Піна ... Мала річка Білорусі, одна з невеликих блакитних артерій, з яких складається могутній Дніпро.
![Піна. Пінськ. Берестейська обл. Білорусь Піна. Пінськ. Берестейська обл. Білорусь](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBLwX5OJnoCnSsiIHflm0ZOVoYFKcDe0U0ug9R_eOYUEvDUxCtit7IQS9BmwD94z8fVtXclbrZEJV9IhJgveAFnf25dl9_b9Yc-hYtKCltBUvGmq2NR3YHntIb2igzqRW87akSa5b4-vIJ/s320/trip-impressions-ukraine-pinsk-P1310802.JPG) |
Піна. Пінськ. Берестейська обл. Білорусь |
Місце, де Піна впадає в Прип’ять, найбільшу за площею притоку Дніпра, називають Струмінь.
Існує кілька трактувань походження назви річки — староіндійське, балтське, єврейське. На мій погляд, самий зрозумілий і близький варіант — слов’янський. У давнину в ці глухі місця можна було потрапити тільки по річці. Корінь «пін» означає загата, пристань, зупинка. У білоруській мові є аналогічне слово «припинак».
Гідронім дав назву місту, яке з’явилося у злитті річок в 1097 році.
Пінськ за майже тисячолітню історію постійно використовував водні ресурси міської блакитної магістралі.
Тиха річка з низькими берегами, довжиною 40 кілометрів і шириною 35-40 метрів є частиною Дніпровсько-Бузького каналу, під час будівництва якого русло змінилося і виникли стариці.
Вантажообіг на Піні різко впав після аварії на ЧАЕС, розпаду Союзу і об’єднання Німеччини, куди поставляли на баржах щебінь з українських копалень. На річці створено річковий порт Пінськ.
Гідрологічне спостереження ведеться з 1922 року. В період межені трапляється зміна течії Піни.
![Піна. Пінськ. Гідрологічний пост Піна. Пінськ. Гідрологічний пост](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfB3Nb9IybO2iMnn7gZCWPXiVGoeK18kiZ27tfr2QRloqA-XrXkrOOCXQ-8tjFHeQ0NTlczsiNTZqGQHvqoaDy4z2MthV15OmUoCbqs_5B5qE-vwmhzTEVcyUnYxB2NeXMa3vcd6yzy1ne/s320/trip-impressions-ukraine-belarus%2527-pinsk-pina-P1310788.JPG) |
Піна. Гідрологічний пост |
До Другої світової війни тут містилася база Пінської військової флотилії, моряки якої приймали участь в стримуванні ворога при переправі через Дніпро і оборони Києва, а особливо відзначилися при визволенні Пінська і взяття Берліна. Пізніше флотилію перейменували на Дніпровську і привласнили цю назву колишній Набережній.
![Пінськ. Пам'ятний знак морякам Дніпровської флотилії на однойменній вулиці Пінськ. Пам'ятний знак морякам Дніпровської флотилії на однойменній вулиці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgvigop8VMT3sBuFw5ZXKMcCcCIa4J3Xy-R1zRrkLVkXAoSX7vksRO1BwGai2IQhSOcrLM7NP0p4zXLAd0TgRfKkRSyG0DOn6T7TzDSAvw9nOFwxHKeWHfjLUUKaeinCkxNrWuFBB8ox1Vu/s320/trip-impressions-ukraine-belarus%2527-pinsk-pina-P1310936.JPG) |
Пінськ. Пам'ятний знак морякам Дніпровської флотилії на однойменній вулиці |
Вокзал є зразком дерев’яної поліської архітектури. Навесні дебаркадер буксирують до пристані, восени прибирають. З берега до нього веде трап. У приміщенні є каса і зал очікування.
![Піна. Річковий вокзал Піна. Річковий вокзал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgbiBIXTa2JV9_3Wbj8SO2KiYKh8WGATxCN30SCIgUfI0YsJ4xeFKBYO2s3-Xe4qE0txpo2xEzPy8t3xjgptYHE0kF9ZNfNhc4t3nD6OX-XOGpC4qB3kgHS-rjgjyljxFQBtC1OgVZOK2LX/s320/trip-impressions-ukraine-belarus%2527-pinsk-pina-P1310791.JPG) |
Піна. Річковий вокзал |
За радянських часів з Києвом було сполучення річковим судном на підводних крилах «Ракета».
