До обов’язкового відвідування мандрівниками в Самборі рекомендується площа Ринок і Ратуша, яка була і залишається історичним ядром промислового, культурного і туристичного центру Львівської області.
![Самбір. Ратуша Самбір. Ратуша](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLDhFuY03tkdKFivtMd-w8dM8PvDVrQV4uUwe6P3y9kc9qqnN6UOemQMVoexXg9ixUGGTsNhRyNI-cmDd8xFu_euCXCyFcyCograDXa67lgjzWAdIO3RNVU75xuHmF5fzLoSkyBppzxjz-/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300334.JPG) |
Самбір. Ратуша |
Історія візитної картки Самбора починається XV століття.
![Самбір. Ратуша. Гармати – пам'ятник європейської історії XIX ст. Самбір. Ратуша. Гармати – пам'ятник європейської історії XIX ст.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjYuQKQz-32O1Wo2PfULI82tvR37bMfAc6NMMj5snbvu7yXtAIzm1BXTfJs1_7k5vxiVtd5FZPmbl6Ni_yp915xJAwa_6Xlmv1U1sVmxC57e6D_U8jKx6IkQngXJCyHKXO8V7Tt6GVJoYQ/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300335.JPG) |
Ратуша. Гармати – пам'ятник європейської історії XIX ст. |
Перша будівля міського управління була дерев’яною і згоріла разом з усім районом в 1498 році під час ворожої татарської навали. Другу теж звели з дерева і її також поглинув вогонь.
![Самбір. Ратуша. Вигляд з вул. Богдана Хмельницького Самбір. Ратуша. Вигляд з вул. Богдана Хмельницького](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglwLNgU6UDx7d_Q22Bxjp6X_Z6OQ9MGeIEgHrWFblcpA3sKxWaFlZM5DnMM3WJ5EIHFJo_5BXeBBBg0eqUGVybudghyphenhyphen-CSYz1mRRf0Jeuc5kmyQTyUhX1RPhZV1DNbjFTz5jl0bE4EISmh/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300392.JPG) |
Ратуша. Вигляд з вул. Богдана Хмельницького |
Третя ратуша будувалася 30 років з 1638 по 1668 рік. Це була двоповерхова будівля з каменю з 40-метровою вежею. Після реконструкцій, оновлення фасадів, добудови портиків і зміни місця входів в магістрат від первісної будови зберігся ренесансний портал, доповнений сучасної деталлю — тризубом.
![Самбір. Ратуша. Вхідний портал Самбір. Ратуша. Вхідний портал](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHQkzQNV9JBd2MTooMysjektfVC5PKyaV6VxcrAuzSxvLeRlFQ0LWgDhD5GOobqqWqFKTFFSqVmuFWQnnrtXD0o5uzdECN3hksVW-9Oj2R_DmLCSVO8CGV1EeCfXRkqJAhGFwH2t5tOWuu/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300337.JPG) |
Ратуша. Вхідний портал |
У 1760 році на фасаді будівлі з південної сторони була встановлена скульптура Божої Матері. Пізніше її замінила фігура, виконана з міді. З приходом радянської влади в 1939 році святий образ зняли. У 1997 році неглибоку нішу зайняла гіпсова скульптура Пресвятої Діви Марії.
У 1885 році в Празі за величезні гроші придбали чотири часових циферблата, і з тих пір головні міські стражі часу віщають про його швидкоплинність. На жаль, після ремонту в 1980 році стрілки з північної сторони залишилися в нерухомому стані.
Архітектурний стиль Ратуші — класицизм і ренесанс. Вона має статус пам’ятки архітектури і не ніколи не змінювала свого призначення. Три поверхи займають міська адміністрація і інші контори та організації. Прямокутна в плані будівля має коридорну систему.
У центрі будівлі влаштовано сходове відділення з верхнім освітленням.
Вхідний хол з циліндричними перекриттями декорований дерев’яними панно.
Особливий інтерес у туристів викликає підйом на оглядовий майданчик годинникової вежі і огляд околиць з висоти пташиного польоту. Сходження можна здійснити в супроводі екскурсовода, але мені довелося підкорити баштову вершину самостійно. У відсутності гіда на прохання гостя міста вахтер відкрив заповітні дверцята і дав деякі настанови про обережне просування по крутих сходах.
Стіни вежі товщиною 1 метр прорізані вузькими довгими арочними вікнами.
У центральному отворі встановлений годинниковий механізм з противагами.
Дерев’яні сходи ярус за ярусом виводять на балкон, з якого відкривається чудова панорама галицького міста з кам’яницями, храмами, парками.
