYtA6_rrzVx50Vvd9ToeMg6M6dYwP84bZwY1MGqvBQ7FHQd_jXhyphenhyphenJk8lQ0jBqcaJfGhBekx9zaAtSdmdkfFUwPRwxLN2DKV0xkpzHNtzlxnQqT6jlxwbZW0DDHHeJcb328r0b_hLzf/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290431.JPG) |
Вул. Івана Франка, 24. Педагогічний університет імені І. Я. Франка |
Недарма в творах письменника і художника Бруно Шульца присутні містика і таємничість.
![Дрогобич. Вул. Юрія Дрогобича, 12. Будинок Бруно Шульца. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Юрія Дрогобича, 12. Будинок Бруно Шульца. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh32wPBnrGCLx_AYXg6Rcg5eJP7brLs_Pgz6JJkDohxP005dwvInwiHjdud4nVbsB0Dih9pV2j6Ciw4uXf5Sh9vKefIkENWKG_dHYV3FAGFhNtNmdxZRKpSJNSM83XTN8IkGlHfK6QQBH72/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290307.JPG) |
Вул. Юрія Дрогобича, 12. Будинок Бруно Шульца. Пам'ятка архітектури |
На особливу увагу заслуговують вілли, палаци і кам’яниці, збудовані на межі XIX-XX століть в період нафтового буму, які належали місцевому бомонду.
![Дрогобич. Вул. Міцкевича, 9. Житловий будинок поч. XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Міцкевича, 9. Житловий будинок поч. XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglofeSWNzVPI1UOQumJOY8dbIMQq3olTb2mkhLGwadANCKxfA2B4ttKAC2Z5X-QxBJ55KfLP1v4zLumFp2fti_ONFQorBlLQUC1r_rniU3u2H_eZSY_liSilPH_YQV3HVM4iKNubcISwGL/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290335.JPG) |
Вул. Міцкевича, 9. Житловий будинок поч. XX ст. Пам'ятка архітектури |
179 житлових будинків мають статус пам'ятки архітектури місцевого значення.
![Дрогобич. Вул. Жупна, 3. 1870-і роки. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Жупна, 3. 1870-і роки. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPcjnhGNV_a2ZmjOziHmBG0zwCgWqWtXYKKc5VsRVvHgSuuLClo189ZXFdbgyBNqKa8DK1wD76nNNSKIYNcv0ufVobFfO1XFU1rGodb32X0rgFPO2dsT0HoJa5dGaDJ28habq03s8Wtm9T/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290302.JPG) |
Вул. Жупна, 3. 1870-і роки. Пам'ятка архітектури |
На фасаді триповерхового палаццо адвоката Генріха Розенбуш збереглися ініціали власника «HR». Перед Другою світовою війною хороми належали нафтовикові Тарнавському. Зараз будівлю по вулиці Стрийська, 22 займає відділення поліції і СБУ.
![Дрогобич. Вул. Стрийська, 22. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Стрийська, 22. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgwrlWwLE8hRRpv-CsvRkEDPxexhfNadYxmOwFQHuCn450UKbVe_7CTmZnNUm9cecvWGjCu2WkpO7OgBr-KrNXzH3yH7AHL_COYC2luMpgpEF-HLYVxgevKT9pdLAbX5SN_RdkVayuBoTRa/s320/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110553.JPG) |
Вул. Стрийська, 22. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури |
Кам’яниця по вулиці Івана Мазепи, 8 датується серединою XIX століття і належала адвокату Фрідману. На жаль, оригінальне оформлення у вигляді рослинного орнаменту руйнується, а літній майданчик піцерії захаращує рух вулицею і заважає огляду історичних об’єктів.
