Братківці — назва-то яка! Мені захотілося в цьому прикарпатському селі побачити каплицю-писанку.
![Братківці. Каплиця-писанка Братківці. Каплиця-писанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjC5WniB60x-kIX0uDLaoxr2tVArOFLz4WLwimmC2SknUZtn2b7z1ydPTvTl-iFJtP0mDDSyI5ETUt2AJSWIUct4qquso7qvkhK2LSEfyGrJZX_rcDEO5-f0SzX3Ne9MEoWnQG3CoOV1zTS/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-065.jpg)
Від Стрийського повороту в село я пішла пішки, автобуси не часто ходять, погода прекрасна, та й в дорозі що-небудь ще побачу. У цій адміністративній будівлі знаходяться фельдшерський пункт, народний дім та інші служби сусіднього села Миртюки.
![Миртюки. Адміністративна будівля Миртюки. Адміністративна будівля](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWYeWE_ajgDiXO7QNcMKrerYpBigYibbO7qckb1SrPTpQK0PAPu1szLai159hASQg_M0VoSKxZP4kF1UHGgTyDBJ5AeNRqf_1E7cdKHrNVo_UAV9pFMvDT5i4Ye6eFwX_iPo7NJIcFHVaQ/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-445.jpg)
Раніше ці два села були одним цілим, землі Миртюків належали Братківцям. Потім молодший брат «відбрунькувався».
А тут, ймовірно, був Будинок культури. Зараз там щось розважальне.
![Миртюки Миртюки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjcbdQyJtwe5L95k4xQjJKUgWVtoJipaX64KOd6WZBugc6Fer_EZX_QYPh0JzDo9d9YSy9jmccPoZB4rWCw8HSJ3ZawRn49JymIQKTA53POKmheAY3kK6OLpBAYN_TCxBZpueGIKxldQC-9/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-399.jpg)
Пройшла по мосту невелику річечку Жижаву, що впадає в Стрий.
![Міст через річку Жижаву Міст через річку Жижаву](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjcD9PGeD32CLQPAV70RfQpgtJHTX1mCBIQbLYRciEVcCd9Ce2UC4SUiwMCQgQIawgJVXpb9yjm8UeRgf4FzBgOJwhUYBTcLqO63Yfo5paPPOHGeCcJKjxjVFvzXXEM8ofVh29WhuSeeYfH/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-443.jpg)
У полі стоїть хрест загиблим в 1946 році воїнам УПА в бою з НКВС.
![Братківці. Хрест загиблим воїнам УПА Братківці. Хрест загиблим воїнам УПА](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigLebq0A8MGSkTJUP90N3H9U84-aWWjjYfuJeFcHbtBFry97lNfTuThHK9BQ7kW3LyLeCrJgInOQvR_Z2lPh2kmaz4GOYNzMCpw5F7oblxp-CU1i4se5owxEY7BRg5tEjz004gbnb5weO9/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-440.jpg)
Писанку видно здалеку, при дорозі, на відкритому просторі, яскрава і незвичайна.
![Братківці. Каплиця-писанка Братківці. Каплиця-писанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihrNUKPX1FUmMQ0fUhAbn3SNISQhbRzqwzIGuZeE29CEB_Mt2Ga4mc7BzZM7CyBRLHT-ipO-jul6qnQaRJD0ynZI_lvdPggY7hXOP0TGb1guLPbqiFqZvdegCXhbuxSXMSEx1viwfmKV5F/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-060.jpg)
Подібна їй є в Коломиї Івано-Франківської області. Але Братківцевська абсолютно дивовижна, неможливо намилуватися. Її висота 6,5 метрів, діаметр 4 метри. У ніші встановлена скульптура Божої Матері. Оригінальне оформлення декоративною мозаїкою у вигляді візерунків виконали випускники Львівської академії мистецтв. У святкові дні біля писанки-каплиці правиться служба.
