![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjY9U_ILbEuO_OkoHw2m3BrLykeDzAqxONYtuKo9ZcBAvXrCzA-8tJFBq1mtqloz2tAp18oi9Vfi2hSo8P1igMy25eFpAS0az5GcmINXNYOvaTyXnJygSbb9hGWYTwk-IJvwJC1CNa0_8L8/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080514.jpg)
Я його побачила з протилежної гори. Там такий гарний вид відкривається. А села — як на долоні. По неділях передзвін переливається з п’яти або шести храмів. Таке багатоголосся рідко почуєш, а в горах ще й відлуння додатковий звук дає. Начебто дзвонарі змагаються в поліфонічному виконанні величних композицій. Здалеку ці селища здаються такими маленькими і загадковими. Хочеться перевірити своє враження про них і подивитися ближче, дізнатися, як там живеться людям, що їх населяють.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSfy-mcGbtcgAZaEn9t_zWYbRL1E3dK-3WYhRCoOjSlU8uqG7O9BNfQ69pS-2y7i6iVQR5s4FI4ke6CKP63LgcJWCeNX9FTuz3BHjuG2BTKskHvp9_XVx3eEzXI76tuI6dIFYSTWa609hs/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080594.jpg)
З оглядового майданчика, названого в народі «Поляна кохання», я вирушила в Яківське. Шлях до нього виявився не таким вже й близьким, як здавався з гори, 3 км тільки до початку села. Біля дороги будувалися нові дерев’яні зруби готелю.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Готель Гірські села Закарпаття. Яківське Готель](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiklVo31sPbxgDgTZgF-2Tb36KBsL8ec8raw4elfDxCdUfWeZEvxGcQ1IoI_j9A9LhescX0klYC1BGoE9NbAf6U1zw6JJFC_30tMO5kgNXOPG8T3UbHqQMmjGMkL2ft8ojDAlQz0Sc8e4gi/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080579.jpg)
Будинки в Яківському один кращий за іншого.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3iIXhaP2vjUD0n04L7Hd44kbATQA24NV3DtRDy2EC1dvbUw_MHJFg3UD_rVN8dymd3MquEEMierjKRbZMV_D1Ow9lwJcA6i2oINqFkGNgnOQtnf9xUz6XbTgLj9QKO3errD2GOjqZOar1/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080583.jpg)
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEizKyGEWMe9bmS1nzXTNub6UrMxEY8h5l7X_NmU4zkZOQ3zqaYGc1nADOXRrN2wfQYyxaegHVFeIqBG1mkv0l0oA-TXmckaMZFssf1kPA-FkwjDZMl3mF6sCCdLmN7aOmc7DiV8DoI3-aTM/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080584.jpg)
Фельдшерський пункт виглядав набагато скромніше. На медицину завжди бракує. У селі проживає близько 350 чоловік, добре, що для них є медичний заклад.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Фельдшерський пункт Гірські села Закарпаття. Яківське. Фельдшерський пункт](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUl_AT1SmDEQd-EKObQcL_W576dzRb7vEcSG18cfgtFucJBu3NugTnp-8jHETxlJeEnZ3R_bQ8bW-Q4KEoNncDyspj1cJNkVugqStdKWZf-Q8e6OFlmCZQeFe3XWv_QJ6BTByLfkFjcskv/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080580.jpg)
У магазині звичайний набір продуктових товарів.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Магазин Гірські села Закарпаття. Яківське. Магазин](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2HH98K8fhMN3BXSh_RY8zNt2tI82CZY7PUTdusLJLu5-ZT1RdZYZszEsaSSGGaCKJ84BMij0mvGHsiF6Fb7kUJlW7_Z7njfPDbV8So5zdbZ8QHSoUJfsESImCIZe_az6_0K-BRN316DN8/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080581.jpg)
А ось такий я побачила симпатичний паркан і місток через струмок, що протікає вздовж усього села.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBWP0ZgOlYPJUrO8G0Krcr1q2L-Hw2jGh8k7NjeU6zAbMc3qZlkgonOPbKc4j69oWV5SNNqYQh47ahJbxn3W-RKDjK17cpUCNFV6l1euDFOzHORc6g70CmMtcpkF3XKvy2NTJfrWForR2C/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080582.jpg)
Православна церква освячена на честь святих апостолів Петра і Павла.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg646UsZbe8hgcorULLzpP_3TkIBY8g0zI2cLoH-sB4AdXtFPM7IriJeWHppPATqcfad8i9ybNUTR6iYO7Hx19snISt-SspMkwV-jg_b_GNxq87vIuhk2wSZehr1Q3ZF11caBOxaEimY-q7/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080585.jpg)
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgTWXl5uSRJIVPgUuWf8vO8DgliAY2MY2LTOUDWazNnWdhgLS5mxvvQkovG0r07GbmjmbzJZkTznecG85B6mQ9JtiE33qWkdTtlGafNEyafgNdUQ_c_SrEsQgJesqcCR7F-Kb1eiDfCSCBV/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080586.jpg)
