Фермерська праця і сільська ідилія приваблює не кожного українця. У сільську глибинку міський житель приїжджає на дачу або на риболовлю з шашликами. Немає супермаркетів, розваг, обмежене коло спілкування. Сьогодні я побачу, як живеться українським селам в Межівському районі Дніпропетровської області, проїхавши електричкою 2 зупиночних пункти і пройшовши пішки близько 14 кілометрів.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEimRHXTXeveQB4Smzjnmm6yAIIZQiFlN_EgVNFlR0M3qJ5R7pRpqHtW-U69e2LI1SOOYXl5fO3q9sLUx4jlr9PwAcxcr9P0Wegdwsz4KDFenfnE7aGLDt65FS8cRz_BP09dCTLrr82NDKMt/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0502.JPG) |
Антонівське. Зупинний пункт № 18. Приміський поїзд Авдіївка-Чаплине |
Село Антонівське простягнулося вздовж залізниці біля зупинкового пункту № 18 на лінії Чаплине-
Покровськ в 5 кілометрах від
Межової.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixL4aD9xin2U4EHI769P0aZ-snoGc5CnB2at-00-hTkCzURE28vOsH_E9wekhI43ISktw7SH8HQCpkEDtqDIqBduo2pz-wc8GC2lI9SGQVxiQPsEBFZVR-qPL2gA3OJD35kdqRYJevTh2T/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0503.JPG) |
Антонівське. Зупинний пункт № 18 |
3 паралельних вулиці — Шкільна, Степова і найдовша Центральна, колишня Леніна.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixWdOGQh5J8U5dLzswaLM6stym_-gOV6F2KBq0Q_lMXilIoN1DDtqhLIXEn2aaygZV_swYzqfPHh5NluwEaSGcJvhNMW_5quW5qCOmAoSI2LCQxasYstXnbknmykBmM9HdsjFCbgKLTdZj/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0505.JPG) |
Антонівське. Вул. Центральна |
Охайні будинки в оточенні чорнобривців і айстр. Йдеш сільською вулицею, всі вітаються, обмінюються добрими побажаннями, а незнайомому перехожому намагаються підказати і навіть пригостити осінніми плодами.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiWR3mGawM3XCjbvu80wGo9AblGEL48JhKE3JU27IgGPTsY3YKz3lKhx4Ub1NnaVEN6xlDpOCTApmm7ey8vTRyS63zxPva7iloHGYUE_LEGFhP9aI6PsFKveqk_qxoSPJlrBSocI8OopJi3/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0509.JPG) |
Антонівське. Вул. Центральна |
Населення скорочується у віддалених від міста населених пунктах, і школи в процесі оптимізації закрилися. По дорозі я познайомилася з третьокласницею Настею, яка розповіла мені, що учнів з Антонівського в сусіднє Веселе возить жовтий автобус. Вчитися Насті легко і цікаво.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj0SB7X4YmMg88GbkQWixnnr1w_Dsh-eQETETmYEx-LksJaoFPJ0b_kGmFQUnAkOh7HPfj8IQwortSr14Ya1ZLhX0GjNM9MgSirxgokHGyOD4CWpa6kDUg9XPHd9WB41T6j-A9Xx31FRv5-/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0519.JPG) |
Спортивний майданчик на шкільному подвір'ї |
У будівлі колишньої школи розмістилися бібліотека і кабінет лікаря.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEid-ny633_GunYbYDrtk-frcdEZlEE6KaFeTv0zvRXmcjLdJgRk4_61tH4FaC0mXb8ZAIVb6y4kLT7b6yBD1fz0XUISTFiyDXyl3283x823snxVmiF_mQT3T-y4WslP8ZtGxnDBDdOeKRFN/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0516.JPG) |
Антонівське. Закрита школа |
На шкільному подвір’ї встановлено спортивне та ігрове обладнання для сільської дітвори.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKZtMrw2xzlPPRLqgx9ClEOiLj1_m4KdC63KJd3lIQK3QnqvFX1u_Ys5SLj1DPyaTo9lPJMS0lbKJlNMlD_mjFgJCHJdozwJUMq4ut5AmEyvHOuMrJ5_JMxFv48LGgdve2PYNI5JV2EMwP/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0512.JPG) |
Антонівське. Спортивний і ігровий майданчики |