![Дрогобич. Вул. Івана Мазепи, 8. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Івана Мазепи, 8. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0pP668-2kpzev7gkWscmObaNJWJEt_e3C-u40d_goarDyCU5OIqs-arvOkelpic3D4cCN0CdW3BguYooHY7-pVpgv70HrAxjsP9DGe4lckOpDBGS32dN1GV9YjsRqo-l7oaan6Eoh4nat/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290184.JPG) |
Вул. Івана Мазепи, 8. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури |
Перед віллою власника гімназії Ґершдерфера був закладений найкрасивіший сад з екзотичними рослинами. Квітучі магнолії і зараз оточують особняк 1900 року побудови по вулиці Івана Франка, 16.
![Дрогобич. Вул. Івана Франка, 16. Палац 1900 р Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Івана Франка, 16. Палац 1900 р Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgcMh_dOvWYx_ZHf6hKIKEOL68z-iqIRoY-IvTExHocE-a7BQTQUVPQWZKLybR_R5tUIEkv3s7iOx7aInUIUQ7JcZK4csYccSprSK3MWCDuezi3vy_5FMMINRDBEYr1eq_YUeKKao93CSIP/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290445.JPG) |
Вул. Івана Франка, 16. Палац 1900 р Пам'ятка архітектури |
Власником розкішної будівлі по вул. Івана Франка, 3 був лікар-акушер Ґетлінгер.
![Дрогобич. Вул. Івана Франка, 3. 1900 р. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Івана Франка, 3. 1900 р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0pZj5fUEMH719Cu_NU8gA6krfCZ_WrnBowJZMBnkqfM2dK3tZHYFMRefFJGbN-YZh5KOALnDBijGR5XlBzpakJl2dmlY6o2bBIFJRsVB5RjPcJl9igbDVwK1P64lCn6wT_U5rwe6PSAEw/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290272.JPG) |
Вул. Івана Франка, 3. 1900 р. Пам'ятка архітектури |
Родовим гніздом баронів Ґартенберг був будинок зі статуєю Свободи по вул. Івана Франка, 36. Після переїзду аристократичного сімейства палац зайняло повітове староство.
![Дрогобич. Вул. Івана Франка, 36. 1903 р. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Івана Франка, 36. 1903 р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh14pPk7AZD9WltQNdv2A0R04FUj3ewiqGlCLr92bOjUP34wb7oNHMMnNoBamTOruWtAH6KsL31mthKFUEhX55lrzcxENj9cl8-kX_DQFnGDI9zd9V7tUVrxr5I7deuWoP50hF57GHM5tGW/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290243.JPG) |
Вул. Івана Франка, 36. 1903 р. Пам'ятка архітектури |
Двоповерхову віллу з дерев’яною верандою і балконом по вулиці Лесі Українки, 32 займає Дрогобицький районний суд.
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 32. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 32. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHj9X3Skox15UhUPiq9gnUyPJzKbCNj4JBrYtD-uS6_MjmIjJe52H642R5ZF4BlElYFkaAgiuyM4ovlAwYblR6-AOnLOgn3mE8ZEeCpHR40HYIN8yCjrdDVuzROHEtcgIWKcO9xB3SZx92/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290212.JPG) |
Вул. Лесі Українки, 32. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури |
На цій же вулиці будинок № 38 з фахверковими конструкціями відомий як вілла Хальпернів. До Другої світової війни в ній жив власник цегельного заводу Гаусман. Після війни в особняк вселився А. М. Сабуров, який очолював НКВС Дрогобицької області і брав участь в репресіях проти українців.
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 38. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 38. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibbx57TYWXjl2UTsQGfmMIFWEyxBnx0eq84dym-3K5CYcOnqKVqmzhj4D-RfotmXCwoI1e0y1yXrLqF1xj9kg6jT6mi7OuyZe2gDRBKwZ78QR6jzO7URpyIeFp_A3pdvZq6Q0pJ2yFXmwO/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290214.JPG) |
Вул. Лесі Українки, 38. Поч. XX ст. Пам'ятка архітектури |
Вілла Ляльки носить ім’я домовласника секретаря магістрату Я. Ляльки. У триповерховій будівлі по вулиці Лесі Українки, 70 міститься прокуратура.
