У Костянтинівці, де планова економіка розвивалася під керівництвом марксистів-ленінців, для духовного очищення культові споруди атеїстична влада не будувала. Мешканці були прихожанами в сусідньому селі Олександро-Шультине Свято-Георгіївського храму, побудованого землевласником генералом Котляревським в 1829 році.
![Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3SyMVABe0-iQbT4dlHoiY51Kn-QJ0s9GVsKcokVH6VcDMPoTSiPqln_z7D2UkiarEQu1iIoFlPLr7h4EtrCI0gOsjG4xljNy6g-_Ctg4izQ8iBECGHnCMECxpsj1qnutqFqzvAybetG8/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-33_full.jpg) |
Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область |
Одна з найстаріших церков в області, яка вціліла під час Другої світової війни, була закрита в 1963 році. Як і багато інших святинь, Олександро-Шультинську перетворили на склад для хімікатів, знищивши цим фрески. У 1991 році храм повернули віруючим.
![Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6KYJ7GMxR0Mw1bDV-GOlO6gPyVVHCtC_sH1KrCoYooIboMAMYkark5w7uWI5R3TfIJkrTMaSdWOiUn-ME-y41BDHEkSUbT0UYOjVhyJfqUOwWWK0WBa88v_kZy1mhIGnIcPFgbnZ_LGI/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-99_full.jpg) |
Свято-Георгієвський храм. 1829 р. Село Олексадро-Шультине, Костянтинівський район, Донецька область |
У 1984 році православній громаді вперше дозволили на околиці міста, в житловому районі Червоний, пристосувати під храм порожню будівлю, поруч з якою пізніше парафіянами була побудована Свято-Миколаївська церква. На початку 2000-х почалося будівництво нових типових храмів. На тлі зруйнованих підприємств, закритих шкіл і дитячих садків зведення культових споруд може здатися не першорядним. Але церква відокремлена від держави, а люди щодня відчувають потребу в духовному розвитку і їм десь потрібно хрестити дітей, брати шлюб і проводжати в останню путь близьких за православними канонами.
![Костянтинівка. Свято-Успенська церква. 2007 р. Костянтинівка. Свято-Успенська церква. 2007 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyJV2SwLy6Fxea0BzvCxwpLYiBebaNV1c6HGAguIdAZLuxyg-3anEtWJrCWYnNAPAqiM2I0QJckLohpJQNSZpGEXGBXfgOMxIDq7HWXYrY7yliUo5IBylTzIZo1dGv0QeXA7hHceFda-c/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1220398.JPG) |
Костянтинівка. Свято-Успенська церква. 2007 р. |
Свято-Успенський храм був закладений в кінці 1990 років на проспекті Ломоносова, 168а. Будівельні роботи велися усім світом за допомогою спонсорів і благодійників, і в 2007 році відбулося освячення.
П’ять куполів і хрести виготовлені в Харкові, дзвони — у Володимирі-Волинському, іконостас — в Харцизьку. Майстри-Золоті руки із Закарпаття виконали оздоблювальні роботи. При храмі працює бібліотека і недільна школа.
![Костянтинівка. Свято-Успенська церква. 2007 р. Костянтинівка. Свято-Успенська церква. 2007 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmS36bI0pc7OZJsTUNvpm63lNnxGqoqgZMf35S66swloTpfcH-Wr-xq4dFbXTl5P1bmu0WegDyPXi0z1Y2CsZdX5TzjBqXHdA0YQO8ssr8Nqs27JwxMPArdDen7-yNJfcE_22QLkZnGtU/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P-P1220401+%25281%2529.JPG) |
Свято-Успенська церква. 2007 р. |
У південній частині проспекту Ломоносова в 2010 році освятили храм Преподобного Іова Почаївського.
![Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgtAuf_cjHTqhDt04aR5mi9-HU8TAfIwdx2C887EIbnYieGgRAlkOGvX4I81dW5K9V4gVzjZ9hz-6x9wCq0sIV2dwqHp-N_imKPMLaXc29Ar8dDGp9MfkzfOsqrZWr8xdQvUD12wJu7ZMk/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P-P1180992.JPG) |
Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. |
Громада зареєструвалася в 2000 році і в 2003 приступила до спорудження святині.
![Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-HUdZuVPhYxrsqlC_BEtE4Gp3cJyAW4ymvwCnDAsvW4NcLqpbOxUQZlwoiixVXF01NdjdCP1jCvS3HBw-be-RT7FTqVn6jt-V-87TQAKg5-wtmO0S9tFfGvnvQM_9GFh0_sjJ9B5mmT0/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1180993.JPG) |
Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. |
У недільній школі, однією з кращих в Донецькій області, отримують духовне виховання близько 70 дітей. Для них створені умови для занять у творчих гуртках, проводяться святкові заходи, екскурсії.
![Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. Костянтинівка. Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-1NxGGzdMd2zFGOEkZxgRBP8NbwxPniMll6iINVIyIbW5Kym7AtE0vmFBXb2T4hBBvDXDWlxhsetY9Xss9QzwsyD6-EQAhWkaMz6U1PjvBsydHuIti06Ntq7OnFW5LBQmyQtqsO6igOk/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1180990.JPG) |
Храм Преподобного Іова Почаївського. 2010 р. |
На церковній території встановлений хічкар жертвам землетрусу у Вірменії 7 грудня 1988 року. Допомогу постраждалим надавали гірничорятувальники з Донбасу, які мають великий досвід порятунку людей в небезпечних умовах.
![Костянтинівка. Пам'ятник жертвам землетрусу в Вірменії Костянтинівка. Пам'ятник жертвам землетрусу в Вірменії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6PtOlVnzXQnTSJvoj35YRoHdTUtiqv_Mx9LUSPd1gLOdJyfnK3FZco_qan8msOA4l4i8FDi0Pf33FnIZNknu-qnzi2aHiMt6Vt5t0WUEaTnc-t2UytWAyVHiMrAFR5X3QlmW8e0AXQ3Q/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1180985.JPG) |
Костянтинівка. Пам'ятник жертвам землетрусу в Вірменії |
![Костянтинівка. Пам'ятник жертвам землетрусу в Вірменії Костянтинівка. Пам'ятник жертвам землетрусу в Вірменії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhD3ATwB6roQH5POgpY3RIoIr2f0Ozl4mJZArFJYoJL1jnkKpo_PrQGZVKUJJCjUg6ZENy7esoZwfYU6W6AS36TSy9_E6iIo9-XV20Jw_9t8W9mKJVLJ2KA61k9dhQE4GSrBNf9g97hhXM/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1180986.JPG) |
Хічкар |
П’ятикупольний храм на честь святого князя Ігоря височить біля залізничного вокзалу по вулиці Олекси Тихого, 108б.
![Костянтинівка. Храм святого князя Ігоря. 2017 р. Костянтинівка. Храм святого князя Ігоря. 2017 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj44fxsDV-f7mEqZ5KbtV7oTdAVZaNKHRJVTMXSjONtrh7S-BddEVx_0zZpC1fEChtkMvhIcJ4I0Iz_TZ-CRqvqgdlDiEFnfm1oE-yZnn9nwExFk_xmpQUN9FG4LqfvT_q1K-rKvF6Cur4/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P-P1190044.JPG) |
Храм святого князя Ігоря. 2017 р. |
Будівництво велося протягом 2012-2017 років. З 2013 року в церкві правляться служби. Не часто освячують храми на честь страстотерпця і благовірного князя Ігоря, князювання якого прийшлося в роки братовбивчої війни.
![Костянтинівка. Храм святого князя Ігоря. 2017 р. Костянтинівка. Храм святого князя Ігоря. 2017 р.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwrFpUqCwxKK9VVlUqjklo_jG8lOE1lRgz5Ui_qFfiIhcHuSylkdi739zLu_uX2lClBayMt5VtWY6ayLIetdPOXcCjOaYxCK1NocJDcvPNKmDKhUsttt4PI1FlSspaI4s02qRhvOzqE9A/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P-P1220434.JPG) |
Храм святого князя Ігоря. 2017 р. |
Часи змінилися, осередки культури погасли, а в їхніх помешканнях громади заснували православні храми. Колишні кінотеатри «Комсомолець» і «Будівельник» освячені, зараз в них знаходяться церкви святого Іоанна Кронштадського і святого пророка Іллі відповідно.
