Під’їжджаючи до залізничного вокзалу Бердичева, згадуються рядки забороненої за радянських часів пісні невідомих авторів, але улюбленої виконавцями шансону: «А поїзд тихо їхав на Бердичів». Перетин в повітовому місті залізничних магістралей з
Києва, Харкова, Рівного,
Одеси, Польщі зробив відомим Бердичів в музичному жанрі.
![Бердичів. Залізничний вокзал Бердичів. Залізничний вокзал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjnzmKU9nc4ebih_nInStWtyjSAEJbJkgOlrNDtTVnHKotvHt4CIbqh_F4DbZlHOli5IFLU_b4P77jvEQimh7QxbRQW5sm_qDbR7VVAYnQU0JHiyUBhoaingveGBR2c3TyxT6BYWjasDV8/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230039.JPG) |
Бердичів. Залізничний вокзал |
Районний центр Житомирської області ще називають Волинським Єрусалимом. Що ж особливого в місті, який об’єднав польську, єврейську, російську та українську культури?
![Бердичів. Пам'ятник Т. Г. Шевченку біля парка ім. Шевченка Бердичів. Пам'ятник Т. Г. Шевченку біля парка ім. Шевченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWU4oApZ283QbzQZ8kiK46uTTHzmN2kqppcmAaHfO8e0MqzP6mypMSRGJO-NNISq96XqrgnGDcov1NEKqg_MaSmXCy_9uVuKDZxbL2XsX5NrBO_ZtK2wxRtaz10EnOlW3AMb1kAaT913c/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230041.JPG) |
Пам'ятник Т. Г. Шевченку біля парка ім. Шевченка |
Бердичів розташований в 180 кілометрах від Києва і 40 кілометрах від обласного центру. Назва міста походить від імені ординського царевича Бердича, який заснував замок в 14 столітті. Фортеця була знищена ворожими набігами, і землі перейшли магнатам Литовського князівства Тишкевичам. В кінці 16 століття Теодор Тишкевич розпочав будівництво оборонної споруди.
![Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9ilrnPpu1fXDvJycK6S9KliiNtyPGWvvRRZrqdEX1-vio0Az8sc8epfZExTAocZWTXDLs6zZzL2XB1qEm342PLqS80dWc8z5RDlcrVAEhGgBymbKG_kveXPDqJTqFEuop7BiXAXhP_9Q/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230061.JPG) |
Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів |
![Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Центральний вхід Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Центральний вхід](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgnoN_XJkOkTTiv3AQTEfttRP_PfJiJs2mBFLsDvXSEOZDPviFBgc0Ejvw-jSknrahH90T0LiUTs6n6MCfe5x1SoCFv7mHnMb01WN8-0lICgCBl9E_LH2qUoxZ6yfEy45Vu8dXVvpwW2HQ/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230078.JPG) |
Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Центральний вхід |
![Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Кріпосна стіна Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Кріпосна стіна](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3g0MaIMir5qa1KjlKnBFPJuOPNdrMnNdQWs0KWTHuMMG4lFVTJq9bvKn5s1foHAEulJJei-yl3STisDZAb-FfdKUpEVaqeX5Cs97Ld8Iqbzg5J-AmUb15PiMPgmpD5B_HNG0opL4xkM8/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230077.JPG) |
Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів. Кріпосна стіна |
Його син, Януш Тишкевич продовжив справу батька і, будучи в полоні під час походу на кримських татар, побачив віщий сон про своє звільнення завдяки молитвам монахів. Вийшовши на волю, князь передав замок чернечому Ордену Босих Кармелітів і ініціював будівництво костелу і монастиря.
![Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів Бердичів. Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSDSF9FNFoM0vm93zcF2wI9Bq4DGNMBytdpXLzQjQMk6QBIbP12749rxXu8y1LAiv2jNBROgvoTlHIe1euQ9Mi3tyH0mvOUiX_vKzDCDYlPAggHaWEf6OEq5b2LPkne79I33oiTtmR0PA/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230092.JPG) |
Фортеця-монастир Ордена Босих Кармелітів |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgwEVQdx07dwehnQxXTeg61NmNeeyuAZWJnRGhf_rUy2qvj1y2j5CZsg5RyEcm28iNTaOr8HBXrQUEi2gn3cEKebCmWMHA3eKjWQjvGMuO4vgDBSJo3BgiUnP0-bWdxgK0vMq2A7_gMTx8/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230085.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. |
Головна його святиня, чудотворна ікона Бердичівської Божої Матері, прославилася чудесами зцілення і була вивезена до Львова ченцями під час спустошливих атак козацького війська під проводом Богдана Хмельницького.