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 70. 1903 р. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 70. 1903 р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh98u4YQqtkIIJSLRkD2AGNwhklPHnEZBgAjqLRhY2-KB4LOogAWeyo3QD1e-o6KvswHFwfvYj2KgSKtWQ8gnaHZePhrrC9UGdPemvncYEmDBar2oy8z3mpwS1jPaorowXBSuT2ZlfpVhcs/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-48_full.jpg) |
Вул. Лесі Українки, 70. 1903 р. Пам'ятка архітектури |
Два будинки-близнюки № 128 і 130 мають однакові проекти і належали учасникам української поліції за часів ЗУНР родині Кушнарів.
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 128. 1920 - і р. р. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 128. 1920 - і р. р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7jiCe5EVehLuDt-jkhKqXb_J-hPDG-9T02whzHl9ZyxbNLnWF7A7MYZQlWcGonckoK_dGph0Y9PsmniXBmkDk4w2jbgwDav5nh6-Rs50RPpHahQUWYNOfH0aNbVS539kU0NPQBeNecHOg/s320/+trip-impressions-ukraine-drogob%25D1%2596ch-P1110756.JPG) |
Вул. Лесі Українки, 128. 1920 - і р. р. Пам'ятка архітектури |
![Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 130. 1920-і р. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Лесі Українки, 130. 1920-і р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNlruOKe3DMgRWiFssf76xIFywbTZvVDzRlxXRikvzHY6tjir_LcX_0DMPEnOHRhqHGaV99qoado1njMmuUfYC-Tdqquq9uPjKmG-FIu7OD8M5iIaej6QOUj9RyrL9mOKTyHd-6jARkaKl/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-94_full.jpg) |
Вул. Лесі Українки, 130. 1920-і р. Пам'ятка архітектури |
Вулиця Шевченка раніше називалася Панською і на ній збереглися оригінальні панські будинки. Навчальний корпус Дрогобицького університету імені І. Я. Франка розмістився в колишньому палаці нафтових магнатів Шпіцманів. Назва вілли закріпилася за прізвищем бургомістра і за сумісництвом власника Трускавецького курорту Раймунда Яроша, який мешкав тут за часів польської влади.
![Дрогобич. Вул. Шевченко, 23. Поч. XX ст. Вілла Яроша Дрогобич. Вул. Шевченко, 23. Поч. XX ст. Вілла Яроша](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7CYMdgYnScJjmvvNL8LKz8_gxX37WUW6u3U6KCVTTcfWHZiVB_um5re5Lh-uMr6TpyvCoRoigEIl81wAMZQ0QkShrE07Drn-HxrX75BRPEgW5lU3ugIlzT6HbCG5458VgYCYX-rVFB_GJ/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290365.JPG) |
Вул. Шевченко, 23. Поч. XX ст. Вілла Яроша |
На ім’я героїні повісті «Весна» авторства Бруно Шульца називають архітектурний шедевр по вулиці Шевченка, 38 — вілла Б’янки. У багатому на декор і побудованому в стилі бароко палаці мистецтв відкрито музей «Дрогобиччина».
![Дрогобич. Вул. Шевченко, 38. Поч. XX ст. Вілла Б'янки Дрогобич. Вул. Шевченко, 38. Поч. XX ст. Вілла Б'янки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-ch6yWVA5xFlBuH0mwAPgYKtmAm3Ur99pBWERLOZXqhdErbQnqMvna5_qHZQuhENZEfe5rqY14J4iI6lKOIrPyekWWb7VY9rkzDtBwZAF2dXXvLh4ppLfR8bEsdfB1vQ_vQYmI-to8cut/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290377.JPG) |
Вул. Шевченко, 38. Поч. XX ст. Вілла Б'янки |
Експозиція художнього відділу музею, картинна галерея розміщується в невеликому палаці початку XX століття, в якому зустрічали поважних гостей міста, а за радянських часів урочисто укладали шлюб молодята.