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УПЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoCvDFNE3MiBaBTbx64MeAK0p53YhvKv8O6S8lbrXigSzjuWY6E8bSI9NZeLZIuVJjh186SFeM6VXvbSFITQrYXUxIwQb8skq4CplhuFP2qk0izXrwk20wI6r153zM_1segDGpbGdgeV5B/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080592.jpg)
Я вже пройшла близько 1,5 кілометра, піднімаючись по нерівній вулиці поступово в гору. На дуже видному місці побудована зовсім нова греко-католицька церква. Освячена, як і православна, на честь святих апостолів Петра і Павла.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УГКЦ Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УГКЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPxWLzBhNaS1wHXrqpvfbFLVmFnSvWT_PY9S5q1OSxIedxzIR8Tvt9xDMiMlHXGol0rO5DHcyGFIXrcPMRTDIxFLqlFnN0Kv9X7PCcdVH2C3fXbN9vfHSexbObuF7gTP6XNQDgOnOlxY64/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080590.jpg)
На ще не облаштованій церковної території зупинилась біля сторожки. Дим з труби не йшов, нікого не видно було.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjfS4abznAi18dO5LoXCPDb-uCs4G49EffLpBzoyXoVtDLV-IZwk13-C3Sivi277GRCY52DAPCW_pdMqMB35fMtNy30nbxPY8fcR7_GvKFIfvWBXQrj4mrVgHHq7pjXrCZk-tHRPfujbGfD/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080589.jpg)
Я обійшла навколо храм і, щоб скоротити шлях, пройшла по вузьких стежках, по траві і городах, а потім через цвинтар спустилася на вулицю.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УГКЦ Гірські села Закарпаття. Яківське. Церква святих Петра і Павла. УГКЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgyI4GG1sfG8UgE0tiGYrsFe5I1CMbSdStce_b7GOYHfSF8LGULVSFwtoKH4AZpPpEFbB5Wsa_OhU_aUaqIMHd-PMIWxp-VtPrAdScxMVPEHZaI5PEdnm_gZoOTq9LH6Q_DYNqtTNTp35b7/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080588.jpg)
І ось тільки тепер я побачила місцевих жителів, це були діти років 6-8, один хлопчик і 3 дівчинки. Вони грали прямо біля будинків, привіталися. У цих краях діти завжди зі мною ввічливо розмовляли. Я запитала, чи ходять вони в школу і де їх школа? Діти із задоволенням мені відповідали і майже провели до сільської початкової школи, в якій навчається 21 дитина, всього 4 класа. Ось тільки рідкісне ім’я однієї дівчинки я ніяк не могла розчути і правильно вимовити. Назвала 4 варіанти, діти сміялися, що я ніяк не можу її зрозуміти. Еліка, Еріка, Енріка, Еврика — ні, не так. Якесь рідкісне в Україні ім’я. Більше я не стала смішити дітлахів своєю некомпетентністю, попрощалася з ними і пішла подивитися школу, де починають свій освітній шлях юні жителі Яківського. Невеликий будиночок з високим ганком. Шкільне подвір’я — зелена галявина. Це і спортивний майданчик.
![Гірські села Закарпаття. Яківське. Початкова школа Гірські села Закарпаття. Яківське. Початкова школа](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigHcCCf5pHACEVLvynKreptO18nXNLidx21cOGwtmycFHpq-t-wGsnM2v2oaZgTLWdMe90RDFCIlKFx8J3rdy04wNeCFWlpDkIQ-4C5TBspdcfVRMBXVUxN6htepm_lJnnYfITHfr6i7Vw/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080595.jpg)
Але все ж добре, що малюкам близько до школи ходити. А коли підростуть, то їх возять спеціальним автобусом до села Плоске, в якому я теж побувала пізніше.
Я ще постояла біля школи, тут відкривався чудовий вид на село і околиці. Краєвиди України! Помилувалася просторами і пішла назад, тільки не по вулиці, а по схилу, майже по альпійському лузі. Всього пройти довелося по свіжому осінньому повітрю близько восьми кілометрів, цілком здійсненно і корисно. А враженнями ділюся з вами.
![Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району Гірські села Закарпаття. Яківське Свалявського району](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9w_hAQCYwYwMOhncJrVzYNNqtVwqpF36IVxSDGN1l7dFPp3x7R8O2WRN4ioCb3GeW-L6k9WTCOFSFG5knDon1AbhcTbtaqonNiUbNuNE07zxtcvx4kIfkC0zJJbZISczVesTLioh7ehO_/s580/trip-impressions-ukraine-yakivske-P1080604.jpg)
Немає коментарів:
Дописати коментар