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhlDBxJM078x8j8fPUL0YWD0sSedL4QnMCO0R0m3dyGSdnj_UtKVVfXoVljeOkjpheQZNQOf_YqhYWMMMMpaatC8yXPjcDVCKftVs-y3CbkueoCxeINxvNLOn4flc5tNvr4_fxa0aB1CJE/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230084.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgmIBJeu0GOzKAtAztyrCJ_im6Hptq-YOJ6IAVwz0BHrmPUGm8RbXnDfk09TDBVU36QKMNL41iFXh_5Km2hm3aVUeJZ_Gy4U6IRi_OCganQSm_bKiBt0ir_KsdHEnabvJFJlgeafAmrO8o/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230046.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Дзвіниця |
Тривалі суперечки між Московією і Річчю Посполитою, судові тяжби нащадків Тишкевичів сприяли руйнуванню замку.
![Бердичів. Фортеця-монастир Босих Кармелітів Бердичів. Фортеця-монастир Босих Кармелітів](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhdXZ2qGYmMPe6fSqtUm0yWgBRE83fIrjrC9mzjVZDv3P2dV9qgQQcE6qP757OLSN85eTjVvEyFxxLvG_tddh9KvLfn2NLIuM0OW2QMjph1PRY8KoCj0ELInK18Xp4Odb4t_BfOKr2gaIQ/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230062.JPG) |
Фортеця-монастир Босих Кармелітів |
В середині 18 століття реконструкцію острогу і будівництво храму очолювали відомі архітектори.
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6yubB7wjy-e3uy3hapHyLY9oIT7rCKhNquzC-PwNcdb2V59B1j0gr3IMtNYFjxcxsLBI86fjW4EPM5fvNZsxR5b7E8mJWhxnHcNclgjJkLhywjWvQmVIFtMUcke6m3feKee_CBMhSm54/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230065.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifpR7LeOZq_dcXEXsyW4xpqTHbWi1pFQdNKAuHNnnYGDbRv11fugB7S7xnFtGRBI5VNB8R2Jca-VGWNeA0llk_67et5SWnpd_4Nt7c2Yr2K04IwZM0sxdNM8TPIWC7hU7bLL692VfKuTo/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230075.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії. 1754 р. |
Замок, оточений потужною стіною з бастіонами і бійницями, озброєний гарматами стає міцним фортпостом, а монастир, маючи свою друкарню, школу і бібліотеку, — не тільки релігійним центром, а й відіграє велику роль у розвитку культури і освіти.
![Бердичів. Кріпосна стіна з бійницями Бердичів. Кріпосна стіна з бійницями](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCbYyQPC9SugxDuU48NRM4euiszY4oM_5a7tRtY17FXJnjnHcRoMC9nW_fSB4TCMyxmLsAdtq2YDjcgfTOEQe-8MlFcdtIRJj_dRG7ryMT9pxf-hfd8EE2bpah_P-KMFaFhFa9wE9DRGk/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230055.JPG) |
Кріпосна стіна з бійницями |
![Бердичів. Кріпосна стіна з бійницями Бердичів. Кріпосна стіна з бійницями](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKU149JOkKEi8inDcmbTDhHW_DZmLwa7Rj-QOo3hJczCLEIERNh7q75CqGbEzRhEAH1RL71aLo1AWirx_L2munjMKKm5JnfVVoGBl7oTsYRdHBoCedh3JyFOUCkoCwqt_iV8y4_QmHWCg/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230058.JPG) |
Кріпосна стіна з бійницями |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg39HHW8upSEernKcmSevTPv93bAPug_uN8QiZ1l_MWH3XIrB7T5z1yjCQW3vGxxvGVXw29ZnzFI30F8SLiHnop9JKZA6dZ-cGhO_Y-w64c9HXXCVU4dzmVh8lQyWyvF8eLhOVYgG0cu_s/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230071.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Марії |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWLlwm58y4N21HI59_hD8D7JWZj5o7se_l-EoleWITiWKiUpwIb-UGXUdyNgBiU-Pn-nJjV2UNpdU_tLjsgC297tPo93KgCn34esAtkrSoxFZl4Nb4QfP7qgZIsfLmIc3JmFvWLhgAbno/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230072.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Марії |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEizaXo5ku76o3yfiNsmkIoaNMFr4JHylxi8-L54Yvrm7sQeTT0v4arqwIpkhoA-Sg5PX7pWzdeF6lojqyvCWTysDeddx0Cmu1Ozazd6nZeWhAmGG_2f6n93eb6nbvpTPWE-7TicS1g19N0/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230073.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Марії |
Зараз свята обитель не втратила свого просвітницького призначення.
