В Україні налічується чимало сіл, названих на честь носіїв одного з найпоширеніших імен. Завдяки заповзятливим і працьовитим першопрохідникам з ім’ям Іван на необжитих землях у всіх реґіонах нашої держави з’явилися поселення і господарства, названі в пам’ять своїх засновників. Село Іванівка Покровського району Донецької області — центр сільської ради, якій підпорядковані невеликі населені пункти: Веселе, Вовче, Євгенівка, Лисиче, Лозуватське, Новоторецьке, Прогрес, Свиридонівка, Сергіївка.
![Іванівка і Іванівська сільська рада. Покровський район, Донецька обл. Іванівка і Іванівська сільська рада. Покровський район, Донецька обл.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi5_wH7u9R_BitZmWbomgj5eL8wpjhfFp0z-QdXH28dVFNYKfJbgnwKg0oZDSThLJ7LeuNwRRt4kwbFLYiDUrZ4t1doU_J-pFgjgNfUgjIRHSVU6Waqg9pNiJjmVQIzrZN7YlYV8YtjrFh0/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400724.JPG) |
Іванівка і Іванівська сільська рада. Покровський район, Донецька обл. |
Іванівка розташована в 28 кілометрах від Покровська в західній частині району. Перші поселенці з’явилися в цій місцевості 110 років тому. У 1910 році, виконуючи указ ініціатора аграрної реформи голови царського уряду Столипіна, корінні жителі Гродівки, заснованої запорізькими козаками, отримали у власність земельні наділи в районі Берестової балки. Переселенці далеко не виїхали з батьківщини, а в 5-10 кілометрах від рідної вотчини протягом 1910-1924 років створили нові землеробські господарства.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgZFoWnndOLrFl0bn8IxdoSI0tJHdGHCBM2AyC7ryDP9Ai2gmT4KW8J3iX3hVeR1dSbYeRc-wMopdLF2y8-oVVFmE0XmRRxBbC_Y-V-tzz74gvm2KR4aO9mia1z5vw5dGsCE-lSSU5xhbtr/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400736.JPG) |
Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна |
У степовій зоні в долинах малих річок одне за одним з’явилися вищезгадані села. Селяни обробляли родючі землі, займалися тваринництвом і вирощуванням зернових культур. В Іванівці розмістилася центральна садиба колгоспу імені Ілліча.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Сільська рада Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Сільська рада](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhIMH0nCnDtv2cn879KCRGSFTStLjnmF8-DHDdKtpFt0f-QVptoqxOTf2CPcWCyGKXBF7eM6nzeWvhW4LKyHWt5jYKlisq7BLSHAortMR1jHjmD99gorSAyHsqL0ttbMtvkpU7z5ELNlR6U/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400738.JPG) |
Вул. Центральна. Сільська рада |
Зараз крім назви господарства змінилися власники, технології і лідери вирощуваних культур.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Колишній магазин «Колос» Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Колишній магазин «Колос»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjIu4KYIUmDevjTJi4K42-BqsN2GWV9xcPrwDSxEXnVGfmDJ6nVcIZRvGJ327UtcU5jvDCSGHFYeYq0tcOeaAH6wNX3Hw-XDnrdi4ogMJqgigd8hvRecSvsTdNqIcapGYWpYpxUBZyWyKM/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400751.JPG) |
Вул. Центральна. Колишній магазин «Колос» |
Поля всі зорані і засіяні соняшником, рапсом, ячменем. Змінилося і соціально-культурне життя селян. Кілька років тому закрилася школа, в якій функціонувало всього 2 класи. Рівень знань учнів не відповідав існуючим стандартам освіти, і було прийнято рішення розформувати навчальний заклад, а школярів перевести в Гродівську школу.
Колишній будинок культури переформатувався в центр культури і дозвілля. Як іванівці проводять дозвілля встановити в період карантину не вдалося.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Центр культури та дозвілля Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Центр культури та дозвілля](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjVpeZd7ZpyqMZm4wQYhXRLBRplNnGl3OthxLEAIku7ZAiAnMrgV4r7WVZfGnDsUmuIZYTfc0clWZkd0Nwe78KNFxeQ1Cr9uP-dZV3SZACoLRbBZ0PVzvgegr4eYClUpZbO3DGJFSJdR6tW/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400744.JPG) |
Вул. Центральна. Центр культури та дозвілля |
Вогнище культури прикрашає велике за площею мозаїчне панно із зображенням молодих аграріїв на тлі символів соцреалізму. Фахівці аграрно-індустріального сектора впевнено дивляться в майбутнє, тримаючи в руках знаряддя праці серп і молот і спираючись на програму, засновник якої зафарбований в рамках декомунізації.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Центр культури та дозвілля. Мозаїка Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Центр культури та дозвілля. Мозаїка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9AwhnYmpBTHZR2ieceBLNNQLpgEIMPAnhgXpulhLedcDcMI8f52A9aB4PpRM1hGVow_kSiNAchdv2JTTC0rk3EknM1LaQ3AEaX-6ecHqoos3QhXogJ7rVEqSKcAJc6-FlNrNm_cyvXmaz/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400731.JPG) |
Центр культури та дозвілля. Мозаїка |
Біля центру встановлено ігровий дитячий комплекс і розбитий невеликий сквер. У кожному селі увічнена пам’ять воїнів-односельчан і визволителів від гітлерівської окупації в вересні 1943 року. У Другій світовій війні брали участь 488 земляків, 275 з них загинули на фронті.
