У кожному місті є своя головна площа, з історією виникнення якої пов’язана історія міста. Ці площі відомі своїми пам’ятками і завжди улюблені городянами і туристами. Саме тут відбуваються знаменні події, проводяться святкові заходи і зустрічають гостей.
![Чернівці. Центральна площа. Ратуша Чернівці. Центральна площа. Ратуша](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhp_JLKg8IJ2B-BrjPp9h4fXqkjIfuNzQBs_qkxbM9esU8iKwguyayxNMpuSNJR-0GBrlKu8yVdhZgew8xkOQKjbsk4IxYSfSgXgyr9AZMiCz2K9AB-MwAtlcnX-cP3qZTBvK05hx-OKSQ/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220914.JPG) |
Чернівці. Центральна площа. Ратуша |
Серцем міста Чернівці вже два століття є Центральна площа, від якої як артерії розходяться в різних напрямках сім головних міських магістралей. Ядро історичного центру становлять Головна вулиця, Поштова вулиця, Університетська вулиця, вулиця Івана Франка, вулиця Михайла Емінеску, Руська вулиця і
вулиця Ольги Кобилянської, яка і привела мене на Центральну площу.
![Чернівці. Центральна площа – історичне ядро міста Чернівці. Центральна площа – історичне ядро міста](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgioLJ3LjQ2qP2k5lxs-1akQWot0TVJcCfgbryxWYjjkXS0S6hbUMTC2BJLLI34PclQl8zrcgHIF4F8WPYVp_IJXyiojm7pnD8zTkxhJpvbXIIdcAJ-AdLe6mVrVvVBPSOQHlIGprC9cjs/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220917.JPG) |
Центральна площа – історичне ядро міста |
У 1775 році, коли Австрія анексувала Чернівці, місто з трьома сотнями дерев’яних будинків нагадувало село, яке після дощу перетворювалося в болото. Вулицями бігали кури, кози і щури. Щоб імператор Йосиф II не потонув в багнюці під час свого перебування в столиці Буковини в 1786 році, дорогу перед його будинком засипали гравієм. Монарх запропонував в південній частині міста створити для проведення ярмарки торгову площу і для цього знести розрізнені будови. Місцевість була частково заселена і на викуп земельних ділянок міська влада витратила кілька років. Поки суд та діло, торгівля на майдані велася з кінця 18 століття, що визначило статус і назву — Ринкова площа. Такою її побачив в 1817 році імператор Франц I. Благоустрій Рінгплац (Ringplatz) відбувався за планом, а будівництво кам’яниць було звільнено від мита.
![Чернівці. Центральна площа. Ringplatz в австрійський період Чернівці. Центральна площа. Ringplatz в австрійський період](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQUTCEtTkwpT2g3ky1cacyrG9m43_uwvNRbp8aBHhAzLdkL1GIpyi0YqLzlIH71D7tdm9hT1lKGYtkbw0YQpVSBYulJYMxkwpEmAjCHMBiiyFMGzYHW6wccLLOfdfyhklNEcSjFPTj5uM/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-%25D0%25A6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BD%25D0%25B0_%25D0%25BF%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2589%25D0%25B0%2528%25D0%25A7%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BD%25D1%2596%25D0%25B2%25D1%2586%25D1%2596%2529-11.jpeg) |
Центральна площа. Ringplatz в австрійський період |
Європейський шарм площа придбала зі зведенням в 1847 році Ратуші, побудованої за типовим проектом в стилі пізнього класицизму.
![Чернівці. Центральна площа. Міська Ратуша в австрійський період Чернівці. Центральна площа. Міська Ратуша в австрійський період](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDljBwKM30rj4Vnr9UVLNPyAQ2AMtu_Kf2fQl0Lm-Z9sUeynk-2Z3YYSSV3RYrkx_dBxBDAbobk7b2b2b3NqMT22TdCtPBEYnydfr9Ybm4NGVCigUCZW-UbMltyLEi2Mp4b7WqM4WKzG0/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-image.jpeg) |
Центральна площа. Міська Ратуша в австрійський період |
Квадратна в плані будова, увінчана п’ятдесятиметровою вежею з годинником, стала архітектурною домінантою міста.
![Чернівці. Центральна площа. 1918-1940 р.р. – площа Возз'єднання (Piata Unirii) (в румунський період) Чернівці. Центральна площа. 1918-1940 р.р. – площа Возз'єднання (Piata Unirii) (в румунський період)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjPunb8CO2ApqsebHMeSWlB-u8NDc437VRxYf_1t2Q91c2uYiToKi-qGSfFugLtfrUblWRjK5QTdUHxrG1PjLQbtkvq1HcxG6WRLe1vxgvkv774LzIDFXl0FRgAL1i3JKJILj5KcDQgRG4/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-%25D0%259F%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25B0%25D1%2580%25D1%2596%25D1%258F_%25D0%25A7%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BD%25D1%2596%25D0%25B2%25D1%2586%25D1%2596%25D0%25B2.jpg) |
Центральна площа. 1918-1940 р.р. – площа Возз'єднання (Piata Unirii) (в румунський період) |
З балкона велося спостереження з метою протипожежної безпеки, а зараз щодня о 12 годині за будь-якої погоди у виконанні сурмача в національному костюмі лунає мелодія відомої пісні «Марічка», що стала гімном Чернівців.