![Пінськ, Кафе, збудоване з корпусу теплохода «Ракета». Теплохід носив назву «Борис Царіков». Пінськ, Кафе, збудоване з корпусу теплохода «Ракета». Теплохід носив назву «Борис Царіков».](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBtrsqBsmzfHXSTSduOoqDsrnGSk9lIanH8eph-ulVuR2NZTHeZu-7OY-rLYovw73jOHoOhK4wvv8Df0TCBR7zf-kVKuuugW4LAvmrCBppaBu72l2ZZ6iJe1kaTKJX0Ulf-CWh6hHe1DdA/s320/trip-impressions-ukraine-belarus%2527-pinsk-pina-P1310947.JPG) |
Пінськ. Кафе, збудоване з корпусу теплохода «Ракета». Теплохід носив назву «Борис Царіков». |
Півгодинні прогулянки на теплоході «Пінськ» — улюблені часи відпочинку городянами та гостями міста. Романтичні і пізнавальні подорожі на плавальному засобі і огляд прибережних пам’яток користуються успіхом у туристів, молодят, школярів. Зовсім іншими виглядають колишній колегіум і купола костелу святої Діви Марії.
![Пінськ. Теплоход «Пінськ» Пінськ. Теплоход «Пінськ»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJFaUCLBWy1LPGjEOF1lfW2HOleaOnP_zts6F4Exv0b47wwlKifi1mo4vLNC7CivHCBgkhWKWZ0Vsh3OoQVzV44POpxOjrSfchyPNVMfoy4oLr03erHDqt-XSqUeXUFBbZieJGGh54O3e3/s320/trip-impressions-ukraine-pinsk-P1310960.JPG) |
Пінськ. Теплоход «Пінськ» |
Автомобільний міст через Піну був побудований в 1973 році, і в той час проектувальники не розрахували зростаюче навантаження. За добу по ньому проїжджає близько 5 000 одиниць техніки.
У 2019 планується реконструкція єдиного моста, що з’єднує Пінськ і Столін. Це єдина в місті переправа в сторону України. На цей час передбачається обмеження пересування водного транспорту Піною і функціонування понтонного мосту.
Оригінальне рішення прийняв художник Євген Сосюра, перенісши на опори старого моста копії світлин з видами Пінська в XIX столітті. Кам’яні моноліти перетворилися в полотна із зображенням минулої епохи, коли по річці ходили колісні пароплави, підпирав небо пізніше підірваний костел святого Станіслава, рибалки на човнах ловили рибу, а сам міст був з металевих ферм.
![Пінськ. Піна. Опори старого мосту Пінськ. Піна. Опори старого мосту](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNkqOhfL-M-vH7phu90lWhp8BPJ9a0DT8s6ERMPW9kY_nIbGeAjJKiQ6pBZt7-q40sBVYa4_YpXt0mn-fa0thheqWU1_z5oxcRKXLCN2NjqK212maD0uwwjwGouR6Oz0PLvC7gv-FhNC6J/s320/trip-impressions-ukraine-pinsk-P1310801.JPG) |
Піна. Опори старого мосту |
Набережну Піни в 2018 році кардинально оновили, відновлено підпірну стінку, встановлено бортові камені, укладено парапетні плити, упорядковано зелена зона.
![Пінськ. Піна. Реконструкція набережної в 2018 році Пінськ. Піна. Реконструкція набережної в 2018 році](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmd4Zz4HfZxJNhdMai9blbLkntvNwhFzusAXtRzG3TStuI2OPF_9bl-fdKYN8k7uQi9hBUCaAlQ2poI4Wa-TJn8744X295iFOa4JpD_KkiuUeA0HK7JhgsbuQ_Y2Sptf2Pssjb5vxOqOCm/s320/trip-impressions-ukraine-belarus%2527-pinsk-pina-P1310849.JPG) |
Пінськ. Реконструкція набережної в 2018 році |
Набережна і пляж з грибочками і човниками — улюблені місця відпочинку городян.
Немає коментарів:
Дописати коментар