В Іванівці є фельдшерський пункт і продуктова крамниця.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Фельдшерський пункт Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Фельдшерський пункт](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2-7YrcRIKsL19ikWgoHhnU3aRNIH2-BiXsOexH7CpUBVdWjVp_yAvhVp52EJCjQ2dKOpaqVu8NSU5AhE4Cjrcfcy5mYm_uonr5B53n3ovz7UTuRxInwmGRi8mIsUz1ypM5eruJT7otNOp/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400748.JPG) |
Вул. Центральна. Фельдшерський пункт |
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Продуктова крамниця «Україна» Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Продуктова крамниця «Україна»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOsMCY6QxkJ8l0waU2Cr2q0kb3suDqOzufrika4ucEV3bJJnMg8iekqKYHtOza0nYTVRA4bhZSvyS5_JSFtbkfZG7XyC9NMsaAFDZY8ycOVggJDD_p_0hJoTzBtRuYFn-XdmcUiRCyMYk_/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400747.JPG) |
Вул. Центральна. Продуктова крамниця «Україна» |
Свято-Предтеченська церква міститься в пристосованому приміщенні житлового будинку.
![Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Свято-Предтеченська церква Іванівка. Покровський р-н. Вул. Центральна. Свято-Предтеченська церква](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgrOI9Hz702qsYG7OweBrZ12J5BTdoHVwTCWJMHDVVgt11N6d07t7t90PJ-lT8TG9GbHLqsKgxgCK4Mxqt3Szgy0MsplPylMHPE20_FtXAcNIBr58gRyxI5cjO2tEp1gZSS4YuYPaxGCleO/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400753.JPG) |
Вул. Центральна. Свято-Предтеченська церква |
У двох кілометрах від Іванівки на схилі Холодної балки розташоване село Веселе. Напевно, 100 років тому його засновники були життєлюбами і веселунами, не журулися, відчували радісні почуття і покладали великі надії на розвиток свого місця проживання, назвавши його оптимістично Веселим.
![Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlHRjmM-ln8mUyaAdUN6Rq6mrt7Z0wU5zZMJOXucneot2Aaav3RczBLQXoaXx6FxjEtugNUs0rBXLnSb4I6dED2TqnBSER9wS5X9gXev5fbH-_ZEqZCiSVqKrWo4oRtZF_ojTsBtbd34Tk/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400694.JPG) |
Веселе. Вул. Степна |
У селі дві вулиці — Степова і Польова.
![Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJyTR_zZ6bdhUxh1HR8EjMM45KruKhiugilvR7V6VyVFEGQvxdTNvyjCfdzzYdcpGJrBKECmQAERd3Xy9uy0sRj2FSSbLTjPaZXg8QTGcJvHPrLDiXfAcm83YthQ6f6dMMdwCxg-AsgbE_/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400705.JPG) |
Веселе. Вул. Степна |
![Веселе. Покровський р-н. Вул. Польова Веселе. Покровський р-н. Вул. Польова](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhekn_gWL_5dSuN8uEfA4AXFi1WpThRUAp1FVbmGuncoyVKh1ZXmb17GUlhYu5QUhCT6F5Eujq0X6Ti8XQBf_vDWgm05V8e4z5N5v7DXVKz_vuDWXG53yWP7kryR_dkR4ez-v9I4KWegPaz/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400711.JPG) |
Веселе. Вул. Польова |
Більше половини будинків пустує або зруйновані.
![Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна. 100-річний будинок з саману, обкладений цеглою, вкритий черепицею Веселе. Покровський р-н. Вул. Степна. 100-річний будинок з саману, обкладений цеглою, вкритий черепицею](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5Ub9tevxBqgwfzqx18YhIq1j7wak0phd51MtL7KinIN-72D8XWYc-3KRHTiG5i4qWlLjbuM8BhFQRw2TpJJSsdRkwKo6RwZ3VHQPOktTo4AnHEefPddj_J0Daf6vpDYSAyCDJZV4mLBHR/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400689.JPG) |
Веселе. Вул. Степна. 100-річний будинок з саману, обкладений цеглою, вкритий черепицею |
Ровесник сторічних будинків і села розкинув гілки на узвишші.