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgR4ftCKjmzIMB2AlesQNdb3ToNC6AVGNncFfuJmeicNO70vEU9WlEfbfkVCIUPmKfehR8jDoEA4mXILg28XxX369n9UJiARW_8CNvJTQOZGgSpFzGV7uHkVvyYcwZSMRRpXWl4iyxTDOg/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230088.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Марії |
У колишніх келіях для юних талантів відкрита дитяча художня школа. В одному з флігелів, колишньому будинку священиків, розмістився музей історії міста, де зберігаються унікальні експонати.
![Бердичів. Музей історії міста Бердичів. Музей історії міста](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjWRY-6NH3koZ_pYNlpvvX83ZposoiouWmoU_mfK9c6DdHwVSnjov42vWshDiGhZ24DYIVABUbXeBLViebb6NGCV06VseZUZ8LlCj_zfJr1tebK441hkTslRdfzDKftUDyBdSMcQN1TCJ0/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230063.JPG) |
Музей історії міста |
У монастирських стінах біля головного входу знаходиться музей англійського письменника-класика польського походження Джозефа Конрада, уродженця Бердичева.
![Бердичів. Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада Бердичів. Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhNvVtyMjF1bYYJJWtKmBU4gZ7sx0n3uG0yxLBMajUMeQ5jcAzk3DQJ0r0lfnXRHEcEAb5wINXIuetTcJPuRBYDWABMAlFBlmxv2nEn18PDleZ5n5fHqJlRC209Furb_gGTtD-LaiaT9oU/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230066.JPG) |
Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада |
![Бердичів. Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада Бердичів. Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirf3uC1MeKv7dhtp6LFm2wLFi_mtFlBLIvrAH0IdjniPbrqMrn_vKUeVaDL8rU0YtnXYSnCoU1P9ugLnagx4sjaitZhI2J84-yUwjy3L2qbhPzvbMySgHfp8WpXxyWhHJWi1LHxJrI_PM/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230079.JPG) |
Кріпосна стіна. Музей Джозефа Конрада |
У 1997 році копія ікони Бердичівської Божої Матері була освячена і коронована Папою Римським Іоанном Павлом II.
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6Q_teYJNmbQDY8spW9BFalIPk3k42Uqac563XzCZg-dp061ABsH6MhLlVN1fAmdDYAkYjcsSVuGfknN9J1wW9WmpKXxF9Tov99Q8MHB2d9NNMgj_lHWjQzICZNlftyZp7SmMPi5mFQBY/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230069.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії |
![Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії Бердичів. Костел Непорочного Зачаття Діви Марії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi86VpyRawo2Z5YjmXcIAyppjsjbACYpPdlO26IG3FQmAR57Trwgpg6Uh8LXcOfUCaP-sOAacjiCIuvGAw5I6Fq6zVNdigayaaJBcUfPhN0t1fj1Ch8HjRdW24yTJpGBPo4vDmAApueGDY/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230070.JPG) |
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії |
![Бердичів. Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II Бердичів. Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1gHdoI7EL-OkXbkDhjv2mRi2Z4cLGJdXOSutCH6kirCaXB0HK3K664eYmacZIl7OmQTAsgzRXW-NaqH56tFNtYusBAEpoIohMiSjaKok528MnjPZ1Am75t9aBeS09279Fu9iYF2oQys8/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230091.JPG) |
Пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II |
Вигідне географічне розташування Бердичева сприяло проведенню в 18-19 століттях десяти ярмарків на рік, куди з’їжджалися багатії. Не кожна столиця могла похвалитися таким торговим оборотом. Контрабанда і не сплачені мита приносили мільйонні капітали. Єврейська громада володіла швейними, мануфактурними, шкіряними підприємствами і банківськими установами.