Колодязь на вулиці для подорожнього завжди в радість і ознака того, що тут живуть добрі люди.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh60CAus7rLTgkjRNGnOm7pdhmJEGXAwxw1d01cUGEqagjBTa23J8ZPGcnGroXT-8YMxexuFKsNANPZ-yhEgnTl7salsaCkyt0BlX0TsLvaDYN4TTEDWQZUAFDW4M2ZuATlKv4ZOncZFqI_/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0534.JPG) |
Антонівське. Колодязь |
Не в кожному місті функціонують будинки культури, а в невеликому селі вже зранку відкриті двері сільського клубу, який тепер належить сільськогосподарському підприємству «Мрія».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjAO1HRIrihU7WcZH6CdFSGTDrfsB-U0EowR4G71JqrExHAkIHFG717ohRCE0ZIkJdqdv4kIXk2gVw1dHrUny-E6dfXf-PQKhE4lul5cAgNAh2iMfGskqjhd9OEEPmr8VMC9i9SLBLBAcRa/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0535.JPG) |
Антонівське. Будинок культури «Мрія» |
Аграрне підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, виробництві масла і муки. Адміністрація і склади «Мрії» розміщуються в Антонівському.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiXke1ztDf8tnPIdkXaC11ANewNvrnhmwvWJlHI4KqKCJf04f4-Z04yeNhKgflfJl93A3Jnjgt95jw94-w5MlhFu51pRxRENtI6n5bpkvAjNNKxBB-s9xMXEuqrIDlAAVosJrtqnsrHrnKO/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0523.JPG) |
Антонівське. Сільськогосподарське підприємство «Мрія»
|
Побачити вогнище культури в селі не менш цікаво, ніж в місті.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5YjzepsQT_UIRqt5Z6eHDg9gEKmEr2eAMk21BCVQtEFbIZ3iIU-20hWBzsieXNNiw3MLNtFjJbVv8ysrqb_x1jHtJacSGz_HfaM6He3yjN1JmyRHznO7PViTZjZPwYGgwVGrqU-9KsaVc/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0549.JPG) |
Антонівське. Будинок культури «Мрія»
|
Для дозвілля селян придбані тенісний і більярдний столи, звукова апаратура, створена читальня з підбіркою газет і журналів.
У великому альбомі зібрані фотодокументи і спогади жителів села про Голодомор, звільнення від гітлерівської окупації, відновлення колективного господарства, трудові будні і свята в Антонівському. Оголошення запрошувало юних читачів на День книги, а для ветеранів праці готувалося привітання в День літньої людини. У вихідні проводяться заняття з бісероплетіння, на які прийшли моя знайома Настя з подругою і продемонстрували яскраві зразки прикладної творчості.
На території клубу створено майданчик для масових заходів і встановлено пам’ятник воїнам-односельчанам.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgdVQPB3tN2VzldkIcenvMmqS37SyKVtlDTMe5jUlgC2mDCDR5h8C18bYuj6IVuSQNm6cNTX6isRB3g4-K6nfWyxJBnubKaZ0vbzk7yLtLqUJM60Kv5HkbO1Jgey0lW0XUv0GT0zAxIjB65/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0567.JPG) |
Антонівське. Майданчик для масових заходів |
Імена 160 уродженців Антонівського, загиблих на фронтах Другої світової війни, увічнені на меморіальних дошках.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbn6M-957nVWcr4P6tR3Uqc4F6Kl16Knnp3-_DWPjUC8-gtDnPVonb8Z2CFh2WEf60Kd0PPhg6cMpbGj1BgPKhPQYQzYw5nSlmBIU6EMAiC0c0CtCBANzWYneS5_zD7lNGOVA4eR1Jsu6g/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0570.JPG) |
Антонівське. Пам'ятний знак воїнам-односельчанам |
Від клубу до межі села Веселе — відстань 2,5 кілометра. Дорога з вибитим щебенем не сприяє швидкому просуванню.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhthrEAXLW28VtsGYtSusirHq8f-1lavwHn7ttYh3whtivxC9-9CX5N6UMxxxEepAy_L9bNtfOcKaoI_jYM7LBtbxhtURYBBQ2-IAoPUqhJfUV3MMobiyCzP1Z-Fjzht9m80IUSHBI48HFV/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0581.JPG) |