![Братківці. Каплиця-писанка Братківці. Каплиця-писанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjkWcnb8LoXep79qUPkv9QDSzRjKvmNYKFACP79zfV1bjmuUA3PJV-X2RNCHij6fUESPC2xwEtIuCN6PCcNPSROqZxqAGJ2Uea5Mvaovq6rZtCWkEtFET6BKpaikUvbVjpruNrEQCaLP3kF/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-062.jpg)
![Братківці. Каплиця-писанка Братківці. Каплиця-писанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1Qtxi0uWPB1wgbIK3kC5aWPoq_hzkkFfB9TSNL298tRft0mV8jYTcOtbhyphenhyphenOGrNE4paFnpdqGFNXGBKjn0kI0-jf5EvSfdyikn6a5FwSMfWZ_QHr4ZF4Xn8Mwnhf0ir69F6iZCo9O89hgE/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-063.jpg)
У селі є і храми, і я пішла далі, щоб побачити їх.
Наступна зупинка біля школи. Зараз освітні заклади називаються «навчально-виховний комплекс», де в одній будівлі розміщуються і дитячий сад, і школа. Косити траву не потрібно, це зробила корівка.
![Братківці. Школа Братківці. Школа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiRjYUl039sHCHAHrnZNFcbjmgCMaY9a98GVKF2GzDoPw6HGwh9B1Bwkk9GHOgLt5bdeV5VyQ76KC0m7SCPdIM82xYIhwXNHK79Tnp1vrIGY5Bh-AAjKaqjD8pefquN6iaOn6snsobOYD6f/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-069.jpg)
Сільрада і Народний дім теж знаходяться під одним дахом. Все по-братськи в Братківцях.
![Братківці. Сільрада і Народний дім Братківці. Сільрада і Народний дім](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjHP-oXeG2UZYdvsI1yRKlhqIpC39wnqTptwKYdVGk1kxcFzM_85ADukl0yZxQupO-3dfvufvXzS9WRIgHxNdGbkXYEgsDzV9bEPREOyTJF1gMK4XEjI79ZEewBeDjI1PEyxZ1dW1xKmonZ/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-081.jpg)
Дуже рідкісне зображення національних поетів, коли Кобзар і Каменяр стоять разом. Поруч з барельєфами Шевченку і Франку присів скульптурний бандурист, виконуючий їх вірші.
![Братківці. Пам'ятник Шевченку і Франку Братківці. Пам'ятник Шевченку і Франку](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhHL1x_pyjljyUT6VnBtYgSXAHsXxjfdY6VX996KTEdGnWyDez-XZDNbqNPdhAZlQ0b5WuWwrmwlvmMjOpWb4RSR9SAKpvMGP3pRpr0N7lsyAggdhlXy3Vu2F4YaZMpD0_LJ9JdhFMwGkqg/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-089.jpg)
Куполи церкви мені було видно, але як краще пройти до храму я запитала у хлопчика, що йшов з занять. Школяр 8 класу запропонував мені пройти з ним, так як йому теж йти по цій вулиці. Я завжди питаю у дітей, чи важко вчитися? Мій серйозний попутник твердо відповів, що йому не важко, але багато задають, часу мало, а треба ще й батькам допомагати по господарству. До нас підійшов ще один хлопчик, і вони стали домовлятися про майбутню гру в футбол. Тут теж є і футбольне поле, і гравці. Я подякувала хлопцям і попрямувала до вже близької церкви Преображення Господнього.
![Братківці. Церква Преображення Господнього Братківці. Церква Преображення Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhllwTW1-AWdyEnlESiIlfuBoGTKPFxiDqCDpAgrIJucDQoh9o9zkzM3JYYjy4mRHte5vgy6izGCdsSUF61vkUrzLE6qYfN4eUoojAT86Wl7PQh3RPN4XdZ1qOJapfJ3nrZ4q47t3eGR3Ei/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-428.jpg)
Дерев’яна святиня побудована в 1879 році і є пам’ятником архітектури місцевого значення.