![Чернівці. Центральна площа. Ратуша Чернівці. Центральна площа. Ратуша](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3eixHfImaN56v1haStoF03yk1S3wift50YA6wT0wi76tzYcxD_JACegQINXQzk_60IViVyHoNeSv2FKsHO4gX-Y2uuouOfIZslNUYfnO0c0RrpjwB19r2v7zn34p2K6SwrfTqvVHQo_0/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220907.JPG) |
Центральна площа. Ратуша |
Змінювалися герби на фасаді магістрату, прапори і написи, але призначення будівлі не змінилося, і тут завжди розташовувалася міська влада. Примітно, що біля Ратуші по неділях о 12 годині збираються бажаючі здійснити прогулянку містом, і після виконання «Марічки» вони відправляються на безкоштовну екскурсію знайомитися із визначними пам’ятками в супроводі найкращих гідів.
![Чернівці. Центральна площа, 5. 1828 р. Пам'ятка архітектури Чернівці. Центральна площа, 5. 1828 р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieok4_MM9GsQdnMtq0Kb5Rmd0zVIETK3iwaIKxzaoGl5c9CMHpzvLYJ1u4BE7pD_UrY7GmJL_l9C7kp-Tfcr2FYX4cEylVKPHzG5G5cc9rt4sm7y7tvF1qqxXJcvLrJ47y4mWcJ1PWSdc/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220910.JPG) |
Центральна площа, 5. 1828 р. Пам'ятка архітектури |
Променад по Центральній площі приносить величезне задоволення і займе 20-30 хвилин.
![Чернівці. Центральна площа, 6. 1816 р. Пам'ятка архітектури Чернівці. Центральна площа, 6. 1816 р. Пам'ятка архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVQ9sX95ZyfP57C41TkPXFtlenCrGLXNaB3yZjiO60qfCFsuhejiOJNbyePJv_waHAdyA6vHiafOkvkgX2PABpGRUHUGbUlLETS8HDgIOhw5nbYQV3L3Miog6B3-he9yz2BzsI1a0ecL0/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220912.JPG) |
Центральна площа, 6. 1816 р. Пам'ятка архітектури |
В австрійський період Рінгплац називали «площею семи готелів» за розташовані по її периметру готелі, в яких зупинялися уряд, знаменитості і торговий люд.
![Чернівці. Центральна площа Чернівці. Центральна площа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZE-bbQrCda1SZZFaBIQee17r7uFkZMKuErla7AQrP3_hPthWiaJ6P0lYkh1deLsVB7fj95XhjO02vaGi1RsFlaAkX1yt7FCtACzPuyLE1-XZijw-OR-GddjdlNsvAFa0RoYio8ViGKhA/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-84_full.jpg) |
Центральна площа |
У найпрестижнішому готелі («Schwarz Adler») «Чорний орел» проводилися урочисті вечори, вистави, на яких збирався бомонд.
![Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел» Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigxm4rGduRnQqhfV-wZKRlZcx9gAcHGdImNeSofb12vXE6oj6u-hyuvxGsX0tUaMTNM_rzDhHonvPPu9H40YUSog0aFSv9dtBNTCHx-r8_I5wvSz6QGMbBbR_lzwa7Ig-92x9xLphGIGs/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-%25D0%2593%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BB%25D1%258C_%25D0%25A7%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B8%25CC%2586_%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25BB.jpg) |
Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел» |
![Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgO32wFfULJBOHHPDCWqcskNt6vyJTBxdV_yQ5mbLo5EbcD11gQNmmotwQ3mAa3S1MuBdYXwICy8wtuYS9MyJHIfUyzW-S9bVObVXaCx_DASzN_2u2ZXlLv3j1tqHozA1UIni0iRcJvkQI/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220915.JPG) |
Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут |
Зараз будівля служить навчальним корпусом для торгово-економічного інституту.
![Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут Чернівці. Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiYYO1quM4yTnM1DrYgUF84byHvR0D3_G6JveoIS7dD7nfRT6Th_CGkHEaulpAVxWEj-IBw6IbsbG099u67iogxSoyqEoYhNSye2QIoxBcN_JKRyy6yzWKcTe5IpjhrzvhwfIMRMeYSebQ/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220922.JPG) |
Центральна площа. Колишній готель («Schwarz Adler») «Чорний орел». Торгово-економічний інститут |
Колишній готель «Золотий лев» приймав гостей з 1910 року. П’ятиповерховий будинок прикрашає барельєф лева, як символ могутності і сили.