Дорога Антонівське-Веселе |
З південного боку розкинулись поля з дозрілим соняшником, над яким височить група скіфських могильників. Найвищий курган Могила Бугаєва виконує функцію геодезичного пункту «Олександрівка», але металева вишка на ньому зрізана.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi4d-bD4m7GMgVfoR6I4t2hRMZh3Q5IxPbyu8Ieu8WOB9lNCN-CqrbdsvDh0Ho6RJc3WN487KXrdJUHKz5NTN3jHSY8LqM7DIOlT-DcHoLAJPmwhn9qEch6MaYACH_rvl8pv71LJq-lteh4/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0578.JPG) |
Курган Могила Бугаєва. Геодезичний пункт «Олександрівка» |
На узбіччі дороги залишилися сліди діяльності божевільних піроманів, які влаштували фаєр-шоу в посушливу погоду. Пожежами значно пошкоджені і знищені лісосмуги в районі
Райполе і
Підгороднього.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjv-Ftu2t8bwXudS3ka45WF52PnpoAOM0nvfbJsvYi3fv2skzklQjfkYhi9PPxvhcEctxYvqwtkd-jqsg66cOBz8W5kHVfU1zQbg4HYhx3sEPClQFOe7zIWWqIjvbLo6IPRmqvhuzxWX2n5/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0580.JPG) |
Балка Дубова. Сільськогосподарське поле |
Вдалині видніється балка Дубова, а південна частина Веселого називається Дубово.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEig62hRN9IsW9Amgq9_UHYfHfSz3vuaSGaFFYdBxdMzTjkBGpTEG38GBADXFeW1lCQE7JqcsSKBQzLyzI6Tl2m42CjS5VCPQRjepgsLlSW7YjMVb3zFf28Sn9Nx3GEgUODAHXZDxOnXB8i_/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0588.JPG) |
Веселе (Дубове). Вул. Київська |
Приватний сектор на вулиці Київській прикрашений креативно і в національному дусі.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsH9ehyHKRifVIXIGM4umYRPLn5SCdTQP4nU2YeSbn9_7rlOSJCamgLX2Rkv8SaHSuGbliB2Vt9Y4WOH9mB_Jj2PYS_2wKYuKouuedNFv9lNwBXXwtVUT699zf-D7jeSlq4Nq0-9Lu4dWb/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0590.JPG) |
Веселе (Дубове). Вул. Київська |
Село виникло в 1878 році, а будівництво залізниці стимулювало селян із старовинного запорізького поселення Іванівки переміститися ближче до магістралі.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjaP2juPj0qHcIoqEQqQ5pe7QxTp33K8XWP_EvWgMQ1E_cAWLTRP0Q12DTB2KWQTNux40kj8Tu1vG9kB6P6Ktz1Y4QQHKlehUmTEbHX1UEsodorgrgCyNT6_OYg7WiWcIiF2Bz0pCxgc2ZM/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0606.JPG) |
Веселе. Вул. Українська. Житлові будинки |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgS0F3Um9YqpcLbx2IKF9yBdXJdN9gI8u67WrZ0cFyWAR-qlFinR59ehF52aA2NeFpFgiMxibQV5PON-IZF7fLEgSkR1K1_WJ1nbY1mBlUQD-LzutvoAJQMaPHW0tCXYDFMEDn2tihdD05Y/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0598.JPG) |
Веселе (Дубове). Вул. Київська |
Зупинний пункт 347 кілометр відкрився в 1967 році стараннями ветерана війни І. Ф. Орищенка. Фронтовик повернувся в рідне село незрячим інвалідом і домігся створення платформи у Веселому, так як до сусідніх зупинок приміського поїзда було неблизько. У 2019 році вдячні односельці на честь Івана Филимоновича на павільй
оні зупинного пункту встановили пам’ятну дошку.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipHOm8_aFw41fJNQiOq36dgcycCKjDOTyz8KLQpQ01Xza-JQtl2-7CVn6a4Sn5SqghbBhRJNZ7wAefobMvRFBRJYBFKfYxjDGaI04A0wLqURKVMPClmT1FhmGBg9WxXiApkjN6uZ00_dHd/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0601.JPG) |
Зупинний пункт 347-й км. Пам'ятна дошка І. Ф. Орищенку |