![Бердичів. Фабрика одягу Бердичів. Фабрика одягу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgUH86foRrrMLixbpruNjVHHVnKUEhqMs644_Bj9ofpAgWIwe0Xn4YT0axgfD7-6ru2ZBDZBPxARbu9YylD2XwwqJCf9voqbnFHxRwrh0Dj4731iCRxT-5lF-YFBdDkGku8PKQptcYnmM8/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230042.JPG) |
Бердичівська фабрика одягу |
На початку 19 століття Бердичів випереджає по фінансовим оборотам Київ. Під час Другої світової війни єврейське населення в Бердичеві, в одному з перших міст СРСР, було повністю знищено нацистами. Місцевим жителям вдалося врятувати і сховати близько десяти дітей.
![Бердичів. Пам'ятник на території фортеці 960 мешканцям закатованим фашистами Бердичів. Пам'ятник на території фортеці 960 мешканцям закатованим фашистами](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7f0YFjp1PAUGyWOuOH9Hr8CVOSygDT-jv-aMo1do1F1z6mR6oV0BJRIuH4J27BjAE0kKDh7Fpob4kvn2DtR2Uu5tZxSBitJQI1wWycHLTlDeRRSAoNEKE0X3niQEYNyOiY8pVX97WEXs/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230054.JPG) |
Пам'ятник на території фортеці 960 мешканцям закатованим фашистами |
З 80 синагог залишилися не зруйнованими три божниці. Одну з них, хоральну синагогу 1850 року побудови, пристосували під швейну фабрику. Місцем паломництва хасидів з усього світу є старий кіркут з похованнями 19 століття, де замість квітів — камені, і усипальниця хасидського святого Леві Іцхака Бердичівського. Багато будинків в Бердичеві, які могли бути синагогами, перебудовані, але зберегли колорит і атмосферу початку 20 століття.
![Бердичів. Вул. Гетьмана Мазепи, 12 Бердичів. Вул. Гетьмана Мазепи, 12](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZF1NycITmHqvWReX-vjlUa2MPQ4Yjd6kZClYhClb30pJCF2s-Bl9sv5QkUcGekdmVEy7hh4dmgIRjdJOD_RWwc_Ny_f6h4G7OfybmVyTzITYlPubDoC6HpwGYo53cUA-6mgwZfls4zUo/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230112.JPG) |
Вул. Гетьмана Мазепи, 12 |
![Бердичів. Вул. Соборна, 4 Бердичів. Вул. Соборна, 4](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWgcSFSKf5Jf-WGwihFEXLPj-_dbWiXijWPWYQULH8aOBJBSF_3s67Q2yVoaAaMsq2MLbVPq14OwkxKxaZwo9QOpDcsgOCVXgB43W6O8NHASGGdeaybUTWy4UvV6TCRv9PG6Z1UelKHKM/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230095.JPG) |
Вул. Соборна, 4. Будинок з напівкруглою стіною |
![Бердичів. Медичний коледж Бердичів. Медичний коледж](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1bRU_zOJo837eJP8X-vpb6DowFOUI0-TrQu_xE8mnXEqquXyR9KNkXUj8RT5YREDebw3TsBukbw5qvTSGNry_7QK1v-kMZ_8DAZKpf6iy6r_2iKAa9QhAlhdeERo2k1BlUauNgpfGpnk/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230099.JPG) |
Медичний коледж |
![Бердичів. Вул. Шевченка Бердичів. Вул. Шевченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyhGRWfXfR9wOHleEO0acENx3liFJHVXTU6KOH9O7mjfoszjHf2RklPjbcBrR8109mEuMo7vNwVdKZN6EjuuzZOS6s9TgOfxyooJBDlu252-R001k7TmECFtZWDgZzTzFtgdSWEl4GX7o/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230100.JPG) |
Вул. Шевченка |
![Бердичів. Пошта Бердичів. Пошта](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgdHoB_glAHRjsTt_39hRccR1j6GX1FCFLDWLzdDco8iWvEMiyWO0_X8RTurj0stlucgG7DWgTIABtZg4S9xOcyPhmUmIy1qGVrxpKv7R_ckGS1pq-B2WoAgLgMRQ0B5Xo5zfl5V-mssag/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230116.JPG) |
Пошта |
![Бердичів. Будинок дитячої творчості Бердичів. Будинок дитячої творчості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5kHm24wCNdIJSyLYh985LoQaKQM5LJkTIUNd76I8fgPjfbmDgYlDa1CCFYqP8ttYLfGo1lzuv-o4PrhUARoq7u1n-zCwK7VMMTFzALTbHIeX1cFNqBN9UvfRwZYm_qG2eAlqkubt7Cyg/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230117.JPG) |
Будинок дитячої творчості |
Барельєфи й інші елементи декору можуть дещо розповісти про колишніх господарів — підприємців, купців, фінансистів.