![Дрогобич. Вул. Січових Стрльців. Поч. XX ст. Картинна галерея Дрогобич. Вул. Січових Стрльців. Поч. XX ст. Картинна галерея](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWcFIp572_4ZMBa9XHKP30oz0SLz67hgEPNDwNGnqCRnyoTX33uCljsRNgzxmJ0OBo9Ogqy194tBvk3I3oywzzDCTKKI78kJAeuVqEMdMKg3pA_Q8C_EylV0EnLTZPnPUfddblmi0qVw-b/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290387.JPG) |
Вул. Січових Стрльців. Поч. XX ст. Картинна галерея |
Житловий будинок по вулиці Міцкевича, 11 відомий тим, що в ньому вчителювала наречена Бруно Шульца — Юзефина.
![Дрогобич. Вул. Міцкевича, 11. Поч. XX ст. Житловий будинок Дрогобич. Вул. Міцкевича, 11. Поч. XX ст. Житловий будинок](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGGN9_h1ySBfmFGBBftHM9ES_1pk1zplgpsapLGI8t49o7l39iXmG751UWaPV-0k_DKv9JmgxHYwyr3tTzJkRW0dJ-tHoIIuh4SKTVxVGugWcJScJaBgLVMX78KdYgGIJdAdmN62-cZIK0/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290333.JPG) |
Вул. Міцкевича, 11. Поч. XX ст. Житловий будинок |
У 1903 році завершив будівництво двоповерхового будинку з мансардою по вулиці Жупна, 4 в 100 метрах від Ратуші заступник бургомістра Ян Невядомський. Одну з найпрестижніших кам’яниць прикрашає чотирикутна вежа і скульптури богів.
![Дрогобич. Вул. Жупна, 4. 1903 р. Житловий будинок Дрогобич. Вул. Жупна, 4. 1903 р. Житловий будинок](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAIUTFrM67I8257qPdpPO9Knd7FxddHlaKwOVm7bHrRsW4HFRjsicQV27SZLRThL2j42x51XVt1-xyjKAU16Lg3IMvmtS36zkGfpzjgMv_Tj8Px8ZivmO-VX6Y6mufjt-ItG5iFGwBc3LS/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290305.JPG) |
Вул. Жупна, 4. 1903 р. Житловий будинок |
Вілла Ландау значиться по вулиці Тарнавського, 14. У роки гітлерівської окупації її займав комендант німецької поліції Фелікс Ландау. За наказом господаря Бруно Шульц одну з кімнат розмалював малюнками на теми казок. Частина настінних картин зберігається в музеї «Дрогобиччина».
![Дрогобич. Вул. Тарнавського, 14. Вілла Ландау Дрогобич. Вул. Тарнавського, 14. Вілла Ландау](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSGwhEeMXEO3q_OA-o_Gdgrpc4lZvUwy-1FfIlolbfPWl9wDHoRgov_PHl922_gL4ZyRh1QrUkk0ZusGfwU9boF_qFxqRkZRvyNBtd6sdAA-ahaa660dUp3-2XZXmKGy9lumncqsgLThpV/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-94_full.jpg) |
Вул. Тарнавського, 14. Вілла Ландау |
Вілли і палаци Дрогобича за більш, ніж столітню історію змінили господарів і призначення, але історія архітектурних родзинок Дрогобича зберігається, будівлі мають доглянутий вигляд. Більшість з них отримали статус пам’ятки архітектури місцевого значення і є туристичними об’єктами районного центру Львівщини.
![Дрогобич. Вул. Івана Франка, 11. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури Дрогобич. Вул. Івана Франка, 11. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJuuk-H6fk1ESJwB7rzvtltYZQFVeD1nLavQjyCNbiAdyZ5B4ltYLp6jXnC4je713JUWMUiHPOL2-1oY4yG6PyFP2o2SiK9lsfaTRkZBidgzUT6nFvzZeFh0E40fad0pvNqPWgPDtUs1xX/s320/trip-impressions-ukraine-drogobich-P1290428.JPG) |
Вул. Івана Франка, 11. XIX-XX ст. Пам'ятка архітектури |
Немає коментарів:
Дописати коментар