Вулиця, що веде в центр села, носить ім’я лейтенанта Капустіна, який загинув у 23 роки при звільненні села в 1943 році.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi7iTJ79Uu76QfC_7FgTbbBFzGBXybXvQGcXV0ubSbcx9Z7zDle9D9FDjqZ7DBMKaPH_q7-fifaNsqWjCVNp7Jl3ykEuLtXwksP6hG9ygR0qOdPrb4cn0IIeEA8ln-KOTfBKeVanx7scA1u/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0635.JPG) |
Пам'ятний знак лейтенанту Капустіну на вулиці Капустіна |
Вдалося побачити оригінальну табличку з назвою вулиці на будиночку з дерев’яними віконницями.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTDnHH_hX6MgIJpXcxtqJXTiSsWpImzCxqovB8OYs8mVmo26D_FteslGf28EhW0igd6Lm3WQe_MUUYVTMb2E9u8bRjqFqSLp23VrvX6cP2ZyJGuZtShSdfqUkt2WluodinlIfCJ8kiZey_/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0689.JPG) |
Веселе. Вул. Капустіна. Житловий будинок |
І нешаблонні стовпи з зірочкою на спорожнілій садибі.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsxGLWoEX1IMlvvL_SHzCqj65hu70PlUPvXucKguG8Gnq2jRdRBfWM8ZHt_gJvhZ1WrErNcs33an16P2W3i507kT3mQ5HZB6cUXkJr2EJY_etTkBpz44T9acwmvx6xPuYxZhD3I2o5DlMc/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0683.JPG) |
Веселе. Вул. Капустіна. Стовпчик |
На цій вулиці розташовані фельдшерський пункт, дитячий садок, будинок культури, старостинський округ Межівського селищної ради.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiWbSwg9As-ho7YIvTcI0T43DSfjxKAYFBr65RuXJ6MDnyNW1Ts873eQ-Ppaf41odXrxYC2ly-bMXlEcIUOyXz8HM10kZy_zOeBKjyeNII_-_kn3K9E7MicwP1_Y1v3-I_iSuF4FEJV7GBV/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0622.JPG) |
Веселе. Шкільне подвір'я і спортивний майданчик |
Не забуті імена воїнів-визволителів і 218 воїнів-односельчан, які не повернулися додому з фронту.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhniQ-uusG_hc2qjXkxQUSHCVEBhw_dZ4UcsvkpQsRTZ_GLMeJeT5dHs86HvDJN9LRsTGr_iwhR6Eq_MMjK6SZnfrPbcteYSmkvRZ7WZ4rJCp-bxgFH8mvuYToVV3574qa1gvwvrFk_1zyB/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0663.JPG) |
Веселе. Військовий меморіал |
Страшне горе увірвалося в будинки трудівників-хліборобів в 1932-1933 роках після указів кремлівської верхівки.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifUT7b-KjSykT7CUT-e2EIQQwSwYHZlGRo1B0cWftJbgnieR024Hk_OFXxw8sz55TQnmLJ94WPDuYO8PIdAnL-UP-GqulA9-KMOCszext3HpshdZejZqtAYfzOOi3E5vmVWz0yIIY8gLCy/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0633.JPG) |
Веселе. Пам'ятний знак жертвам Голодомору |
У центрі села влаштований міні-ринок «Веселка» і з такою назвою працює продуктова крамниця.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUv_TJgDrGO-RPsKRvrsXNIUk79T903enPrQmST5Gh0FLVf6qJAsXUwOvs4Li8PM71cJ9qhRjZVs0WZGDaKdTgPLPEvYrOz7O0bQvjQoZ3FWmEPrT_lNa3dUPM8YNQVFIBXVHSXrlXyo-6/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0653.JPG) |
Продуктова крамниця «Веселка» |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiK3_pNr2kCr_vSoHk-2NAMUSjZexLJmtRMnEIC_YWtXrxWkK6dXIjQFs5edrMluvy5IM7i6ivgDHjNhvqKnRbKbLCHskb2tUD7ARAQnOVPCDtS8Jx2tIl2j-nXnkHgW4rpJHq5sSGUUWOJ/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0640.JPG) |
Веселе. Ринок «Веселка» |
Якщо збереглася бібліотека, значить в селі живуть люди, які полюбляють читання. Книжковий фонд Веселого розміщується в будівлі з півником на черепичному даху.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhWJiNH7KWYD5xmWpnEc3UelnNVmpI7xAd2_0nPoa6CHj6uQBuD4Tva8LxyvHNMrM29DgoY6betoTjvv9m4YBP8nQAmi4cc_g0Iq_5e7QT8wYefWj3LimJeWwrXTKMXaEnAxq9qh0V9dQKl/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0642.JPG) |
Веселе. Бібліотека |