![Бердичів. Вул. Європейська, 19 Бердичів. Вул. Європейська, 19](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgu0hrpQptQfHB3c8qUUPn1P5FGzXoin-OIR2YO3NJg8XZahrerkKmGBIVExK6qV8K5t2pYb20crF_DOusDYRmmAr9GDkbscJA_VzlwYVzNPNAQNYiFnwd_1F1rFOU0ANR8dSm2DJp18yg/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230109.JPG) |
Вул. Європейська, 19 |
![Бердичів. Вул. Європейська, 19 Бердичів. Вул. Європейська, 19](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivJnXHKDyk3GF7xN39CH-xrgUv3MduN5PeEJ3JuXY7F1fsNWCQLqqVFdJ1r0cVLmDKb7yJOLqdTFpKy9bkIMoNiMLIi3wTmjRx20GFIYBYRxIkOUTeOrAOFrT_5XiJpMY_xHKd9PYX0sE/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230110.JPG) |
Вул. Європейська, 19 |
![Бердичів. Вул. Соборна, 19 Бердичів. Вул. Соборна, 19](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_Vh0K0uMAui5TD7ww3fVpsRPZJaDR6rtise1q-JRZ3PzLdIPyFoy62iYvrJwKHatJ7JHvoxz7sPNEcH3ZSdrX43XdVLvMtwk5fqoOh1yZEggKq9PQ_gMMjtB_r0BKo-tzquKnBlK_9K0/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230093.JPG) |
Вул. Соборна, 19 |
![Бердичів. Вул. Соборна, 21 Бердичів. Вул. Соборна, 21](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigG7jJXg83Tny4afwvyZhKDYV9at1bfcOPhyeygpcoTLgcFhusXHpDj5DjjjdKcRIsLwe_jYb6ofEDy8oYC7UmwBMYw2E6LUPWxPw1Dfe2gLd4FB5hg-eOVgLSq2-5d0btnlOnOSVGkXU/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230094.JPG) |
Вул. Соборна, 21 |
![Бердичів. Вул. Європейська, 16 Бердичів. Вул. Європейська, 16](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpk0YBIYEg0IVR5VcjD6lU9iDRweKcF3mOsKz3nauFIntAl7_xM7MfjJ-HQMjxpeDqf6G5NVh3QveMYwAY9M1W5TnkPHev0vQArrBBB0S8N_WpN9eMViIc4IYih5_1FScI-dd8BG9TvgY/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230113.JPG) |
Вул. Європейська, 16 |
![Бердичів. Вул. Європейська, 16 Бердичів. Вул. Європейська, 16](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0nV2mAM1drZf7u_hv1c7RxsJ5Dodq_nUFVTNmSLpBm7v7c7DiFqPhpHYbLe8RHdKYiZetXv6-xK7UBRD_QVbF2jUvC61sL9GriQucD8HSuaBZlbt_1i8hWp2IRw-HjHiSkFOA0O1GYqQ/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230114.JPG) |
Вул. Європейська, 16 |
![Бердичів. Вул. Європейська, 16 Бердичів. Вул. Європейська, 16](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhIXsDpsxRjPBUZWFIoY8gcayBDT_I-DjhXt3ueWDFhSYqke2vZ5OnfgAmjeXenLPy0iUOw9lXlC2l4X9eqEshZsDa1F3EcbMEXRRw69zApZe-kIvhC0vMfevBnz68bzK6NIEIBe1mVaFA/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230108.JPG) |
Вул. Європейська, 16 |
![Бердичів. Вул. Вінницька, 30. 1901 р. Бердичів. Вул. Вінницька, 30. 1901 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuGf_7QAtAEiXkXoguH24QuL8aZHVfSj7Gm5XnqMvlztRuGJC_Gen2bje1DmgpuNz7hWk79k68yYENcZAVt0GcbaCmgRDbxk3RA85WWQyQaTb9nw9f4ijFuTvuhLmdNqso1JlTmlsZUj4/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230119.JPG) |
Вул. Вінницька, 30. 1901 р. |
З 1793 року Бердичів входив до складу Російської імперії. Я нарахувала в місті 3 православних храми. Свято-Нікольський собор знаходиться в центрі міста на вулиці Європейській.