![Чернівці. Центральна площа. Колишній готель «Золотий лев» Чернівці. Центральна площа. Колишній готель «Золотий лев»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhrkrmK8Xs-Nq6ANdQTI0okoY8VJJ0lC1ueDyxZl8BAHasV15D2MI0-vEIQVe0jxfRj5GyabqK6e1_mTwODY9xTLPjaSORuTmJ5DUrKk297u7IZjzGXknsLcqZ5a_ZTEBg3A2CufsREEJs/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220919.JPG) |
Центральна площа. Колишній готель «Золотий лев» |
Імператор Франц Йосиф гостював в особняку губернатора Буковини (Landespräsident) 1850 року побудови, в якому пізніше розташовувався готель «Вайс». В даний час тут знаходиться апеляційний суд і Румунський Народний Дім.
![Чернівці. Центральна площа Чернівці. Центральна площа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjysS6mRBf0AFfwSDzsfd6Lk-SOSeF-wI7by486B0aPg9kwzGgr1F496lrQ_UC-EFreWHBjLFY4cFQicYUNoSZeFVs2LGAk1rm_9z_wrK6VysH_n4X6Ji74awURitJyTY_oXqyYha_gWZI/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-trip-impressions-ukraine-chernovcy-311643_original.jpg) |
Центральна площа |
![Чернівці. Центральна площа, 9. Колишній будинок губернатора, готель «Вейс» Чернівці. Центральна площа, 9. Колишній будинок губернатора, готель «Вейс»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhVuDOFde8sKyXcjjyUYa5LAi-5Q6AnRGgpcIi9D6z6W_xJXx1qpMNlZGV23dQsb9vCcefTb-fq5LIycgGrP7IH8xtIuGFw9MDWdke8jnG5vBTUI8CB5chkuF0KFUPsh-OZY3KB5vdZk7Y/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220923.JPG) |
Центральна площа, 9. Колишній будинок губернатора, готель «Вейс». Апеляційний суд і Румунський Народний Дім |
Художній музей розмістився в колишньому готелі «Russie», побудованому в стилі модерн архітектором Губертом Гесснером. Симетричний фасад прикрашають скульптури і майолікове панно із зображенням 12 богів, що символізують 12 провінцій Австро-Угорщини. У музеї зберігається 8500 художніх експонатів періоду ХVІІ- ХХ століть, унікальні твори мистецтва, роботи майстрів, які творили на території Буковини.
![Чернівці. Центральна площа, 10. Колишній готель «Russie». Художній музей Чернівці. Центральна площа, 10. Колишній готель «Russie». Художній музей](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj28-A1QNpKTiY-zLhsco6HRZmN8bH23mDlq2Z7uzmcfhQucWonlqk2cDIC2xcmmoIxehflCGu49M1rWgZQFgo6WmdjaGLJkFldG9QA4FoWLRVNx1d2p0A_c9t_wQ7OJ8VonNKtru2BvXY/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220924.JPG) |
Центральна площа, 10. Колишній готель «Russie». Художній музей |
Першу чашку кави гостям запропонували в готелі «Три корони», де відкрилася перша в місті кав’ярня.
![Чернівці. Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва) Чернівці. Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgtC6_tJyS21UJidpYMNllL28DkvfWK4sxScfsy-VYu4fTQQiLuXau9b9s2K6qPCuKaBjZ6DFI-IrHd1FREwdy9p_FTXp5WwU815JEHfGz39_N4U7FbHbQPErluTG_LYwcVcW_hKtmczsY/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-%25D0%25A6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BD%25D0%25B0_%25D0%25BF%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2589%25D0%25B0_%2528%25D0%25A7%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BD%25D1%2596%25D0%25B2%25D1%2586%25D1%2596%2529_-13.jpg) |
Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва) |
![Чернівці. Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва) Чернівці. Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGFMr0dX9S51F8wB10AtqHNFrVh-c4Ltvw9OwVnYzXxfvq335Pay0L7ePsSE8PncSSYJUWdSl_pGXZWHWi0RXUAK0cpXAYs03d1ZlDzcERnR13hKCTwJgtPVpLg2D0Svo9lBWHERPB2M0/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220906.JPG) |
Центральна площа, 3. Колишній готель «Три корони» (зліва) |
На площі Ринок не тільки успішно розвивалися торговельні відносини, городяни тут завжди любили прогулятися серед вишуканої публіки.