Церква Вознесіння Господнього займає приміщення перебудованого житлового будинку.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixI8SxWfnr9TD4MVnAFAVaVKMhDk__fWKnWffttbH4vVW_1Tx2LFiU9-b6vIlNj3VFwsSAjZUv0rQTbqBmRlpShyphenhyphenIJbGxkLR7bytQrcVMWKZQ5svz9Db2ZVRRgVN2pXueCjQ80XRum5NFu/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0652.JPG) |
Веселе. Церква Вознесіння Господнього |
Не всім установам вдалося вижити, а уціліла буква на вивісці нагадує, що в будівлі була лазня.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjnKefsXigdca7BXggXu53qQLGBlasdvwcOpSxNr4axHcS7t7fPWmSWtQLpEZlNfmLRwx8KlwadOgzHnv7BvL7WZMg_1q4zEvCsS0Q0gWgqyahgAYXvhcCGnb7u8nCyOScRvEnT1KTIBSvg/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0685.JPG) |
Веселе. Колишня лазня |
Наступним пунктом подорожі буде сусідня Богданівка, до якої я буду добиратися спочатку електричкою, а потім пішки. На залізничну платформу приміський поїзд
Авдіївка-Чаплине прибув о 10.55, і через 3-5 хвилини він мене домчав до зупинкового пункту Кирпичеве. Розглянути ЗП у мене буде більше часу на зворотному шляху, а поки мені потрібно було зорієнтуватися, як швидко дістатися до Богданівки.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiuWD0nlhUDkjeD4fbQ02G0QxSVnUG1ZNBiwelqJwCdRLKjkPzDSnWZkJevmZfjW0XZB0JYj-Pq5EVO-fCyC5yWeLUSi3aPhekLtTUWMsyvoHV-0svBR5N-kNyTV_1rbtnRYBeQwy4Kr0Bp/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0690.JPG) |
Зупинний пункт Кирпичеве. Приміський поїзд Авдіївка-Чаплине |
За порадою пасажира, що зійшов на ЗП Кирпичеве, не обов’язково йти по довгій дорозі, роблячи коло, можна пройти вздовж залізниці, згорнути на стежку в лісосмузі і відразу вийти на вулицю.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivMGbz5NJsWO7-xkRXVybZpM_vuI-b1OALu5iKnWhy25hwCC6WwmFw8zGcTtwbX7Q3TJ5ORooCRbSarH2zvt94GOqnUIpvRYTTzFCG6Ygc6F1Ze690YLbZ0OGTNDCVbNHyLBYoX8sJrgXg/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0696.JPG) |
Залізнична платформа Кирпичеве |
Цей дядечко, напевно, давно бачив стежку і не користувався таким варіантом заходу в село. Повертатися на вихідні позиції і втрачати час не хотілося, але в густій хащі лісосмуги не проглядалося жодного просвітку, а йти по щебеню залізничного насипу було непросто. Приблизно через метрів 900 стало зрозуміло, що залізнична колія відхиляється на північ, а мені потрібно повертати на південь, доведеться пробиратися через зарості нескінченної лісопосадки, інакше можна пройти Богданівку і вийти вже на наступному зупинному пункті. Стометрова перешкода з зелених насаджень здалася дрімучим лісом з поваленими деревами і колючими гілками.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhEjV7B4Qw7M_fV8Qu-eE6z69TbYj0faVqyj-UgwoRFsHXzNjQqgMD0JyHpAFoGXqEx1nnGndXjlTCO5D944Z0aS5-mT6RDT6sarCEPoBdQ_P26-T9Vlmk2EUcFlWjmyPycHgNoh51j9GJI/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0584.JPG) |
Богданівка. Лісосмуга |
Нарешті важкопрохідні хащі закінчилися, але за ними не було дороги, а відразу починалося поле. Довелося міряти глибину ріллі і рухатися на південний захід до села.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbZZFCmwQ1Aif69nj53-Vx0ow4bbEPv0DB40R_hEO6wvc9uFg2CO9noeOsWUcNvLyPp5ex3PeIab9awUp5K8i4_C47TL6xLS2PwMRXqgocmNbtCAd0KKIL4s7cmr4ogiPZ1ZwfRtGxJqII/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0697.JPG) |
Богданівка. Сільськогосподарське поле |