![Бердичів. Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р. Бердичів. Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgA7X68xez5LZveFZe6nCyKvXQz1jYYCPg7cgrhihi5B2t9TVDXuyUub31fphrEI35Temg5HlQnpi3D4pfLwMbAZqBPdOHBQM2zhWspI5oLGoY8M-cTdiyzywybZnudRpops9jzaU08jr0/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230102.JPG) |
Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р. |
Головна православна святиня Бердичева зведена в 1908 році в стилі бароко на місці дерев’яної церкви 1748 року побудови. У 1920-1930-х роках в ньому служили оновленці — представники нової радянської розкольницької церкви.
![Бердичів. Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р. Бердичів. Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0rsAvmxtTARHOGA0icWCZXjLMjTFie23GDV5_-XYAMPlZtQF_aMuQGgGpRHwihvsK6kzQrRUj_Ul0xuIE7JG9xznCaONa6YKwOYaYoP_owqz0OxyGsJx3Db3Bhvjnc3VzDG4ne7eEgVQ/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230104.JPG) |
Вул. Європейська. Свято-Нікольський собор. 1908 р. |
Дуже відомою історичною пам’яткою Бердичева є костел святої Варвари, що датується 18 століттям.
![Бердичів. Вул. Європейська. Костел св. Варвари. 18 ст. Бердичів. Вул. Європейська. Костел св. Варвари. 18 ст.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-vvC0cHgdf4MLf-ShCJVwtnCuCHBdZLxzO8mQtOhoeErFFeImJXX1au6mnuvI516RkjiRvdhUyIl-YoLRLXTpzBjBS9zvcf-_6ZJ4kISxLvMDeSaC90l-FoHFK1GSuj0uqdHGA8vSr98/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230125.JPG) |
Вул. Європейська. Костел св. Варвари. 18 ст. |
Перебуваючи в гостях у князів Радзивіллів, засновників костела, польський композитор Фредерік Шопен музиціював на церковному органі і інших струнних інструментах.
![Бердичів. Вул. Європейська. Костел св. Варвари. 18 ст. Бердичів. Вул. Європейська. Костел св. Варвари. 18 ст.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_lumw2FNCzArlJivT6Xa_vxeE-0jOaXbj6kvHoeYr5zweCKr_ygHa9rGmY_AFV23WF7rejTyE7MPpWkNQiEhDCx1Jm5T44b6d2CBnLqZmRpCUuTbxFMQG6NpISQx31Z4NNRa-XjEPlpI/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230129.JPG) |
Костел св. Варвари. 18 ст. |
Саме тут в 1850 році вінчався французький класик Оноре де Бальзак з красунею Евеліною Ганською. Свою музу письменник називав «єдиною жінкою, яку любив, люблю ще більше, ніж раніше і буду любити до самої смерті». Поштовий роман аристократів тривав 16 років.
![Евеліна Ганська, художник Фердинанд Георг Вальдмюллер (1835) Евеліна Ганська, художник Фердинанд Георг Вальдмюллер (1835)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicoEWX4caps0Rz4FoLZAAX_xgqOHxoXWHH2RXYvVipEnYUxn_RYVM-xdXzkX6gXcIwzfJsZ13g_6BOgMJqRygC690H8TQaNaOu9O6uBtyXLyxk2NoIz4IAvlIx4DiBK5Wmat1qef1GhYs/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-MadamHanska_%2528cropped%2529.jpg) |
Евеліна Ганська, художник Фердинанд Георг Вальдмюллер (1835) |
![Портрет Оноре де Бальзака написаний в 1842 році художником Louis-Auguste Bisson Портрет Оноре де Бальзака написаний в 1842 році художником Louis-Auguste Bisson](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYlQDQnFokhzwL6El_mGfhrD7czvfojVSAGrd5ThanHSNjxnFEnPCaRHo67nhakTTh2n6AJPJdWljtAqb6sMJnTlb84lgcu-7m1mkbtBcV2hXoAGJLJ1YcsbjGLQpHGi-_8-mSBODk3Kc/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-3502.jpg) |
Портрет Оноре де Бальзака написаний в 1842 році художником Louis-Auguste Bisson |
Евеліна, ставши дружиною Базалька, повернула його борги, позбулася своїх володінь, покинула батьківщину. Вона віддано опікувалася чоловіком в старості і хворобах. «Північна зірка» доклала всіх зусиль для популяризації романів Бальзака, що послужило його всесвітньої слави.