![Веселе. Покровський р-н. Дуб Веселе. Покровський р-н. Дуб](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEisJJV8-yeanc4xuh7tEu2lYIUY0Jq2Q3dGhsBM0ikHusuYUiH2bl_5Ivc4BIDXWXkvdnntyAQRT7QFj8qPuOHG-aTuvzj8S9OZ-zkwncMh0UETrblEtXoQ8J_kcF7rLCZULELqFPxRaP45/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-DJI_0180.jpg) |
Веселе. Дуб |
Не кожен краєзнавчий музей має в своїх експозиціях статуї половецьких воїнів, які охороняли святилища наших предків на теренах Південно-Східної Європи. А в Веселому кам’яний істукан IX-XIII століть вітає рідкісних подорожніх біля приватної садиби, господар якої багато років тому знайшов пам’ятку половецької культури на ріллі.
![Веселе. Покровський р-н, Вул. Степна. Половецька баба Веселе. Покровський р-н, Вул. Степна. Половецька баба](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEijWZz6BKTlm0hXPJXZFxlM-gd3SPVNb-ecTYHEe7awspl02Df9weWcSNn0w4d81PI93fhTnm4yDsV976S2zU7ZFOfvqHH4yt24K0cuzTgG19icQPM3KUVuwSSx3cHugjzAExNMV54OsnLA/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400699.JPG) |
Веселе. Вул. Степна. Половецька баба |
Магазину в селі немає, 3 рази на тиждень приїжджає продуктова крамниця. До 1970 року в селі була початкова школа, тепер від неї не залишилося навіть руїн. 4 школяра навчаються в Гродівці, за ними приїжджає автобус. На сільському кладовищі є братська могила воїнів Червоної армії. Пам’ятник у вигляді піраміди на постаменті споруджений з цегли і увінчаний червоною металевою зіркою.
![Веселе. Покровський р-н. Військовий меморіал Веселе. Покровський р-н. Військовий меморіал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhebWG18oFjgCKisU1nfsa984rdozKCjcMG2ult5mNPdeJ-hg0-jnv1PYEBUrwiiySjmZW_qBYFUWYtZZVJ2H0qnHiOFknq7OJVbRpJHOcALvHyEw2h6-HfxHzcXgoh2Xu8hbBse07gy4f0/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-P1400710.JPG) |
Веселе. Військовий меморіал |
Село розташоване на схилах Холодної балки, на дні якої протікає струмок.
![Веселе. Покровський р-н. Холодна балка Веселе. Покровський р-н. Холодна балка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgp1tmHFKh8KAUqiqZuv02VIm9E9sv_mTXZdxkSZ6am-1ItanN_68moezSvTyUHhjo7qZd3y4qZLRyYQjewpi92iAwShf3IsH1_A-Ad9J92qPL0B_nJqKXG6Q9Ia7OD0gPsuI6P3X4d_2GL/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-DJI_0181.JPG) |
Веселе. Холодна балка |
У руслі водного потоку створено кілька ставків.
На березі влаштовано зони відпочинку.
Деякі водойми зариблені і користуються популярністю у любителів риболовлі.
Найзахідніший ставок закритий для в’їзду з забороненою табличкою на шлагбаумі «Приватна територія».
Прогрес — другий населений пункт в сільраді за чисельністю населення після Іванівки.
Село більш відомо за назвою фруктового саду, який постачав фруктову продукцію по всій країні — Лозоватський. В’їзний знак біля зупинного залізничного пункту № 9 зберіг назву, але сади вже не приносять бувалого врожаю.
Всі поля в окрузі засіяні зерновими і соняшником.
В Прогресі вулиці асфальтовані і мають покажчики. На центральній вулиці Гагаріна розташований дитячий садок, амбулаторія, магазин.
У кожному селі Іванівської сільради встановлено пам’ятні знаки на честь воїнів Другої світової війни. В Прогресі увічнені імена загиблих воїнів-односельчан.
Тільки в Прогресі можна побачити скульптурне зображення хижого ссавця, не мультиплікаційного або казкового персонажа, а вовчиці, завдяки якій утворився гідронім
річка Вовча.
Витоки рівнинної річки басейну Дніпра розташрвані між Прогресом і невеликим селом Вовче. Захищаючи своїх дитинчат від облави мисливців, сірий і зубастий звір став рити яму, щоб заховати малюків від загибелі. З ями несподівано забила вода, залила яр і потекла струмком, перетворюючись в повноводну річку і рятуючи вовків.
![Прогрес, Покровський р-н. Витік річки Вовчої Прогрес, Покровський р-н. Витік річки Вовчої](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKBGH9izkCiOLhqEMF-uFGkDkclDAc0DP1TspsCWkomtbgJxy6ljZOXDY-uiSUKIDFrB6BXWiHE1joNYZ05V-v6glo73oWCY4R7rgJT1TlZ6jBGx01QxZHagwlUTEn_yypvfdmrNE09xDE/s320/trip-impressions-ukraine-%25D1%2596van%25D1%2596vka-%25D1%2596van%25D1%2596vs%2527ka-s%25D1%2596l%2527rada-DJI_0725.JPG) |
Прогрес, Покровський р-н. Витік річки Вовчої |
Немає коментарів:
Дописати коментар