Богданівка заснована переселенцями з Іванівки на початку XX століття і зараз є центром сільської ради, в який входить Антонівське і ще 6 невеликих сіл.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfziMTGdtq7x-vY5N9yc8sUP5gXSHkJwwAoA_oMF7NwfD5w5haVxFeQ5ZS2roXTGXxKyQ7YRju3eJ9-8hU4nXIabLAMJlRyDsTGyl59-Z53e8PSQ5lkp6VEg0YnsvRG7eWqiKNsmfYkLIe/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0701.JPG) |
Богданівка. Вказівники вулиць |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbTh_u2pdnpHLWVAQDZ3SNc20_Fzn9pzWao9IoPRCK4LmesyY7FzETDoh_r79iGCwV0Zg6KTSss7NZmEHszJ2WZjb8V9RYhRHgOtpvFKsXEMnAZpwP20mfGsvljVA9ygEcO7OA2VwTb5Ge/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0732.JPG) |
Богданівка. Центр села |
У будівлі сільської ради містяться фельдшерський пункт і поштове відділення.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjsxiXpFrlWDmSl62UfRmoV_c_zLPWibFNqf6zwmBVLR3Q4qAFygeRoxDvPqj2o1mAYlWBzMWVMH1C6_VvVDb5tYAGmvGp-t1qOog0yf7S8ZG465RmrhBIO9b7l1eVHis9uoiM0VsThjUGZ/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0727.JPG) |
Богданівка. Сільська рада, фельдшерський пункт, поштове відділення |
Будинок культури з колонами на вході був закритий, незважаючи на вихідний день.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhd9UxnJ_OmqnmX3VbZQ_KKkeksUZk5GbKxJ5NMDLU5wGfYI5xHiladCAAw_Lry-I18Nw4Ax2R2dG1IWoArT1NjkF-7febt2pPxe4hNrXaD0KwaIFCfGzNPdtDx4HrBldNdl3U1hdopBi8o/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0709.JPG) |
Богданівка. Будинок культури і ігровий майданчик |
Перша школа в Богданівці була відкрита в 1932 році. Новий навчальний корпус відчинив свої двері в 1994 році і тепер в ньому разом зі школою міститься дитячий садок.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOf0bILIhpqQAX3Oq-tvm9_RY-8CD-liNeraJlljIs9pKck4EWPGViNEEQT7qh6XiT64-VFD3lu1p_s5VgJDblcOS9vf2-Cren2D6f9ehZuzcGlOZZqzz9ZJuNYnirr-1pqE0I9xgm3PR6/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0712.JPG) |
Богданівка. Школа |
У вересні 1943 року до Богданівки увійшли ворожі танки, німецьке командування намагалося захопити Богданівку, Дубове (Веселе), Антонівське і станцію Межову. Через кілька годин в результаті боїв села були звільнені Червоною армією. Братська могила загиблих воїнів-визволителів знаходиться в сквері, в 1956 році на ній споруджений пам’ятник з фігурою солдата. На пам’ятних дошках увічнені імена червоноармійців і 170 воїнів-односельчан, які загинули на фронтах війни.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAHFDK6ocWFvoFPHLBchxJdJ9_Reoqb74A2JORNVOhH6zEDj4DqZbyD8w2YjlhrSh9Y5BeMbsgG84l_jTV6zsFnKkoni3gAC6iQZV9jKQsy3FPgD1nxYVZngoj9k4tpfxwfxcdyZJIDaGZ/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0715.JPG) |
Богданівка. Військовий меморіал |
В сквері встановлено пам'ятний знак жертвам Голодомору в хлібодарному краї.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgeKatARsQfvDofcjiqoH6n0noX2VL8DwxGnsCDUoOMUxRZCzRJxi-xv_EbfO_V8TvQJuyieux_dcz9-N1C4ypNvuPBXgkk5Z616ZNPvMhDkKAtupj3mJUCffPQpasELEm2kG9GOsu6nAWo/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0720.JPG) |
Богданівка. Пам'ятний знак жертвам Голодомору |
По дорозі з вибоїнами до зупинного пункту по трасі протяжністю трохи більше 2 кілометрів орієнтиром служив покажчик сільськогосподарського підприємства «Богданівське», колишнього колгоспу «Дружба», здалеку схожого на придорожній хрест.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSkjsTLvr1O6PUNBYec4NPdZ0BjO8j-8dQ9P91_3-w6rKf0tgqREZ0ZkSntAxoifFv6CRAtBWIQZn1iobT9WkpujUNGTze_ntG2CJ4K7r086do_-C1BgFaxN5vJsXxMkRuWmPStZW1XbrT/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0737.JPG) |
