![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOKQhX3jtYve53wbnFbjRqYse8L0AzKKRtQpmPHBb3vUfvdXWI4JiR1CFz8znMqiA1fit2Xbw4tb8R8PErOHpkpWyjVB28YoUhGBr3xsml0Z8Syta1jkLRBZQOdN7SE4ZmLuFzzs41I66e/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080561.jpg)
Думала, що від села Поляна недалеко, можна пішки сходити, так як автобуси ходять рідко. Але мене відрадив водій автобуса на зупинці в Поляні, дорога погана, в листопаді темніє раніше. Порадив звернутися до таксиста, який збирався туди їхати. Той не відразу відкрив переді мною двері автомобіля, він очікував пасажирів, у яких потрібно було запитати їх згоди. Жінка з дочкою, які приїжджали до лікарні, мені не відмовили і в дорозі ще трохи розповіли про святиню. Вони називають її каплицею. Там у свята бувають служби. Водій висадив мене біля церкви, а сам повіз далі моїх попутників, обіцяючи забрати мене на зворотному шляху хвилин через 15.
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_LEBRA-nGzba1awUip7maNTOMouth2PIbcinsgmhglOaQTvAdByM9pRDLBgHgDFIbixfZA7OGobM_Q8lKVfPue7EA5mZMM5RWWKFnZilMFQMWEtumKpmYqSnLnvhh9huCWKE2TO3d40Eg/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080564.jpg)
Невеликий храм побудований з дерева і на місці попередниці. Дата споруди приблизна — кінець 18-го — початок 19 століття. Таких залишилося всього 4 в Україні. Маленькі храми будували в далеких гірських селищах Закарпаття, а Уклин знаходиться біля перевалу. В атеїстичні часи вони були закриті, приходили в занепад. Потім їх безжально використовували в якості складів, господарських приміщень. Багато згоріло. Деякі зазнали нападу шукачів скарбів і цінностей. Тут, у віддаленому селі, де населення всього 400 чоловік, людям вдалося зберегти унікальну споруду культу і тепер це пам’ятник архітектури місцевого значення. Він майже не видозмінився, тільки поміняли покриття.
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9eCX9fyqVnCWGKdbr-xtaQ3060O-IftR-_H6P4Hia-iUrz9UrJ9psYyNevkPCW5NmJZ7OeMtgWl5MLk1NYzPj8Tb1SmyLzAQf_fYiqU1sW2-EPqYocgjar5noz16YAuUM4UHnpZUpF3tQ/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080556.jpg)
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsW3t_jHzncEnPnzgzIv7zijH0ycqhtbaqIjj-fgjFKF0ItK1QkboOBqsSY9z83eZqnElvzoXHXTV8fhKXgkmAlZEI72jEZEFfACuGt-mlEDFsW3hl1b0VJ5bH8JBf0p1JnxnadF5rHJSq/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080570.jpg)
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgy6l4MBtslzQCuOZO7B9z8PyzyxemxXbOKOf1a0Wi7-4cgGOufG6WG3XgdrI72i6naN9yTZU7GtNsuuF9uT8QMOo3LHcnbeVTPEj5IF9ovt7dCfHiD9X2M_dSIraYZJxsvS09EEG7w4BFM/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080574.jpg)
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjDRwTHmbnQCyYCvY4BYZl-55oKsScLINJucggr47R1dinO00nd1Td8wNSddxCtSIE297gKJa620TTPT_JzaPn-f0jR43933M1Yvrw4cjyuulUoLoI7_36LgzyJq5paScdK1q7MtDePm3Zc/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080557.jpg)
Я заглянула в маленьке віконце і побачила великий хрест, святі образи, рушники, книги. Зовсім близько біля каплиці знаходяться житлові будинки. Таке враження, що вона тепер розташована у дворі приватної садиби. Біля доріжки, що веде до входу в церкву, встановлена скульптура Божої Матері.
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла. Скульптура Божией Матери Подороді Україною, українське село. Уклин. Церква Петра і Павла. Скульптура Божией Матери](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQPKu5A2Q4_FwB4tAMvKJwQtMbwA-4ZqT8hv478u-blTlqyZhb9_TOmEDS4BIGFY6kODPaueBMHgbBDRrPA8hghmM7KzmFqK1xRgDchzEjEDChiF9Bor2GyxzKc3sACzbClhQcQxrV625h/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080560.jpg)
Піднімаючись в гору метрів 100, я побачила нову церкву, побудовану в 1992 році і освячену на честь Петра і Павла. А дзвони перенесені зі старої і служать людям понині.
![Подороді Україною, українське село. Уклин. Новая церква Петра і Павла Подороді Україною, українське село. Уклин. Новая церква Петра і Павла](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiFq1xj69XlDE_tDB-H8kYX_GwrlLMFfrKX_NRFVq3ebQi_5PCIvHlJT9pWB2NlSfm3ndkU2GWM5-2hyPOrGy_I4_KTNfUmyu6hvnA8sIlw8Oo4uMwueVhyphenhyphenLYbVTca9Dn0FCnEFn4gUCVuE/s580/trip-impressions-ukraine-uklin-P1080567.jpg)
Мені якраз вистачило часу все подивитися, я спустилася і ще з дороги помилувалася храмом, побудованим у вигляді корабля. Під’їхав таксист, мене забрав і запитав, побачила я те, що хотіла. Він відразу подумав, що мені потрібно в ресторан «Уклин», знаменитий своїми вечорницями в національному стилі. Мені стало смішно, мій маршрут зовсім іншого характеру. Ми якраз проїжджали цей розважальний заклад, і я згадала, що музикантом в ансамблі народних інструментів і музики тут працює Юліан — дуже ерудований, талановитий, інтелігентний чоловік. Мені доводилося бувати в туристичних поїздках, де він був екскурсоводом. Ще таксист розповів, що його знайомі хлопці — великі майстри в будівництві храмів, їх запрошують по всіх регіонах. Так, я знаю, в наших місцях таких фахівців з Західної України теж високо цінують.
На цьому моя поїздка закінчилася, заплановане вдалося здійснити, враженнями ділюся з вами.
Немає коментарів:
Дописати коментар