![Костянтинівка. Церква св. пророка Іллі. Колишній кінотеатр «Будівельник» Костянтинівка. Церква св. пророка Іллі. Колишній кінотеатр «Будівельник»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7M2FqLNkg-k18T5frMYyWjVFA7IFySApZFwRMNOdE8KpnXaKHVDZfpOLQRR2-I4RjmftVW8OCbDJx_-D_QBinX8xXvTrVgg3NxEQa4juUPoY3ljZMcwyfzRRRR0d4OXq9kDhC9kcT2szK/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340329.JPG) |
Церква св. пророка Іллі. Колишній кінотеатр «Будівельник» |
![Костянтинівка. Церква св. Іоанна Кронштадського. Колишній кінотеатр «Комсомолець» Костянтинівка. Церква св. Іоанна Кронштадського. Колишній кінотеатр «Комсомолець»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNrS99FBEP8OHMd8Mcxmc0miQl0HOjuIAWqV3cGDJXuvL_R2Uh7JjALRqkLSLmUf5-OHStY_JSMC1sW2AuPtMCVbwlaZPv4u5wln_A4aWK-_pphUEtTjbzbJspeltXzp0a0iq1H2mYntho/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340397.JPG) |
Церква св. Іоанна Кронштадського. Колишній кінотеатр «Комсомолець» |
Поруч з пристосованими приміщеннями громадами розпочато будівництво типових храмів.
![Костянтинівка. Будівництво церкви св. пророка Іллі Костянтинівка. Будівництво церкви св. пророка Іллі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhqJ1sXlIWsUOGpDA8bQnKQXOOYN__W3AuskQpHEtO-6wQaEAHefmzAXs-1PADfTPHc0NB4fj3LmWDgTk8BMJaQ40ysOJNsGMrv1JxgFmwDkmbY-yCSQewZfmmRzgQljmwkYXy_-0ljshSO/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340327.JPG) |
Будівництво церкви св. пророка Іллі |
![Костянтинівка. Будівництво церкви св. Іоанна Кронштадського Костянтинівка. Будівництво церкви св. Іоанна Кронштадського](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYxRlOB7alNj5VomL0ofkxfi2xYErXn-dviGGW8aGuNtlsTYB0g-KWetAqysMAq6zwxeYF1OW2dnN90qsb11akShs6WKgNcgAYuV6OiFZzHLx0WFNhSV9ZS3yh4BALZmuU76Lm2RPJzpbq/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340404.JPG) |
Будівництво церкви св. Іоанна Кронштадського |
На вулиці Мелітопольській завершується зведення греко-католицької церкви святого Миколая. Невеликий за розмірами храм в плані являє хрест і виконаний з дерева.
![Костянтинівка. Будівництво церкви св. Миколая УГКЦ Костянтинівка. Будівництво церкви св. Миколая УГКЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhHn-hmAtbnary4upI3W0Hl1rsY_TrNBqcpByexcC_-ybXJEPfPeLijFKUgCznJ5oqJmN7lbNmskFYbHCh7XGFjHrs0DFLklO9BiGF-2_Mn4tdc6vWFvvow4RlRxkiaWry4r3kVQ92uwRfc/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340309.JPG) |
Будівництво церкви св. Миколая УГКЦ |
Богослужіння поки проводяться в тимчасово пристосованій каплиці.
![Костянтинівка. Каплиця св. Миколая УГКЦ Костянтинівка. Каплиця св. Миколая УГКЦ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUe24mvXEYtY9pezho_sWFOSxFascaJ2ZLLiMIYNxkU_diJu2sbPdbmOnhGCKn2dWGqqRG4MyKXDVDG-9TTkeFt0PVtLMWI951v5mpwULEXLJAjzfN6y-ITyS57KWUDmXOors9u4BMTtIp/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P1340308.JPG) |
Каплиця св. Миколая УГКЦ |
Не в кожному місті є мусульманське молитовне місце. У Костянтинівці для мусульманської громади «Джерело» у 2011 році на вулиці Високовольтній, 23 відкрилася мечеть з позолоченим куполом заввишки 5 метрів і діаметром 6 метрів.
![Костянтинівка. Мечеть Костянтинівка. Мечеть](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh39UxZlawbswvDmbXabtMxERNKu_UETRDximQblpXAJGYLp4z7t5buo8OQHDt9cfzgTrl0PBGLL8Hd2DZvWXAgOYja3CEwxZkOgiNXLJOw4J1_gKQMQWq9PS2g-bTTMB0RYugoLBj4z2w/s320/trip-impressions-ukraine-konstantinovka-P-P1230317+%25281%2529.JPG) |
Костянтинівка. Мечеть |
Немає коментарів:
Дописати коментар