Дорога з Богданівки до зупинного пункту і Межової |
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6r74PgUdCmEefkjjnobBq4qvOhnNFx6dtaJ4FzUHpMTij3RaEyLNK99jARN1Z3RtbQ7uz9SxiCsuYJVNzeFAY_2yLTGcQeDHCc6Sx4b53KjkOIT3GAXo3fuY6g4l5bY65-cjbxR62LxXE/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0741.JPG) |
Покажчик сільськогосподарського підприємства «Богданівське» |
Наприкінці вересня на полях зібрано врожай, а велика площа угідь розорана під озимі, зяб і до весняної сівби.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0G3P-zWP4tC1dvfwFC3SautjOFyIZuSzRGNegQzYFps7zbvxI0Rsl0XXM6yw2gqtDrEfI5TIm2i1IWVAySRjO5Zd3Ldx__BG5NFPkfDjsMeCpggoKpmMa2MxK0cClH2xN-8O8B6AYq0tN/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0735.JPG) |
Богданівка. Сільськогосподарське поле |
Нарешті побачила залізничний переїзд і колодязь біля нього, правда, водяна свердловина виявилася пересохлою і без відра.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSEV4HZ_HscZJuE0VewzcN3QmZGd6E7a-6OfDvCRDYQ6V9jSrSaXO6Ze3LdTiTiIxTQpCt7I8isOPTY40WVSuw498FEcl208yN1AA8U7gPffyQ4WBrVeu4OARNWdN1_aBcVAE4SUh7BWoi/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0747.JPG) |
Залізничний переїзд і пересохлий колодязь |
Прибуття приміського поїзда Чаплине-Авдіївка очікувалося о 13.05 і у мене в запасі залишалося ще 25 хвилин. Зберігачі залізничної історії знають, що при проектуванні залізниці Гришине (Покровськ) — Рівне планувалося будувати дорогу не від Гришиного, а від Кирпичеве. Але делегація з місцевих старшин, торговців і сільських старост була проти будівництва, мотивуючи це не чисельним населенням і безводною місцевістю.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNLo4eztPg7NWHIlB5ggbFUGuyHIBQYnjyzYFx-n2dwPnL3Ledf02cNrlT892QiRt2kSe1iNUacHbqwIB2HkPS8a037IMwECYHcP4wQU7Gph9jsq_6XJUeNRBcJkrAlmyft8OTegjJqV9G/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0761.JPG) |
Зупинний пункт Кирпичеве |
На зупинному пункті є двоповерховий житловий будинок для залізничників. У двох під’їздах заселені тільки 2 квартири, решта порожні.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3G96ihFHbbxd2BDnsCxruAu7bnp_ULWyt21KojMl8T0mazI7mvaF7O1J_OK2IgNaoVw4MaBqAckaVFgfoJk7uDoLhaOdVoV4Ui9rSvf_KClVpSkUelDE3WCpb1M35z4cU3lbZUdsDcx9n/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0752.JPG) |
Житловий будинок для залізничників на ЗП Кирпичеве |
Дуже дивним виглядає напис на покажчику — невдала транслітерація з російської мови. Як могло поважне відомство допустити таку безграмотність?
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhAJjyEI4SoDAYd4ixbNfiJfxPaM84-EKztocpsswCCRXjgYQi01OYlVS6yMseIiUv0H-DmqwWEMtHilbMIfg5yAEScysURRhu_MfQD17IciDo7m7PhFxx2GWseqcjeWSeaTuiis6jqhT7/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0695.JPG) |
Покажчик на залізничній платформі Кирпичеве |
Ось і електричка Чаплине-Авдіївка, сьогодні вона прибуває без запізнень, чітко за графіком.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrTMHtwutMBiyswfs6N8U6KZrqN0V8riT253tjcOS3SU-zy9j1BtmZteDbYCL8W9d8LYq9KmXBf0H1wm1zQKRkxosXqhl8YRMKmogMHFuLRLe8XNwKL4Bvlh5OqpGW5heLHqd8LYcyPqCk/s320/trip-impressions-ukraine-anton%25D1%2596vs%2527ke-vesele-bogdan%25D1%2596vka-DJI_0766.JPG) |
ЗП Кирпичеве. Приміський поїзд Чаплине-Авдіївка |
Немає коментарів:
Дописати коментар