Згідно з переказами, з цього балкона Лжедмитрій виступив перед знатними шляхтичами із закликом пуститися підкорювати Москву. Бунтівники слухали самозванця-царевича з Ринкової площі.
![Самбір. Площа Ринок Самбір. Площа Ринок](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgiWrNvqzZnvj04fG_7CYRHp66ND25WQgq2dBBzvwn8dZJIRe4uELFBZhBQZmhQQd-P_lOfy7q9q0wWNg7ZfFOdXCyyxtAaGagmzn7TK9odo6isQQZ4C09VeJu5mYIoEjEq7eaJSB-aTBlV/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300361.JPG) |
Площа Ринок |
Сучасний центральний майдан частково пішохідний, на ньому розбитий сквер з фонтаном і лавочками, це одне з улюблених місць відпочинку жителів міста.
У центрі площі в 2010 році височіє пам’ятник Матері-Україні, берегині українського народу.
![Самбір. Площа Ринок. Пам'ятник Україні-Матері Самбір. Площа Ринок. Пам'ятник Україні-Матері](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHNfFAv052iBAhAI3_dK2CUSul0emWb1TmvSxmTu9mKnMlCojifJFCtRhhAcoW28SJZ-1UPaUvDHdiamK7UAJQ411sP5elWM22A6EuzE5-IfWbrqpVMqWEEtBcwROreQQP-YI5mY38KDt4/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-IMG_20180524_142629.jpg) |
Площа Ринок. Пам'ятник Україні-Матері |
В різні боки, як промені від сонця, з площі розходяться головні магістралі — вулиці Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Івана Котляревського, Миколи Коперника, Петра Сагайдачного, Івана Мазепи, Руська вулиця і невеличка вулиця Самбірчика, якими можна продовжити знайомство з прекрасним прикарпатським містом.
![Самбір. Вигляд на дах Ратуші з годинникової вежі Самбір. Вигляд на дах Ратуші з годинникової вежі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6nq1eL6OnV0nO5lE1285lOYzdzpDiIZcfJyDLjefTSugNtlhjlI3Q6jM7oIax_Gm5gRIPgSJ85VcWff76X7nvUHdFA2QeU1IjQlXYtZenexSL1p0M55HeP8J5z2dZEPdgzaBZNg65WpRB/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300350.JPG) |
Вигляд на дах Ратуші з годинникової вежі |
![Самбір. Вигляд на вул. Тараса Шевченка з годинникової вежі Самбір. Вигляд на вул. Тараса Шевченка з годинникової вежі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUDtMO_g5KCdMKKcLlWLZTB04HCsDWLnZOnkGpM-DjoNkGPFjHZsLZxiWjRL-6T5FWlvsoMRRaEtilFDMDpBOq0HoR5LXrq3WQxg29JSmuIxWSUmEBnOHBKFl08XCfgKSlunl4Un9ViPgP/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300352.JPG) |
Вигляд на вул. Тараса Шевченка з годинникової вежі |
![Самбір. Вигляд на концернтний органний зал і церкву Різдва Пр. Богородиці з годинникової вежі Самбір. Вигляд на концернтний органний зал і церкву Різдва Пр. Богородиці з годинникової вежі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi32ybfh_kfgxHgNwv9zLECy5eI1J5AdZcCNWydQQzs6603ENxsdXpuBsaV8Fsbl9QPwW5jhFYSOcLC9kW9ZHJLnAoBrZmIKhdl0mwgLPW_6AiG351LL3W-NM5XE_o3WqPnwAuUeiFctG-K/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300353.JPG) |
Вигляд на концернтний органний зал і церкву Різдва Пр. Богородиці з годинникової вежі |
![Самбір. Вигляд на вул. Богдана хмельницького з годинникової вежі Самбір. Вигляд на вул. Богдана хмельницького з годинникової вежі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg22RIIMy437uHOgmpFBK_3fWF-slmpLoB_mEV8TPWVtj9jf35P8V1vDZ_yaUYoKcvNKcDEjdQJTDZQ_lRUKGUkryHwkmepnEMoSOdqk_XgF1hIkTY3Z5A6TWHNU0as-0cO0CO7Am2_yhM7/s320/trip-impressions-ukraine-samb%25D1%2596r-ratusha-P1300355.JPG) |
Вигляд на вул. Богдана хмельницького з годинникової вежі |
Адреса Ратуші: місто Самбір, Львівська область, площа Ринок, 1.
Координати: 49°31’5"N 23°11’47"E
Немає коментарів:
Дописати коментар