![Чернівці. Центральна площа, 4. 1891 р. Пам'ятник архітектури Чернівці. Центральна площа, 4. 1891 р. Пам'ятник архітектури](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigj-I0m87MRDSMYKgL_tKI83vTgaj-cyoO2Vit3-ejAnaGgCJWhEK9m2eD0AZdZS1f0-dcYMsJQQW_qxiP0GgQMi32O7b_W7RTVTjs8CsMuGmnuCSr71UtdMvHUrcklWJ0nG6dKHAaSMo/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220908.JPG) |
Центральна площа, 4. 1891 р. Пам'ятник архітектури |
Майже століття в австрійський період на Ringplatz височіла скульптура Богоматері, яку румунська влада в 1924 році замінила пам’ятником «Возз’єднання» (Unirii) і так само назвала площу.
![Чернівці. Центральна площа. Пам’ятник «Возз’єднання» (Unirii) Чернівці. Центральна площа. Пам’ятник «Возз’єднання» (Unirii)](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgdPfZinQio5xKHBEOqXRzl7_L34N9sjkBzCPK0PZUPPdBa7fmGfujdAzH1XQISUQ_rUK61jePTNU6NhW7pdx7YFI4WaG2c_jzMA8SrtZ2EqqlSgUDIK0qeDyI2n3HO-0ECmw8KDPPibjo/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-uniria.g.jpg) |
Центральна площа. Пам’ятник «Возз’єднання» (Unirii) |
У 1940 році більшовики його знесли і на Червоній площі встановили червону зірку, доповнивши її після Другої світової війни дерев’яним обеліском з перерахуванням п’ятнадцяти радянських республік.
![Чернівці. Центральна площа. Червона зірка на Червоній площі Чернівці. Центральна площа. Червона зірка на Червоній площі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3cRUFE6eda3NE_CuiZVAkgHab4Onndxy5_5rTLejWO_ohez2aHkmKySuJ5qJXmyqYHYR1-DH4Tx7ATVMX_nMhmT_yZ6gb5go-MF5FOa274D1k-CpwBrRWwVE7_qGt6S3TMsmVG_QU2Gs/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-RingPlatz+Rathaus+980.Jpg) |
Центральна площа. Червона зірка на Червоній площі |
Після цього сорок років бронзовіла фігура вождя світового пролетаріату. В даний час на місці численних пам’ятників всіх часів і народів розбита клумба.
![Чернівці. Центральна площа. Клумба Чернівці. Центральна площа. Клумба](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXYBaX_yhLXHFEVEmP7m54ypt2lYOfX2TMtVdo12edk45nM82wjDbMhmYwAGIJZNLSnAWg28tRjAgUqwyUA9jncdwVxXQAopI77ZxOhNhHN8kSqCzWzFMThUrRiK4lEv52NSz01qMOnds/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220913.JPG) |
Центральна площа. Клумба |
Пам’ятник Кобзареві встановлено на другій половині площі в 1999 році. Вин отримав жартівливу назву «три в одному» за схожість з поетом І. Я. Франко і буковинським письменником-романтиком Ю. А. Федьковичем. За скульптурою пророка глуха стіна закрита величезним стендом з інформацією про історію міста.
![Чернівці. Центральна площа. Пам'ятник Т. Г. Шевченку. Фонтан Чернівці. Центральна площа. Пам'ятник Т. Г. Шевченку. Фонтан](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJlzwBG_ZU5HHQsmCTHVzhlinaJrhY4fHHigjT-Ug3eBM-Qug9o-W6YoSFyC1xX3-bO8KbeSZKM3jrK62SKcZHDQK8ejlcBZYFUGoKYTKSbhIy7Wv_suSIvp8ErrBcZ4Qbt7U_64Mv6CI/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-P1220918.JPG) |
Центральна площа. Пам'ятник Т. Г. Шевченку. Фонтан |
З 1897 майданом курсував трамвай, виготовлений на вагонній фабриці Гайзера.
![Чернівці. Центральна площа. Трамвай. Поч. 20 ст. Чернівці. Центральна площа. Трамвай. Поч. 20 ст.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi0JAHQFbbvTZ53Aum81bmnbOlGde9-mLY7nmBtr3yu7mRpa2M2GlYUy4C47GFWKsV4zV1MNinu9utbj-GT5XOA2RKcNrOX2JY5nnTgS4qzrEprEbaPid2FoaJI9Irk5_qLDdxFS2I9f1Y/s580/trip-impressions-ukraine-chernovcy-31_big.jpg) |
Центральна площа. Трамвай. Поч. 20 ст. |
З 1966 року трамвайний рух на площі зупинено і дістатися до неї можна тролейбусними маршрутами №№ 1, 2, 3, 4, 5 і маршрутками. Сьогодні Центральна площа залишається улюбленим місцем відпочинку городян і паломництва туристів.
Координати: 48°17'32"N 25°56'6"E
Немає коментарів:
Дописати коментар