![Бердичів. Костел св. Варвари. Меморіальна дошка-барельєф в пам'ять про вінчання Бальзака і Евеліни Бердичів. Костел св. Варвари. Меморіальна дошка-барельєф в пам'ять про вінчання Бальзака і Евеліни](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj9HpmZSmdDRG-1G3hRhZX8HAgfcsuPHkUCawACmXoBM5xTglOXa2L6qkYyTD12ksZPNyMo1Bp_J6xQvlpzLuSiYpC0LgSnstVz4bwpr7xP8AUzYtZldukF3WkRovZrGpGXDfTXfJXZzpI/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230127.JPG) |
Костел св. Варвари. Меморіальна дошка-барельєф в пам'ять про вінчання Бальзака і Евеліни |
На місці колишньої дерев’яної каплиці, побудованої в 1756 році на честь коронації ікони Бердичівської Божої Матері, споруджений грот зі святим образом Цариці Небесної.
![Бердичів. Костел св. Варвари. Грот Грот Матері Божої Бердичівської побудований в 1756 р, відновлений в 2006 р. Бердичів. Костел св. Варвари. Грот Грот Матері Божої Бердичівської побудований в 1756 р, відновлений в 2006 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgB_GqJYis79f8iH9rVdNoc1Bd89E5AoSFKs3qiMZYfZ0vOIt6iBnWNFOyql-eJpVAgFKHXKDWqPJx2mZTYL7vviHm4bvrlhOVKme7OJT7W9xP_U1veIP811EUTlqWpseiPxZyRT2sSzDg/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230133.JPG) |
Костел св. Варвари. Грот Грот Матері Божої Бердичівської побудований в 1756 р, відновлений в 2006 р. |
На церковній території в 2013 році відкрито монастир Ордена Малих Сестер Непорочного Серця Марії. У цій будівлі можуть зупинятися паломники.
![Бердичів. Монастир Ордена Малих Сестер Непорочного Серця Марії. 2013 р. Бердичів. Монастир Ордена Малих Сестер Непорочного Серця Марії. 2013 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifWcW33m1iLOxFrYCxlOx7zSaXmMtkcnIFP4mbwHT9VmmDMMqWmVLZUI2UfQG9l4G94arujujDUQ-PDiZhSM5FoCSU3t_et6RDUgQ6Eqc521KvSva-aUqG6m3k1IMkJIKRJzKWsXEUPRk/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230132.JPG) |
Монастир Ордена Малих Сестер Непорочного Серця Марії. 2013 р. |
Є в місті чотиризірковий готель «ДежаВю» і кілька кафе в центрі міста.
![Бердичів. Парк ім. Шевченка Бердичів. Парк ім. Шевченка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_Tjm4M1Jy6fdywOq4jts3xUk-_TjmpfFEkPO9jIwBRhJbqgNfIRrYtJVdWzpV7lTyiEwT09w62UV1GnFEop4oLP4-qQgxLVAsqgy78zIDznFdaG84ZqNv5h-bSCKIju2-sBjUrdP0xFo/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230040.JPG) |
Парк ім. Шевченка |
Щоб побачити ці та інші пам’ятки, відчути атмосферу міста чотирьох культур, можна приїхати приміським поїздом з
Києва за три години. Автобус з Житомира довезе за 40 хвилин.
![Бердичів. Залізничний вокзал і автостанція Бердичів. Залізничний вокзал і автостанція](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1kfLzxb6ZfbBd4jtxTfjLT-WYxrzVQsZ8EU252GDbuW89AduUpJZPstRxtM5uqJy1PijAgj_TxHD5icC3dnxCl4Pgk2DEK4j_9LU55ki-OKgdW64tKHFej5fwSVkuXt4v77NN2YD12kc/s580/trip-impressions-ukraine-berdychev-P1230137.JPG) |
Бердичів. Залізничний вокзал і автостанція |
Немає коментарів:
Дописати коментар