![Братківці. Церква Преображення Господнього Братківці. Церква Преображення Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihyntPto-gQ6yGIC_2Aueazj_ZESRwJiUWocs6gEMeOc9_pEPy2CXFyI-yDXCW7y7jXXd0eDo7Sh7lyNyeXfhuYR3MfLhFDS8MwMBQhnyUjm40dL56PPDYoi5bR1oKOU32DugIOpyFTFIf/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-431.jpg)
![Братківці. Церква Преображення Господнього Братківці. Церква Преображення Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEglMyyuQrYQYqRbeC679vaW6eooPObvdvacbhZzB6OG1sILXfrumdG_uXMMobTdK4ueJ8AFMpfESevDUOlJtewDTCN1xExOgZnxcn0VqHq_VbCPUM5WB3E-m6nZCktJ7oI5FL5oZJWB8zTl/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-433.jpg)
![Братківці. Церква Преображення Господнього Братківці. Церква Преображення Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiP9yRC-Se1_GEtdjevjqN-LNuuFlmFNgG5vS-Hy4riDTeiG8HT4jzmD8kzjpkJvvxPxh_RMiXHgHZnUKxWG5CFiq-UpGn-InAWeGw-Wdjav9-bFF2x6CV6tOVRovpOozutY9FGPk98R0Bb/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-434.jpg)
У атеїстичні часи була закрита, але люди постійно просили відкрити для них храм. Більшовицька влада не пішла назустріч віруючим і дала вказівку винести іконостас і все начиння. Про цей випадок нехтування свободи віросповідання свідчить пам’ятна табличка.
![Братківці. Церква Преображення Господнього Братківці. Церква Преображення Господнього](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhtd2X5JFLl2xwT_4fZAwD6ZGsiGbbVdCNUI79_62FLEmZzmlbkoa9LkAX-nzRJWGghwpz7I6D9sx7J57Of_sC2elDZ3-BW3ooYE6tAbaxuE8d_5iH61os3TII9EX2Hx5GnYipuMRZ9I5uN/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-427.jpg)
На церковному подвір’ї насипана символічна козацька могила і збереглися старовинні пам’ятники з фігурами Христа і Богородиці.
![Братківці. Символічна козацька могила Братківці. Символічна козацька могила](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjcPs09EjZQXdofZXgTRqVzeqfa0AgsnmWAit31IXWrpeFcX0DDLBPmbOQ7sr5yoqmMfEJ0MNbWGRj2FlPHAMA00KBtxGNdMGpXarbJIBzzhDGnR4Cos0xno5BI-WWGEptteoMoMTCc9HsF/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-432.jpg)
Новий храм побудований силами громади в 2013 році і освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
![Братківці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці Братківці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjnPLsvwZK_rZsOjCy-JwrJcQep5VNZ7odbN_bSVX378gUbtD0PQ8z7TstqHMfcVz4-eJtN8s5uWlojyfRUNhS7gOiLQ9-M-KNdNzFN1X7tPzcumUq3Jzw9mNjvAxD64tpaFF7IbGCkS5m6/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-435.jpg)
![Братківці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці Братківці. Церква Успіння Пресвятої Богородиці](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2bNWHWrS91zG0JPKMWtpa_xPNECfg4-GoX-QSV3VEIiWLTnuce27_7Tu186ffh16BTMhNII04fCkyHAtC_JK1xkYvIu2eGRaaWgZnGihomJ1rkKHMZGVsObb0f8GbvVOUR9kGclxd_5uC/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-436.jpg)
Дорогу назад я проклала по іншій вулиці, не надто рівній і прямій, поки не вийшла на трасу.
![Братківці Стрийського району Братківці Стрийського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi5i3G977yKFFtoKj3i9Hp_JrmeeInarZ3xxhn9JxGt53w1py5IGvYk43NKO3OrQ8skj0Ud1YncqfqPB3Bs-W_5gxG2GqDA7kul-YEYnfdebmEKIkJVd1XD-PQH6oiHME2ojiclA4mO7SgK/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-438.jpg)
Бачила гарні будинки в цьому селі, прогулянка по якому мені сподобалася, а враженнями із задоволенням ділюся з вами.
![Братківці Стрийського району Братківці Стрийського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEijkHHWJpoyZkiQgJcnXcOKlz1CfrmdtmP1JnUyfSstZICUGnKduN7iGsm-xYjJOZpjSpaA839BD_6NceuFFPHJdilXolMrytiVmiZXtOKXgR1xfh2gzjxK1H_fr_0KnQyqISmd2ECQaR9R/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-441.jpg)
![Братківці Стрийського району Братківці Стрийського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYetryrKGAll4sxgsgALGsS9doH8s4bZIFHcaeQqloN32hmAkptVnYPQIHAlpMdbCo_pEskAEuTkwxX3SlFPqFIiXNAhLAcxjEOqc758x-e9zBbYfJcdo9inYoxtkcHRxf-qYasAIvkz8f/s580/trip-impressions-ukraine-bratkivtsi-442.jpg)
Немає коментарів:
Дописати коментар